***

Snäkiaeg*

Viimasel ajal on läinud kuidagi nii, et ma mõtlen mingi asja peale, mida tahaks omale koju soetada, vaatan erinevates e-poodides valikut ja mõtlen, et ah, homme vaatan uuesti, kiiret ju pole ja siis see homme venib. Ja siis tuleb mulle postkasti kiri, kus keegi pakub seda sama asja mulle koostööraames. Koomiline, mõtlen ma üsna tihti, aga samas… võibolla see, et ost nii veninud on, ongi märk, et kle sa ei pea ostma, varsti pakutakse sulle seda niikuinii. 😅

Ma ei tea, kuidas need asjad nii läinud on, a noh, see on ju positiivne.

Nimelt vaatasin ma siin septembri alguses toidukuivatajat. Ma olen juba ammu mõelnud, et tahaks ise igasuguseid kuivatatud snäkke teha. Endal hea näksida vahepalaks ja lastel ka, kui mingi näksimisvajadus tekib.

Greentek.ee saatis meie perele sellise Sencor toidukuivataja. Masin ise näeb ilus ja lihtne välja – mulle on hakanud tumedad kodumasinad viimasel ajal väga meeldima.

Kuivatamine on üks vanimaid toidu säilitamise võimalusi, mille jooksul toitu kuumutatakse niiskusesisalduse aurustumiseks. Erinevalt tavalisest pikaajalisest toidu säilitamisest (nt konserveerimine või külmutamine) säilitab õrn kuivatamine kuni 80% vitamiine, mineraale ja mikroelemente ning samal ajal muutuvad kuivatatud toidud veelgi maitsvamaks.

Ma pean ütlema esimese asjana, mis mind hämmastas oli see, et masin on tõesti väga mahukas. Samas, kui ma instagramis jagasin esimesi kuivatamisi, siis küsiti ja jagati, et ebamugav on see, et peab toidud hästi õhukeseks viilutama, sest nende riiulite vahed on ju nii peenikesed.

Mina nt esimesel korral ei kasutanud kõiki riiuleid – jah, need saab sealt välja võtta ja sättida ise täpselt nii nagu mugavam on, aga mina lõikusin enamus toidud ikkagi suht õhukeseks, sest ma juba aimasin, et nad võivad sellisel juhul olla kõige maitsvamad ja krõmpsumad.

Masinaga kaasas on kasutusjuhend ja midagi keerulist seal ei ole.

Toidukuivatis saad kuivatada puu- ja köögivilju, metsamarju, liha, seemneid, oad, pähkleid, seeni jne – valik on suht lai. Sobib ka ürtide, ravimtaimede, maitsetaimede ja isegi lillede kuivatamiseks, et teha neist dekoratsioone või aromaatseid segusid.

Masinal on olemas kõik programmid ja juhendis ka seletus, mida mingi programmiga kuivatada saab.

Ma olen hetkel veel toidukuivatuse õpiklassis ja katsetan erinevaid puuvilju. Hästi populaarsed soovitused on siiani olnud pirn, mango, ananass ja õun. Kiivit soovitati ka mõnel korral ja see tundus lihtsalt põnev eksperiment minu jaoks.

Lastele maitseb kõige enam muidugi banaan ja õun. Minu lemmikud see-eest maasikad. Esimesel korral kadusid kuivatatud banaanid ja õunad minutitega.

Räägime ajakulust – puuviljade kuivatamise programm kestab 8 tundi. Jep. Ma esimesel korral lasin 5 tundi olla ja siis võtsin välja. Teisel korral lasin 8 tundi ära olla ja mulle maitsesid küll toidud siis rohkem, kui nad seal masinas kuivasid 5 tundi.

Üsna mitmed on kirjutanud, et korralik elektrikulu läheb ju sellega. Ma ei tea, ma tavaliselt panen kuivati õhtul tööle, st nendel kahel korral, kui kasutanud olen, aga ma soovitakski panna kõik 12 riiulit toitu täis, sest teisel korral, kui nii tegime, saime palju palju snäkke ja kujutan ette, et neid jätkub mitmeks päevaks.

Elektri koha pealt veel nii palju, et meil on õnneks fikseeritud pakett ja ma väga sellepärast ei põe. Veel. 😀

Olen juba päris palju soovitusi saanud, mida kõike seal veel valmistada – veise snäkke, marjarulle, püreerulle, isegi tomateid on päris paljud pakkunud ja see on ka üks väga huvitav eesmärk, kasvõi eksperimenteerimise mõttes, sest ma ei kujuta ettegi, kuidas saaks mulle maitsta kuivatatud tomatid või kuidas nad üldse maitsevad.

Minu meelest masin väga valju häält ei tee ka, seega, ma olen vähemalt siiani väga rahul.

Kui miinuseid otsida, siia võibolla see, et vähemalt maasikatega on hiljem päris raske seda resti puhtaks saada. Muid miinuseid ma ei oska hetkel välja tuua.

Masina kohta rohkem infot leiad siit: https://www.greentek.ee/tootevalik/8933-toidukuivataja-sencor-sfd6600bk

*postitus on valminud koostöös Sencori ametliku esindajaga Eestis Greentek.ee epoega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga