Määratlemata

puhtus majja!

Ee.. tegelikult korterisse ikka, aga see on lihtsalt selline ütlus. Mina olen peale esimese lapse sündi puhtusehull. Ma isegi imestan, sest teismelisena nägi toa koristamine välja umbes selline- riided viskasin kappi sellises seisus, nagu jumal juhatas. Asjad, mis olid põrandal lükkasin nagu lumesahk voodi alla ja voilaa- tuba oli puhas! Sellist tehnikat kasutades olin ma vägagi kiire koristaja. Ema alati imestas kui kärmelt ma oma toa suutsin puhtaks teha. Kui ta ainult teaks.. ja nüüd teabki. Hiljem needsin end maapõhja, et kohe asju ilusti ära ei pannud, sest voodi alla ja kappi kuhjusid ebavajalikud asjad ja mingi hetk hakkas see kõik välja paistma ning siis tuli võtta ette üks suurem puhastus. 

Tõsi, ma olen selle koha pealt suure muutuse läbi teinud. Peale esimese lapse sündi tegin ma endale selgeks, mis on puhtus ja milleks seda vaja on. 18-aastaselt selline asi ära õppida on tegelikult… halb. Aga mis teha kui pubekaiga ei ole aeg, kus ühte tüdrukut huvitaksid mopid ja erinevad puhastusvahendid. 

Kuna esimest last kasvatades elasime me korteris, mida samal ajal remontisime, siis seda kohta ei saanudki kunagi täiesti puhtaks. Ning täiesti valmis, sest otsustasime linna kolida. Kolisime härra vanemate juurde ning sealgi oli vaja ainult ühte tuba korras hoida. Kui me aga linnas oma üürika saime, hakkas see puhtuseteema veel rohkem süvenema ja see sai minu jaoks veel rohkem kinnisideeks. Oma kodu siiski ju. Sätid kõike oma ettenägemise järgi. Puhastad ja hoolitsed oma pesakese eest. Ja nii see edasi läks.

Milline on üks minu tavaline päev, mil viin läbi kodus koristusprotsessi? Kõige pealt korjan suurema kola kokku- nt. lastetoas mänguasjad kasti, raamatud lauale, voodid korda jne. Enda toas puhas pesu kappi, voodi korda. Köögis teen kapipealsed, laua vahendiga puhtaks, pesen nõud. Elutoas diivanlauad, sektsioon ja kapipealsed vahendiga puhtaks. Lastetoas laud ning riiulid vahendiga üle. Ja kõige lõppu jääb tolmuimejaga tubadest üle käimine. 

Selline on minu igapäevane rutiin tubade koristamisel. Ja ma ei ole väsinud sellest. Mul ei ole igav, sest iga päev leian ma laste poolt üllatusi. Mulle meeldib kui mu kodu on puhas. Palju mugavam on siin olla ning täna ma ei kujutaks ettegi, et minu kodu oleks kuidagi sassis rohkem kui 2 tundi. Ma ei suuda lihtsalt nii olla. Just sellepärast oli mul ülimalt hea meel kui ma nägin postkastis kirja ühelt puhastusvahendite firmalt, kes soovis minu blogiga koostööd teha. Muidugi ma sellest ei keeldunud ning ma loodan, et minu lugejate seas on koduperenaisi, keda selline teema huvitab, sest lähiajal ma kirjutan pikemalt igast vahendist, mida ma olen juba kasutanud ning mida veel katsetan. 
Mille ma tahaksin kohe ära mainida, mis on nende puhastusvahendite juures kõige suurem pluss- nad on looduslikud, neil puudub igasugune keemiahais ning nad on ohutud nii lastele kui ka koduloomadele. Ja muidugi suurematele inimestele ka!

Rohkem igasugust informatsiooni saate otse nende kodulehelt (LINK). Kindlasti ootan ma huviga, kas mõni minu lugejatest on BetterLife tooteid kasutanud ja kuidas olete rahule jäänud?

3 thoughts on “puhtus majja!”

  1. Ma olen ka puhtusefriik. Mulle ei meeldi kui kodu on sassis. Kuid olen ka parajalt laisk ning kui ei viitsi koristada parasjagu siis on mul üsnagi selektiivne nägemine :D. Päeva jooksul ikka teen kodu korda. Kuid kuna olen aina ''ökomaks'' muutunud siis kodus ma keemiat praktiliselt ei kasutagi. Ostsime endale aurupuhastussüsteemi ning nüüdseks vajab kogu kodu koristuseks ainult vett, mis on lihtsalt ideaalne minu jaoks. Ning sellega saab kodu puhtamakski, kui ise nühkides ja nii kergelt et ma enam ei oskakski elu muudmoodi ette kujutada :D.

  2. Kui sa elad korteris siis palju te üüri maksate ? Tallinnas on ju kallis elada

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga