***

Sarisünnitaja mõtisklused

Mul on täna sellised kahtlased päevade moodi valud. Regulaarsed ei ole, aga üsna sagedased. Jäin siin mõtlema, et huvitav, kui ta ennast seal sees peaseisu pööraks ja ma ise sünnitada saaksin, kas nüüd neljas sünnitus oleks kuidagi kergem, valutum ja kiirem eelnevatest?

Mu loogika ütleb, et no, kui mina peaks midagi rasket, ebameeldivat ja valusat neljandat korda järjest tegema, tuleks mul see küll kordades paremini ja kiiremini välja kui esimesel korral. Samas ma ei ole ju emakas ka, niiet… puhas uitmõte lihtsalt, et miks nii olla ei võiks, eks.

Kui rääkida eelnevatest sünnitustest, siis kõik on läinud minul ajaliselt lühemaks – esimene 11h, teine 8h ja kolmas 5h. Esimene laps kaalus 3,6kg, teine 3,8kg ja kolmas 4,3kg ning kolmas, kõige lühem sünnitus ent kõige raskema lapsega, oli see-eest ka kõige lebom mu jaoks.

Kõige raskem just valude ja presside poolest oli mu meelest teine sünnitus. Kuigi selle ajal anti mulle naerugaasi, mis mind hoopis magama pani ja jõuetuks tegi, seega… naerugaasi ma enam proovida ei tahaks. Vähemalt mitte keset sünnitust.

Esimesel sünnitusel esiteks ma ei teadnud, mis mind ees ootab, seega ei osanud ma neid valusid hinnata, et kui räiged need siis on ja teiseks sain ma epiduraali, mis mõjus mulle kohe nii hästi, et isegi presse ei tundnud – ämmaemanda käsul pressisin.

Nüüd on ju emakas juba kolm korda kokku-lahku käinud ja loogiliselt võttes võiks see neljas lihtsalt aevastamise peale tulla. Miks mitte?

Ja nüüd ma siin vaatan, kuidas märtsikad juba pudenevad ja endal tekib ka mingi fantoomsünnitustunne. Sest need päevadevalud on ju tegelt üsna okeid raseduse lõpupoole, nagu ma aru saanud olen. Eile KTG näitas küll, et emakas tegutseb, aga ma ise ei tundnud midagi. Samas see konkreetne KTG masin pidigi suht tundlik olema kõige suhtes. 😅

Ma kohtasin eile Paide sünnitusosakonnas nii toredaid arste ja õdesid, et kui tulebki keiser, katsun ajastada selle sellisele kuupäevale, kus need tädikesed tööl on. Samad tädid olid ka Kristoferi sünni juures, seega tegid olemise palju lõbusamaks… No nii lõbusaks, kui sünnitamise ajal seda ikka teha saab. 😅

Ma ei tea, kui loogiliselt see kõlab, aga iseenesest oleks ju tore seekord ise sünnitama hakata, sest ma olen kõigi lastega läinud esilekutsumisele. Okei, esimesega hakkasid mingid valud pihta, aga lõppes see siiski esilekutsumisega, sest no, emakas ei taibanud esimese hooga ära, mida nüüd teha. 😅 Samas on hetkel suts vara kah, 35+5 nädalat, et aega tegelikult nagu on ju.

8 thoughts on “Sarisünnitaja mõtisklused”

 1. Kõik erinevad. Esimene megapikk (28h)minu jaoks aga mitte kõige hullem, teisega (6h) tehti kiirendust,sest tuhud kadusid ära – oli väga valulik.Kolmas arvasin, et tuleb nagu lupsiti. My ass ta tuli. Peaaegu 12 tundi ja tegi kõigile ära, kõige piinarikkam, veed tilkusid hommikul kella 6st lôuna kella 3ni. Sündis 17.24 .Väga valulik protsess oli, lisaks oli palju lõikamist , kuigi kaalult vãiksem kui esimesed. Muidugi jäi ta veel vaagnasse kinni ka ja pressid algasid liiga vara. Õnneks on nüüd kõik läbi 😃 never enam ei taha rase olla.

 2. Olen minagi sarisünnitaja:D 28 ja neli last .
  Iga sünnitus on olnud järjest kiirem. Esimene alla nelja tunni, teine kolm tundi ja viimased kaks jäävad tunni aja sisse.
  Kõik sünnitused on läinud kergelt ja ilma revendite ning õmblusteta.

  1. Ei ole küll sarisünnitaja, kuid minu 2 pojakest on sündinud just Järvamaa Haiglas. Esimesel juhul oli erakorraline keiser (platsenta irdumine) ja kõik läks siiski hästi. Teise lapsega soovisin väga ise sünnitada, kuid viimastel kuudel keeras laps õigest asendist hoopis pea ülespoole ja sai paika plaanilise keisri aeg. Valud algasid paar nädalat enne plaanilise keisri aega, ei midagi hullu aga vahed lühikesed ja igal õhtul, hommikul jälle rahulikum. Kuniks mõned päevad enne planneritud aega öised valud enam ei kadunud ka duši all. Igatahes, kiidusõnad arstidele ja kogu personalile, väga toetavad! Lisaks mainin, et keisrist paranemine ei olnud kummalgi korral midagi hullu 😊. Edu tähtsal päeval!

 3. Mul on olnud küll vaid 1 sünnitus ja kestusega 1h20min (esile kutsumisega) aga kui teine veel kiirem tuleks siis ei tea kas ma haiglasse ikka jõuaks 😅

 4. Sarisünnitamisest… Esimene 3,5 tundi ja seitsmes 9 tundi. Teised kõik sinna vahele. Samas ükski pole olnud liiga valus, et mõelda valustajatele. Laste kaalud 3100-3800 – iga järgmine veidi raskem.

 5. Minul 3 last, iga lapse sünd läinud lihtsamaks ja kiiremaks, viimasega 2 tundi. Mida rohkem sünnitusi, seda valusam pidavat olema hilisemad emakakokkutômbed. Minul 3. lapsega oli väga valus.

 6. Ja esimesed 2 last sünnitasin vette ning lasin koti avada, 3. lapsega läks nii kiireks et vette ei saanud ja kotti avada ei olnud vaja. Aga peale koti avamist, kiirenes kogu protsess

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga