***

Puhkekohad looduses

Selle aasta suvi algas meie jaoks teisiti. Tegelikult juba kevad oli natuke teistmoodi kui eelmisel aastal.

Elades pealinnas ei viitsinud me väga üldse looduses käia. Käia grillimas või telkimas, aga nüüd on need meile meelsateks tegevusteks kujunenud. Me justkui ammendame loodusest seda energiat, mida lapsed meist igapäevaselt välja imevad.

Ma üldse ei häbene seda öelda. Kui ma ühest Facebooki grupist kunagi lugesin, kuidas inimesed proovivad lahti saada energiavampiiridest, siis naersin ma omaette. Nad küll ei mõelnud lapsi vaid mingeid nähtamatuid olendeid, aga minu arust on lapsed täielikud energiavampiirid. Ja mida suuremaks nad kasvavad, seda rohkem nad seda sinust välja imevad.

Hästi rahustav ja lõõgastav on lastega looduses käia. Nemad saavad vabalt ringi joosta ja teha mida hing ihaldab, ilma, et peaks keelama/häält tõstma/järgi jooksma/taga ajama/ja kõike muud tegema, mida tavaliselt peab. Inimeste keskel. Linna vahel.

Seal saavad lapsed olla lapsed ja mina olla mina. Puhata ja nautida.

Me ei ole inimesed, kellele meeldiks spades käia. Jah, oleme käinud, aga pigem kisub meid ikkagi looduse poole. Mulle on see ilmselt sisse kodeeritud, sest olen maal sündinud ja üles kasvanud. Härra on aga totaalne linnakutt tegelikult. 😀 Ja tema on hakanud loodust ja maad armastama just tänu minule.

Ühe mõnusa koha oleme juba avastanud- Matsimäe puhkeala. Seal on kaks ilusat järve, grillimiskoht ja telkimisala. Mis sa elult veel tahad, eksole? Aga ühes kohas käimine tüütab ju ka lõpuks ära.

Uudistamas käisime veel Valgerannas. Mina tunnen ennast nii mugavalt mere ääres või üldse veekogu läheduses. Totaalne nauding.

Kui ma saaks, ma vist ööbiks koguaeg õues. Kui vaid meie kliima seda lubaks.

Pealinnas elades ööbisin ma suvel tihti rõdul, sest värske õhk puhastab meeli ja leevendab stressi. Kuigi ega see midagi väga nauditavat polnud, sest bussid sõitsid hiliste õhtutundideni ja hommikul vara häiris autode müra. Ja muidugi jälle see ühistransport…

Tavaliselt me vaatame RMK lehelt erinevaid grillimis- ja telkimiskohti, aga siiani pole nagu ühtegi neist külastanud… Peaks vist ühe korraliku matka lastega ette võtma ja need kohad läbi käima.

Kas teie oskate mõnda mõnusat telkimiskohta soovitada, kus saaks ka grillida ja võib-olla ujumas käia ja mis oleks üldse ilus koht?

1 thought on “Puhkekohad looduses”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga