***

Puhtusefriigi pihtimused*

Ma olen aastatega rämedaks puhtusefriigiks kasvanud. Sellest Janest, kes kunagi oma tuba koristas nii, et kõik, mis häiris silma, lükkas voodi alla, pole enam midagi järgi. Kui aus olla, siis ma jälestan seda, kui keegi minu kodus oma voodi alla midagi jätab.

Mõnikord olen uhke selle puhtusefriigi üle, kes minus elab, aga enamus ajast käib ta siiski mulle närvidele, sest vahel kipub see puhtuse taga ajamine üle piiri minema.

Mulle väga meeldib see tunne, kui kodu on põhjalikult puhas, mis tähendab ühtlasi ka seda, et mul ei tohiks lapsi üldse ollagi, kui ma sellist tunnet pikalt nautida sooviksin. 😅 Soovin, aga ei saa. 😀

Alles hiljaaegu uuriti instagramis minult, kas ja kui palju ma pööran kodukeemiale ja puhastusainetele puhtusele tähelepanu. Et kas kasutan öko kraami või suva asju. Eks ma siin aegajalt olen öko kraami proovinud ja teinekord haaranud poest mingi tapva vahendi, kuidas kunagi.

Natuke pärast seda kirjutas mulle www.laures.ee, kes tegeleb profi- ja kodukeemia ning koristustarvete müügiga. Nende eesmärgiks on toota kvaliteetseid ja keskkonnasõbralikke ning inimestele ohutuid puhastusvahendeid nii tööstuslikuks kui ka igapäevaseks kodus kasutamiseks.

Nad saatsid mulle terve hunniku puhastusvahendeid testimiseks.

Ma pean tunnistama, et selles suhtes olen üsna laisk inimene – mulle meeldib ühe vahendiga kõik kohad üle käia. Tõsiasi on aga see, et pinnad on ju nii erinevad, seega see üks ja sama puhastusvahend puhastab ikkagi erinevalt ja mõnda asja ei pruugigi puhtaks saada ilma õige vahendita.

Ma katsestasin kohe esimese asjana ära selle akendele ja klaasidele mõeldud puhastusvahendi ja poleerimisvahendi, sest noh, oma kodus ma nühingi kõige rohkem just aknaid ja peegleid. Ma enam ei tea, miks ma üldse üritan. Puhastusvahendit kiidan – triipe ei jäta, ülimalt lihtne puhastada sellega. Poleerimisvahend annab veel selle viimase lihvi ja muudab veel läikivamaks pinnad.

Pliidipesu ei ole küll mul igapäevane tegevus, aga ma tahan kiita seda Grill pesuainet. Pliidiplaadile tekivad vahel sellised… kõrbenud laigud? Ma ei oska seletada, aga neid ei saa niisama lihtsalt maha. See on küll supervahend ja ma soovitan kahe käega. Seda kasutataksegi toiduainetööstuses rasva, õli ja põlenud saasteainete eemaldamiseks roostevabadelt pindadelt, nt suitsuahjud, grillid, küpsetusplaadid ja ahjud.

Ma praegu kiiruga postituse jaoks nühkisin sellega üle ja päris ruttu saab nii palju puhtamaks. Lähen nühin nüüd need viimased plekikesed ka ära. 😀

Veel kiidan ma esimeste seas seda Red geeli. Ma olen selle kõik juba oma wc potist alla valanud. Okei, mitte päris kõike, ka wc poti ümbrust põrandat olen sellega puhastanud. Elu meestega. On kusine, ma ütlen. 😀

Põranda pesuks olen kasutanud nüüd mõnda aega seda Econom universaalset pesuvahendit, mis sobib tegelikult kõikide veekindlate pindade puhastamiseks, aga ma panin ta kohe alguses juba vannitoakappi, et sealt hea mopi ja ämbriga liuglema hakata.

Meil on nüüd ju nõudepesuvahend ja meile saadeti ka hulganisti selle masina jaoks puhastusvahendeid, mida ma veel proovinud ei ole, sest me pole veel vanu asju ära kasutanud.

Testimiseks anti meile nõudepesumasina geel, loputusvahend, katlakivieemaldusvahend (mis ühtlasi sobib ka pesumasinale), see STEP 2 pesuvahend on mõeldud pesu- ja nõudepesumasina puhastamiseks (eemaldab ebameeldiva lõhna, puhastab seebi- ja rasvajääkidest ning muudest saasteainetest.

Järgmisena kiidan ma Green Active rohelise seebi baasil plekieemaldajat, sest see päästis mu lemmikteksad! Ma tean, see kõlab nagu halb reklaam, aga mul juhtus oma lemmikteksadega… khm, äpardus ja ma proovisin no absoluutselt kõike. Puudu oli veel see, et ma neile tule otsa oleks tõmmanud, kui ma hakkasin Laurese saadetud pakis sobrama ja leidsin sealt plekieemaldaja. JA PEKKI, MA SAIN SELLE PLEKI SEALT MAHA!

Ma olin nagu megaõnnelik selle üle. Valasin vahendit plekile, nühkisin nats ja lasin olla, seejärel viskasin pessu ja voilaa, bye bye jube plekike! 🙂

Veel saadeti mõned pudelid Mellow Greip kangapehmendajat, Summer Fresh pesugeeli, mis põhineb naturaalsel rohelisel seebil ja Delicate Care sulfaadivaba pesugeeli õrnade kangaste jaoks.

Kuna pisematel on meriinovillast aluskombed, Geidul meriinovillast jakk ja poistel varsti ka samad jakid, siis selle Delicate Care pesugeeliga olen ma siiani pisemate aluskombesid pesnud. Seda tuleb teha käsitsi ja mu meelest sobib see geel väga hästi ka käsipesuks – ei muuda nahka selliseks krobeliseks.

Teisi pesugeele ma veel masinas testida pole jõudnud – vanu kapsleid on veel paar tükki ja siis annan hooga minna. Kindlasti annan jooksvalt märku, nt instagrami storydes, kuidas rahule olen jäänud ka edaspidi.

Mis kasuliku teguri ma veel välja tooks, on see, et enamus puhastusvahendid on konsentraadid ehk siis neid peab veel omakorda lahjendama, seega ainet ennast palju tõesti ei kulu.

Huhh! Nüüd läheb suurpuhastuseks! Kuigi, kui aus olen, siis ma vihkam koristamist. See ajab mind konkreetselt nii närvi. 😀

Detsember on jagamise kuu, seega annan www.laures.ee e-poes soodsamaks ostlemiseks ka loomulikult sooduskoodi Janeblogi15, mis annab kuni detsembri lõpuni 15% soodustust!

*postitus on valminud koostöös laures.ee e-poega

5 thoughts on “Puhtusefriigi pihtimused*”

 1. Just hiljaaegu onu naisega arutasin puhtuse ja korralikuse teemal ja ütlesin talle et ma ei tea kes kiiresti enne lapse tulekut õpetaks mulle seda ,et iga vaiba viltu minemise peale ei pea närvid krussi minema 😃 Sest see asi hakkab juba iseenda jaoks üle piiri minema 😔 Jah korras kodu on super aga krt igat detaili jälgin nagu friik 😀

  1. Appiii, need viltused vaibad 😀 Ma koguaeg lükkan sirgu neid. Jubeeee. 😅😅😅

 2. Mitte üldse halvaga, aga kas mehed ei oska pissida potil istudes? Minu elukaaslane näiteks(ja ka paljud teised meessoost tuttavad) teevad seda istudes.. ja ma tänan iga kord jumalat selle eest.. tundub päris räme, kui mul mõni meesssoost tuttav käib külas ja KÕIK kohad on täis “sihitud”..
  Lihtsalt mõtlen, et ma tunnen sulle kaasa. Ma saaks närvivapustuse..
  Ma vist ütleks, et kes kodus ei oska potil pissida, koristab ise oma kust.
  Ja no selle peale on hea ütlus, et kes ei oska sihtida, pissib nagu MEES, mitte nagu KÕVA MEES😂

  1. Noo eksole,piisab kui kass või kaasa need viltu ajab siis olen närvis. Ja noo kuna me korteris on väga külmad põrandad talvel siis ei saa ju kahjuks ilma ka .

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga