***

Seitse aastat!

Seitse aastat! Ei päevagi vähem või rohkem oleme me härraga koos mööda saatnud.

Mulle tundub see uskumatult pika ajana. Ja tegelt seda see ju ongi kahe noore inimese vaatevinklist.

Tutvusime me läbi minu põhikooliaegse sõbranna, tänu kellele hakkasime Rate.ee kaudu suhtlema. Esimene kohtumine oli Tallinnas Vabaduse väljaku mäe otsas. Mul ei lähe see mitte kunagi meelest. See oleks olnud nagu eile.

Meie suhte ja kogu selle aja teeb veel väärtuslikumaks asjaolu, et alguses olime kaugsuhtes. Tema elas Tallinnas ja mina Vändra külje all pisikeses külas. Nägime üksteist ainult nädalavahetuseti. Tundub uskumatu, eksole. Veel enam, et olime tol ajal verinoored ja täitsa teismelised veel.

Oi kui palju inimesi me kohtasime, kes rääkisid, et tulevikku meie suhtele ei ennustata. Üsna tihti kuulsin inimesi ütlemas: “Noorelt alanud suhe ei kesta pikka aega,” või “kaugsuhted ei toimi iial.” Täna, seitse aastat hiljem, meenutan ma neid ütlejaid ja pea igal neist on uus elukaaslane või on lausa üksikud.

Meie saime hakkama kaugsuhtega. Samas pean tunnistama, et ka mina suurt tulevikku meie suhtele ei ennustanud, aga nagu näha, uskusin piisavalt, sest täna oleme me siin. Seitse aastat hiljem. Kolm last. Kaks kassi ja koer. Loodetavasti varsti ka oma päris kodu. Samas vanust ei ole meil ju väga palju- mõlemad 23-aastased noored inimesed. Terve elu on veel ees teha, olla, nautida ja armastada.

Pole vist mõtet hakata meie suhet lahkama. On olnud halbu aegu ja häid ning kõige paremaid hetki. Selline tavaline ja ilus suhe kahe inimese vahel.

Mina olen õnnelik, tema ja ka lapsed on! 🙂

Millal pulmakellad helisevad? Jah, seda on omajagu küsitud. Oma elus olen kohanud inimesi, kes arvavad, et abielluma peaks võimalikult kiiresti. Mõni arvab, et abielu on täiesti mõttetu paberimäärimine. Mina olen alati arvanud, et ei taha abielluda. Milleks mulle see?

Tänaseks olen oma meelt muutnud ja meil on mingisugune plaan juba paika pandud. Sellest, millal need kellad heliseda võiks, räägin kunagi tulevikus, sest sellega läheb aega. Tahaks ära sünnitada ja beebiga harjuda ning oma asjad paika saada, mis veel lahendust otsivad ning kui meie eludes on rahulik aeg, hakkame ka pulmadele rohkem mõtlema. 🙂

2 thoughts on “Seitse aastat!”

  1. Vau Jane, hästi palju õnne teile! 🙂 ❤
    Mul on rõõm näha, et on jällegi vastupidiselt nendele teistele arvamustele veel paare, kes on nii kaua koos olnud, nagu mina oma elukaaslasega 😉 Meil sai detsembris ka 7 aastat, olgugi, et tõusude ja mõõnadega nagu suhetes ikka, aga siiski ei unusta seda algust kunagi ja loodan, et see kestab veel kaua 🙂 Oleme keskkoolist saadik koos ning ma ei saa küll öelda, et noorelt koos olemine kestma ei jääks, pigem on see olnud selline koos kasvamise ja arenemise faas ning seetõttu oleme ka nii põhjalikult üksteist tundma õppinud 😉
    Edu ja armastust veel pikkadeks aastateks nunnud! ❤

  2. Palju palju õnne!
    Olen seda meelt, et ei tasu liialt teisi kuulata, ainult ise tunnete ära, mis on õige ja mis mitte. Samas teie puhul on kohe tunda, et see ong päriseks 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga