***

Riidest mähkmete maailm*

Ma ütlen ausalt, kui keegi kunagi oleks mulle pakkunud võimalust riidest mähkmeid testida, oleks ma ta kuu peale saatnud ja öelnud, et ega me kiviajal enam ei ela. Rumal, eks.

Ma olen Adeele peal katsetanud nüüd mõnda aega riidest mähkmeid ja ütleks, et see maailm tundub hirmutavam, kui ta tegelikult on. Pigem on see mähkmemajandus rohkem keeruline. Näiteks arvasin ma kunagi, et ongi riidest mähe, paned selle lapsele alla ja kui täis laseb, loputad vee all üle ja viskad pessu. No eks ta mingil määral nii ongi, aga ma sain teada, et on mähkme katted ja sisud ja mõni mähe ongi kõik-ühes ja.. No igast erinevaid mähkmeid on, mitte ainult üks variant.

Mähkmed.eu saatis meile (ei, mina neid kasutama ei hakka, aga mõtlen Adeelele kasutamiseks ja mulle selle maailmaga tutvumiseks) mõned mähkmed proovimiseks ja appi, kui ilusad mustrid! Vauu! No tõesti. Juba välimuselt palju palju ilusamad kui ühekordsed mähkmed ja nüüd on lausa lust Adeelet vahepeal lihtsalt mähkme väel hoida. 😊

Kõige esimesena testisime TotsBots TeenyFit Star kõik-ühes vastsündinute mähet.

Tegemist on pisikese mähkmega, mis ongi mõeldud vastsündinutele (2,3-5,4kg). Sellel pn lihtne kõik-ühes disain, väga imav bambusest mähkmesisu, lekkekindlad õmblused, kuivana püsiv kõhuosa, mugavad krõpskinnised ning materjalid vastavad ÖKO-TEX 100 standardile.

Järgmisena proovisime järgi Petit Lulu mähkme. Ilus muster, eksole. See on juba selline mähe, millel sisu ära käib. Mõnus, pehmest materjalist ning mugavate trukkidega kinnitatav, mille abil saab ka nn suurust reguleerida.

Sellele mähkmele käib tegelikult selline Petit Lulu kate ümber. Mina aga seda ei teadnud ja rõõmsalt panin ainult mähkme. Õnneks riided märjaks ei saanud. 😀 Ma räägin, see riidest mähkme maailm on keeruline ja alguses on eksimisruumi ikka päris palju, aga harjutamine teeb meistriks. 😀

Järgmisena võtsime ette sellearmsa vikerkaare-teemalise GroVia kõik-ühes mähkme.

See on jällegi pisike mähe, mis on loodud just vastsündinutele (2-5,5kg) ning on õhukese disaini ja pehme materjaliga, mis teeb mähkme kasutamise eriti mugavaks. Kiiresti kuivav külgeõmmeldud mähkmesisu on kaetud eriti pehme kuiva hoidva mikrofliisiga, mis sobib vastsündinu õrna naha vastas kasutamiseks. Suurust saab reguleerida trukkide abil.

Veel on testimata see Milovia veekindel mähkmekate vastsündinule koos Milovia kuiva hoidva mähkmesisuga.

Milovia mähkmekate on ideaalne nt pikkade jalutuskäikude ja ööune ajal. Mähkmekatte seespool on servad, mis hoiavad imava mähkmesisu paigal. Katte sees võib kasutada nii Milovia mähkmesisusid kui ka teisi imavast materjalist sisusid.

Mähkmekate on tehtud veekindlast õhku läbilaskvast PUL kangast. Katte seespool olevad servad on kaetud fliisiga, et kaitsta lapse õrna nahka.

See ImseVimse kõik-ühes mähe tekitas minus esialgu segadust, et eee, mis kaks lappi siin sees on? Aga selgus, et mul on valiku võimalus, kas panen lapse naha vastu kuiva hoidva mikrofliisi või sertifitseeritud orgaanilise puuvilla.

Lapid võimaldavad põhjalikku puhastamist ja kuivavad kiiresti.

Mähkmel on veekindel ja hingav välimine materjal, mis on pehme ja vastupidav.

Pehmed lisasoonikud jala-avades aitavad vältida lekkeid.

Üks hästi mugav mähe on kindlasti see Pop-in kõik-kahes vastsündinute mähe.

See sobib ideaalselt beebi esimesteks elunädalateks. Vastsündinu vajadustele vastav õhuke disain väiksemateks pissikogusteks ja tihedamaks mähkmevahetuseks.

Mähkmekatte saab puhtaks pühkida ja nii saab kasutada seda korduvalt, vahetades vaid imavat sisu. Mähkmesisu on kahepoolne – ühel pool on naturaalne soja kangas ja teisel pool kuiva hoidev fliis – see võimaldab vastavalt olukorrale valida, kumba kangast soovid beebi naha vastas kasutada. Mähkmesisu kinnitatakse katte külge trukkidega.

Enamasti ei soovitata nende pesemisel igasuguseid pesuloputusvahendeid ja pesupehmendajaid kasutada ning nagu aru saanud olen, siis kuivatisse ei tohi ka neid panna. Ma muidugi ei tea, kas see kehtib kõigi riidest mähkmete kohta.

Ütleme nii, et see kõik on ikka veel natuke raketiteadus minu jaoks, aga iga päevaga läheb kergemaks. Aegajalt ikka vaatan nn spikrilt, mis kraadiga pesta võib jne, aga midagi hakkab nagu meelde ka juba jääma.

Alguses tundus ikka jõle tüütu neid loputada ja siis masinas pesta ja kuivatada jne, aga sellega harjub ära ja kui ma hakkan mõtlema, kui palju ühekordseid mähkmeid meil prügikasti päeva jooksul kogunes, siis mul on hea meel, et saan natukenegi keskkonda säästa. Ma loodan, et ei anna alla ja jään Adeele peal riidest mähkmeid kasutama. 😀

Mul on teile ka üks sooduskood – “JANE” ja annab 10% soodustust kuni 30.04!

*Postitus on sündinud koostöös Mahkmed.eu veebipoega

3 thoughts on “Riidest mähkmete maailm*”

  1. Mina alustasin oma poisil riidestmähkudega vaid öise variandina, tundus mulle kuidagi lihtsamini arusaadav ja alustuseks hea. Mul on paar sisumähet ja paar katet. Muidugi mu poiss juba aastane ka ja öösiti vaid pissib mähkusse. Aga muidu on lihtne, karvane mähku poisile alla ja kate peale, hommikul kogu kupatus vannituppa. Pärast kogu kupatus koos pessu 40° ja 800pööret. Pesemiseks kasutan mayeri sensitive geeli. 🙂

  2. Kõik ilus ja tore, aga keskkonda nende mähkmetega küll eriti ei säästa- tööstuslik tootmine, kanga värvimine ja pleegitamine + mustade mähkmete kraani all loputamine ja masinas pesemine kulutavad nii vett kui elektrit (ja see on nii keskkonakahju kui kahju sinu rahakotile), lisaks tuleb need mähkmed lõpuks ikka utiliseerida st. lihtsalt psügikasti visata. Vo oleks pisuke keskkonnasääst, kui kõik su lapsed neid samu mähkusid oleks kasutanud, aga saan aru, et tüdruk on esimene, kelle jalas need on. Muidugi ma ei tea- ehk on sul plaanis veel nt. 3 last saada 🙂
    Nunnud ja kenad ja värvilised on need küll ja kui tasuta jagatakse, siis miks mitte proovida. Kuigi ega head lahendust sellele asjale polegi- ilmselt oleks kõige paremad pleegitamata ja värvimata, lagunevad ökomähkmed, mis on ühekordsed ja ei vedele looduses 500 aastat, aga ma ei tea, kas selliseid üldse toodetakse või on võimalik toota.

  3. Harjutamine teeb meistriks tõesti 😎 ma hakkasin ka kolmanda lapsega kasutama nüüd lõpuks, riidest mähkmeid. Kahetsen vaid, et varem ei avastanud seda maailma. Ja väga rahul, mähkme majandus nagu mul oma väike hobi, tuleb välja. Praegu nuputab, miks nad pesust võttes nagu puhtad oleks, aga pärast pissi haisema hakkavad nagu väga hullult…tegin süvapesu täna neile, sest lugesin, et pesuaineid sisse jäänud liialt vms ja süvapesu peaks aitama. Aga nii tore on teie elust lugeda 😊 väga toredad olete!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga