***

Sõprusest ja reetmisest

Need, kes minu blogi pikemalt on lugenud, teavad ilmselt minu mõtteid ja arvamusi seoses sõprussuhetega.

Peale seda, kui mul tekkisid ärevushäired (nii umbes 5 aastat tagasi, nats rohkem), sulgusin ma endasse ega soovinud kellegagi suhelda väga. Sõbrannad kutsusid välja küll ning proovisid mu sotsiaalset elu elavdada, aga mul oli blokk ees. Ma tahtsin olla kodus ning sulguda endasse.

See kestis aastaid ning just seetõttu ei oska ma täna sõprussuhteid luua. Endalegi imestuseks aga olen saanud mõne inimesega eriti lähedaseks ning võib isegi öelda, et mul on paar sõbrannat, kellega saan jagada oma muresid, rõõme ja südameasju. Või tähendab oli…

Mul tõmmati täna maapind jalge alt. Täiesti võhivõõras inimene andis mulle edasi info, kuidas inimene, keda olin pidanud heaks sõbrannaks, kellega koos on veedetud lõbusaid ja lahedaid hetki, kellega on ka tülitsetud ja seejärel lepitud, kelle pärast ma siia üldse kolisin, on minust loonud õudsa inimese kuvandi. Ta on maalinud minust täiesti võhivõõrale inimesele pildi nagu ma ei hooliks oma lastest, olen täielik rongaema ja selle kõige juures üdini fake inimene. Ma käin kõndimas, näen vaeva oma kehaga, kuid “sõbranna” räägib võõrastele, kuidas ma käin kõndimise asemel hoopis meestega aelemas. See on ainult üks õõvastav näide.

Jah, mul ja “sõbrannal” on viimasel ajal erimeelsusi, kuid ma vabandasin tema ees. Palusin isiklikult südsmest vabandust, kui talle kuidagi liiga olen teinud.

Mul on süda lõhki rebitud. Ma ei arvanud kunagi, et sõprus võib nii palju haiget teha. Miks ma üldse arvasin, et oskan sõber olla, keda väärtustatakse ja hinnatakse? Mis mul viga on, et inimene mind ei austa ja minust niiviisi räägib? Miks ma normaalne ei ole?

Ma nägin kuvapiltidelt, milliseid õudusi on minust räägitud. See sama inimene, kes hoiab pöidlaid, et Blogiauhindadel ma võidaksin. See sama inimene, kellega nädal tagasi koos grillisime, naersime ja pidasime plaane, mida võiks kõik koos suvel teha. See sama inimene, kes olenemata meie tülidest, on mulle südamesse pugenud ja mulle kalliks saanud? Miks?

Ma olen nutnud armuvalu pärast, kuid ei ole iial valanud pisaraid sõpruse pärast… Kuni tänaseni.

Ma ei ole öelnud talle sõnagi. Ma ei taha kuulata tema põhjendusi, sest sellel mündil ei ole kahte poolt. On kuvapildid ning sellest mulle piisab. Või mis mõjuv põhjus võib selle välja vabandamiseks olla?

16 thoughts on “Sõprusest ja reetmisest”

 1. Kui teine inimene räägib jama sinu kohta selja taga siis ei oska just TEMA sõber olla, mitte et sina ei oska. Reaalselt on peavõimatu leida endale õiget sõpra. Mul jh vedanud mul neid lausa 2. Üks minust 8 aastat vanem ja teine minust 16 aastat vanem( parim sõbranna) . Olgu me nii tujukad kui tahes aga sõprus võidab alati. Mitte kunagi ei lähe rääkima midagi halba nende kohta ja siiamaani pole ka nemad seda teinud. Kõige hullemad pläkutajad on noored ja nuh olgem ausad on ka neid vanemaid inimesi kes ees teevad hea näo aga selja taga löövad noa selga. Sulle soovin aga pea püsti ja eluga edasi. Sina tead tõde oma elust teised las arvavad mis tahavad. Lihtsalt pole sul vedanud ja oled leidnud need kõige hullemad. Küll tuleb ka kord inimene su ellu keda saad usalda ilma et peaksid kahetsema.

 2. Kõlab lausa uskumatuna, et nii kahepalgelisi inimesi leidub. Usun, et see inimene on kas kade su peale (noor kena ema, kes saab asjadega hakkama) või siis vabandust väljenduse eest, aga maakolka kohaselt konkreetne mats, kellel muud pole toota kui mingit jama teise kohta, mis ilmselgelt tõele ei vasta. Paneb imestama, aga sellistest pole ma iial aru saanud ega ei hakkagi saama, pole kokku ka puutunud õnneks. Mul on samuti ülimalt vähe sõbrannasi, aga samas tean alati, et nad on siirad ja toredad inimesed ja seda läbi aastate. Uusi tutvusi loon haruharva, teades mis see endaga kaasa võib tuua ja noh ütleme nii, et elu on poole lihtsam, pole draamasi ega muud jama (vanus ka juba selline, et võiks mõistus kodus olla :D). Laia silmaringiga ja adekvaatne inimene elab oma elu ja ei sekku teiste omasse, veelvähem räägib seljataga, aga just sinna need inimesed kuuluvadki 🙂 pea pysti! Sul toredad kutid kodus kes sul positiivseks jääda aitavad.

 3. Ega ainuõige otsus on suhted päevapealt lõpetada. Vahel ikka mõtled aga mida aeg edasi, seda vähem pead vaevab.
  Mul oli ka ‘sõbranna’ kes koos olles oli ideaalne parim sõbranna, aga seljataga levitas laimu. Ega enne teada ei saanud kui praegune elukaaslane rääkis, mida minust seljataga räägiti.
  Lihtne ei ole aga parem on vältida selliseid inimesi.

 4. Issand kui kohutav. Olen ise sellise asja läbi elanud alles hiljuti ning kujutan ette mis sa tunned. Ka minul on täpselt sama asi mis sinulgi. Raske on usaldada veel inimesi ja endale sõpru leida kui sinust on nii halvasti räägitud. Sa võid ükskõik kui hea inimene olla aga ikkagi millegi pärast kannatavad just need head inimesed . Asi ei ole Jane sinus , pigem see inimene ei tea “sõpruse ” tähendust. Ole tugev Jane ,sest nagu öeldakse sõbrad lähed ja tulevad aga perekond jääb. Sul on imeline perekond , need kes sinust halvasti räägivad , teevad sinust halva kuvandi ole neist lihtsalt üle. Ei ole mõtet tõestada midagi , seda olen mina üritand küll ja küll teha ,ikkagi sa jääd halvaks. Aga sul on nii tugev vaatajaskond kes sind imetlevad ning kes ei kahtle selles kes sina oled tegelikult. Ning sa ise tead kõige paremini kes sina ise oled. Ära võta neid sõnu tõsiselt, sest kui ta oleks olnud tõeline sõber poleks ta sulle iial nii teinud. Pea püsti , rind ette ja naerata alati ,isegi siis kui mustad pilved on su kohal , sest kõige paremini näitad sa sellele inimesele , et vaatamata sellele mis ta sinust rääkis jäid sina iseendaks ning oled tugevam kui kunagi varem . Ole tubli Jane . Sellised “sõbrannad” kes nii teevad ei vääri sõbranna nimetust.
  Naerata Jane see aitab alati kurbuse vastu 🙂

 5. Kullakene! Pole vast asi sinus, pigem inimese kadedus. On mul ka olnud sõbrannasi/sõpru keda olen usaldanud aga sellega haiget saanud, nüüdseks ei pea ma kedagi sõbrannaks/ sõbraks. Minu jaoks on kõik tuttavad. Mul arvamus, et peale iseenda ei saa usaldada 100% mitte kedagi. Haukuv koer ei hammusta! Selg sirgu naeratus näole ja ära tee välja. See vast on sellistele paras karistus. Kui üksi nukrutsema jääd siis saavutas ta oma tahtmise. Aga kui kõnnid sirge seljaga edasi siis kukkus ta läbi ja võitja oled sina. Iga haiget saamine teeb meist tugevama inimese, küll aga usaldame vähem. Paratamatus! Ja inimesed, kes hindavad teisi kuulujuttude põhjal pole normaalsed. Mul on palju tuttavaid kellest igast jama räägitud ( minust endastiki on ) aga olen inimesi tundma õppinud ja saanud aru, et nii hull see asi ei ole. Mis mind paljude puhul häirib on ka see et inimesi hinnatakse välimuse põhjal. Aga nüüd lõpetan läks päris pikale see komentaar 🙂 võib-olla vähe segane ka… aga sulle pikad paid ja jõudu sellest kurbusest vabanemiseks 🙂

 6. Kui sinu kohta on valetatud,siis seda andeks ei annaks,sest sellist sõpra ei saa usaldada. Kui ta on sinust aga lihtsalt kehvasti rääkinud,siis ma natukene mõistan. Iseasi,kas sellist sõpra on tarvis. Mina nt enda ühe sõbranna kohta võin ausalt öelda,et räägin temast vahel halvustavalt oma mehele,aga kui koos oleme siis mitte. Mul on temaga tore ja hea klapp,aga tema eluvalikuid ja suhtumist inimestesse ma heaks ei kiida. Samas talle seda näkku öelda ei näe põhjust.

  1. Kui ma käin kõndimas, aga sõbranna räägib, et ei käi vaid käin hoopis ringi aelemas, siis see on ju vale? Kas ta käib minuga kaasas, et teab seda rääkida? Ei

 7. Hoia sellisest inimesest eemale, sest sellise suhtumisega “sõbrad” ei muutu iialgi. Ka minul on olnud selliseid nn sõpru, nüüdseks olen neist lahti öelnud ja ei suhtle enam. Muidugi on kurb kui hea sõber osutub hoopis kelleksi teiseks ja see jätab meele ikka päris mõruks. Kallis Jane pea püsti ja edasi ilma reeturiteta 🙂

  1. Absoluutselt nõus! Sellised ei muutu mitte kunagi ja viska parem kohe enda elust välja. Olen ise kahjuks korduvalt saanud kõrvetada, sest andestanud, aga elu õpetab. Mul ei ole ka sõbrannasid, väga palju on kadedaid usse, kes selle asemel, et rõõmustada sinuga koos, hakkavad sind maha tõmbama, solvama, alandama jne. Mulle piisab mu mehest täiesti. Vahepeal teeb meele kurvaks, et pole sõbrannasid, kellega kohvikus käia ja naistejutte rääkida kuid parem olla üksi kui sellistega.

 8. Sorry, aga selle sinu ” sõbranna ” olemusest juba õhkab seda, et head nahka sealt ei tule. Olles põgusalt temaga tuttav, siis tegu on tõesti äärmiselt ebameeldiva ja kahepalgelise isikuga.

 9. Olen olnud samas olukorras, ausalt siis lõpetasin ise ka suhtlemise ja pole nyyd vist juba 7aastat suhtlenud selle inimesega, ta vahel kyll otsib kontakti aga ma ikka veel ei taha temast midagi teada. Loodan, et tal läheb elus hästi.

  Aeg parandab veidi arme seega ytlen ausalt, et minu parim söber on mu mees. Teisi inimesi 100% ei usalda. Lihtsalt sõbrannasid jutustamiseks jätkub aga suhted pigeb pealiaskaudsed kui sygavad.

 10. Pea püsti!😊
  Tean, et see on antud hetkel raske ja reetmise tunne endale kalli ja tähtsa inimese poolt on kohutavalt valus.
  Probleemid ongi just sellel nö. sõbrannal. Üldjuhul ajendab niisuguseid asju tegema kadedus. Kadedus Sinu suhtes.
  Olen isegi seda tunda saanud. Ei kipu kiirelt usaldama inimesi ja vastu näppe olen korduvalt saanud. Ka hiljuti. Pidasin inimest oma sõbrannaks. Astusin tema kaitseks välja jne. Aga mulle lihtsalt valetati täiesti süüdimatult näkku. Ja no need jutud, mis minust veel pärast tulid.😐
  Minuga on lihtne. Omasid ma hoian ja kaitsen. Aga kui nuga selga lüüakse, pole niisugustel inimestel minu elus enam kohta. Ei ole enam ei usaldust ega austust.
  Õnneks on mul vedanud ja mul on siiski üks sõbranna. Tõeline sõbranna, keda ma väga hindan ja kalliks pean.
  On ütlemine, et meeste vahel valitseb vendlus ja naiste vahel õelus. Ei väida, et kõik naised on õelad. Ei, seda mitte. Aga paljudel juhtudel kahjuks peab see paika ja üldjuhul siiski on põhjuseks kadedus.

  Manipulaatoreid,kahepalgelisi jms. inimesi on väga palju. Samas on ka väga häid inimesi ja just neid tuleb hinnata.

  Ole tugev. Pea vastu. Selg sirgu ja pea püsti!😊😊
  Nagu öeldakse: Pea püsti, Printsess, muidu kukub kroon maha!😊👸
  Küll läheb ajaga kergemaks. Tean seda.☺

  1. Ei, miks sellepärast ära kolida? Oleme siin oma elu üles seadnud ja nii nõrk inimene ma ei ole, et hakkan teise pärast oma elu hülgama.

   1. Aga see teil ju välja ostmata alles? Pm võib see sõbranna teid sealt välja tõsta ju?🤔

    1. Meil ikka lepinguga kõik kooskõlastatud. 🙂 Ei saa ta midagi välja visata. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga