***

Rase käis “telkimas”

Üleeile tulid vend ja ta naine meile külla. Järgmisel päeval ehk eile oli nii ilus ilm ning mõtlesime grillima minna.

Ja sellele mõttele lisandus veel telkimine, millega ma alguses eriti ei nõustunud. No ei tundunud minu jaoks hea mõte veel õues magada, kuigi ma olen inimene, kes naudib looduses elamist täiel rinnal. Ma armastan värske õhu käes magamist! Isegi lausa nii palju, et Tallinnas elades magasin suvel tihtipeale rõdul.

Võtsime grilli ja telgi kaasa, kuid viimase üle veel mõtlesime, kas ööbime seal või tuleme ikka koju.

Tegu on ühe ilusaima kohaga, mida minu silm eales näinud on. Matsimäe RMK karjäär ja lõkkekoht, mille lähedusse jääb ka Matsimäe pühajärv ja ka selle ääres on olemas telkimiskoht.

Jõudsime kohale, katsime laua, panime õnge vette ning mõtisklesime, kas jääme ööseks või ei. Sellessuhtes polnud see mingi peadmurdev küsimus, kuna alati saab ka autos magada. Istmed alla ja ruumi küllaga.

Peale pisikest arutelu otsustasime, et miks mitte. Lastele ka meeldis see idee, kuigi ma just nende pärast natuke pelgasingi. Äkki hakkab neil külm? Äkki tahavad ikka koju minna? Ma igaksuhuks võtsin neile pool riidekappi kaasa, mis hiljem ka kõik kasuks tuli, sest nad said vees sulistatud ja liivas püherdatud ja.. mitu komplekti puhtaid riideid on igatahes must have, kui lastega telkima ja grillima minna. No nad nägid ikka sellised põrsad päeva lõpuks välja. 😀Mehed korkisid oma õlled lahti ja hakkasime aga grillima. Ilm oli suurepärane. Mul hakkas üks hetk pisut jahe, aga kuna juba telkimiseks läks, siis haarasin kodust kaasa ka kõik tekid-padjad-linad-voodikatted, mis üldse saadaval olid. 😀

Mehed tegid lõkke üles ning mina sain seal end soojendada. Oma pleediga. Ma ei saa sellest rasedusest üldse aru vahepeal. Üks hetk on nii palav, et sure ära. Teisel on jällegi külm. Kuigi õues on tappev kuumus. Kõik oli väga lahe! Lapsed said möllata oma veepüstolitega, mida nad enne poes nurusid. Mul tegelt olid kodus ka olemas, aga ma ei viitsinud viimasel hetkel neid otsima hakata.

Teate, lastest on ka ikka vahel päris raske aru saada. Tahavad nemad veepüstoleid, et üksteist pritsida ja siis kui üks saab veega pihta, on kisa lahti. Ma üritasin neile küll seletada, et selles ju asja võlu ongi- saad teise märjaks teha ja eest ära joosta. 😀

Grillisime, ajasime juttu, sõime ja jõime… ning võtsime vabalt. Ma proovisin ära ka need alkoholivabad Sommersbyd. Õunamaitselised. Täitsa head olid. Kui ma rase ei olnud, siis alkoholist jõin ma ainult rummi (ja veini kah!). Igasugused siidrid olid jumala out. Nüüd mõtlesin, et prooviks ära ja täitsa head olid. Teine kordki võib-olla.Need aga said kiirelt otsa ja ma varusin endale korraliku pange vett ka. 😀 Millest enamus kulus laste veepüstolite täitmisele ja maapinna kastmisele. 😀Varsti tikkus lastele uni peale ja sättisime nad telki. Täitsa soe tundus olevat. Natuke selline niiske, aga mida rohkem öö lähemale tuli, seda vähem niiskemaks kogu asi muutus.  Hakkasin ise ka õhtu saabudes väsima ning mõtlesin telki ära minna. Alguses oli päris hea, aga siis hakkasin tundma, et ooo.. natuke jahe on ikka olla. Ma ei ole üldse külmavares ja oleksin vabalt selle väikese jaheduse ära kannatanud, aga eelkõige hakkasin muret tundma laste ja kõhuelaniku pärast.

Lapsed ja mina olime soojalt riides, aga siiski otsustasime auto kasuks.

Tegime autosse asemed ära ja kolisime sinna. Ruumi väga palju ei olnud, kuid niiiiii soe oli! Kõigil!

Kuigi soe oli, siis väga mugav seal autos magada ikkagi ei olnud ja telkimisega ma pisut veel ootaks. Tahaks minna ikka korralikult telkima. Läheme magama telgis ja tõuseme ka seal, aga ma jätaks selle plaani juuni kuusse või juuli algusesse. Eks näis, kui suur ma selleks ajaks olen ja kuidas ennast tunnen.

Täna tulime koju, pesime end puhtaks ja ma olin surmväsinud. Magasin paar tunnikest ja nii hea on olla! 🙂

Väike videoklipike ka! Kruttige ikka hammasratast, et paremat kvaliteeti saada.

3 thoughts on “Rase käis “telkimas””

  1. “Kui ma rase ei olnud, siis alkoholist jõin ma ainult rummi.” no siin küll luuletad veidi 🙂 iga pikaajalisem lugeja mäletab neid veini pilte ja isegi ühte arvustust 😀 ja siis just kirjutasid, et jood tihti veini, igal pool olid veinipildid 🙂 ps! Vein ongi rummist parem! 😛

    1. Arvustus oli alkovabast vahuveinist.

      Jah, veini jõin ka üsna palju. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga