Määratlemata

Sea Crunchy- merevetika snäkk!

Kui mulle esmakordselt pakuti, kas tahaksin proovida uusi ja huvitavaid krõpse nimega “merevetika snäkid”, siis olin ma kohe nõus, sest mulle meeldivad uued ja huvitavad väljakutsed. See oli minu jaoks midagi erakordselt huvitavat, sest kuulsin sellistest snäkkidest esimest korda. 
Muidugi ma pisut pelgasin, mis nende pakikeste sees olla võib ja kas nad mulle üldse maitsevad. Siiani olen põhimõtteliselt kõigega rahule jäänud, mis mulle saadetud on, kuid nendega kahtlesin veidike. 

Saabuski see päev, mil mulle need snäkid ukse taha toodi ning siis lõi see hirm veel rohkem sisse, kui ma nägin, et neid on lausa kaks kasti ja igas kastis 12 pakki. Ehk siis kokku 24 pakki. Esimene mõte oli see, et “issand, mida ma nendega teen, kui nad mulle ei maitse?!”
Ma ei olnud varem näinud, et keegi nendest snäkkidest kirjutaks, kuid kui ma need kaks kasti kätte, siis hakati blogides neist rohkem kribama. Võibolla tehti selline pakkumine siis mitmele blogijale.. Üks erand oli- mäletan, et enne snäkkide kättesaamist ilmus minu Facebooki feedi Sandrelle postitus neist (LINK) ja ma olin isegi kohe positiivsemalt meelestatud. 

Nüüd, kus ma olen nad ära proovinud, saan avaldada oma arvamuse snäkkide kohta. Ausalt öeldes, ei oodanud ma, et nad nii õhukesed on. Kui ma pakikese lahti tegin, ei tundnud ma mingisugust lõhna. Ma võtsin selle karbikese kilepakendist välja ja panin lauale. Mõtlesin.. okei, ja siis võtsin ühe laastu ning uurisin seda. No see oli tõesti nii imepeenike ja mõnusalt õhuline. Võtsin ühe ampsu.. see lausa sulas suus. Ausalt. 
Tegemist on kalorivaeste snäkkidega, milles puuduvad transrasvhapped, kolesterool ja konservandid. Toode on gluteenivaba ja ei sisalda naatriumglutamaati. Sobivad ideaalselt taimetoitlastele. 
Merevetikad, mis absorbeerivad meredes olevaid mineraale, on rikastatud kaaliumi, kaltsiumi, magneesiumi, fosfori, mangaani, joodi ja mitmete teiste kasulike ainetega. 

Snäki tootmiseks kasutatakse kõrgeima kvaliteediga vetikaid. Suurtel temperatuuridel röstitakse vetikaid kahekordselt, mis teeb snäki krõbedaks ja isuäratavaks tooteks. Samas lisatakse snäkile mõõdukalt meresoola ja õlisid parema maitse tagamiseks. 

Nendel snäkkidel on totaalne kalamaitse. Seega, hei, kalasõbrad, siin on teile midagi uut!

Green tea oma oli maitselt selline lahjem ja mahedam. Oliivi õliga samas selline rammusam ning maitsed olid tugevamad. Minu enda lemmikuks kujunes siis see viimane sort. 

Lapsed kibelesid samuti neid proovima, aga hiljem kookisid suust välja ja krimpsutasid nägu. Mehele samuti absoluutselt ei meeldinud, aga eks see olegi ju maitseasi. 

No ja samas, eks kui väga palju korraga süüa, siis hakkabki vastu, aga mõõdukalt tarbides on täiesti hea vaheldus tavalistele krõpsudele. Ja kusjuures palju tervislikumad, sest koosnevad merevetikatest, seesamiõlist, magusmaisi õlist, oliivõlist, rohelisest teest, rapsiõlist ning meresoolast. 

Kus neid müüakse? 
Ohjah, ma ütleks, et lausa igalpool, aga igaksjuhuks, keda rohkem huvitab, selle jaoks lisan siia alla nimekirja poodidest, kust te neid endale soetada saate. 

Tallinn
Norde Centrumi Rimi hüpermarket, Tallinna Kaubamaja, Solarise Toidupood, Postimaja Rimi Supermarket, Kaubahalli Rimi Supermarket, Kadaka Selver, Järve Selver, Tondi Selver, Merimetsa Selver, Pirita Selver, Pelgulinna Selver, Mustakivi Selver, Marienthali Selver, Kakumäe Selver, Läänemere Selver, Peetri Selver, Laagri Maksimarket, Lasnamäe Maksimarket, Piprapood, NOP, Bliss

Tartu
Tartu Kaubamaja, Anne Selver, Ringtee Selver, Sõbra Selver, Veeriku Selver, Jaamamõisa Selver, Eedeni Maksimarket, Lõunakeskuse Maksimarket

Rakvere
Krooni Selver

Pärnu
Pärnu Rimi Hüpermarket, Pärnu Delice, Mai Selver, Suurejõe Selver, Ülejõe Selver, Pärnu Maksimarket

Narva
Kerese Selver, Astri Selver

Paide
Paide Maksimarket

Viljandi
Viljandi Maksimarket

Keila
Keila Selver

Kuressaare
Saare Selver

Jõhvi
Jõhvi Selver

Uuemõisa
Rannarootsi Selver

Saku alevik
Saku Selver

Rapla
Rapla Selver

Võru
Võru Maksimarket

Peamiselt kasutatakse merevetika snäkke lihtsalt snäkina, salatite lisandina, supi lisandina, õllesnäkina, traditsiooniliselt serveeritakse keedetud riisi juurde. 

3 thoughts on “Sea Crunchy- merevetika snäkk!”

  1. Äää… Jäi silma ka blogides, et hullult kiideti ja mõtlesin proovida, aga kuna sa ütlesid, et kalamaitsega siis ei teagi 😀 Noh, kala söön, aga sellised ehtsad “kalamaitselised kalad” jmt ei meeldi 😀 (nt neid kalmaariribasid vms olen pika hambaga proovinud, aga seal käib pigem soolamaitse üle). Samas, kui ise ei sööks ära siis isale läheks kindlalt peale.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga