***

Sügis

Teate, kui mõnus on hommikuti vara ärgata, kui päike särab aknast sisse ning teisel pool aknaklaasi on õrnad jäälilled? Sügis on üks aastaaeg, mida ma hingepõhjani armastan.

Mulle meeldivad need päikselised ent jahedad sügishommikud, mil muru jalge all õrnalt krabiseb, kus mahalangenud lehtedele on peale tekkinud õrn härmatisekiht ja lapsed arutlevad selle üle, miks murul külm on.

Mulle meeldivad need vihmased päevad, kus lastel on küll vihmariided seljas ja kummikud jalas, aga nad ikkagi igaksjuhuks küsivad, kas võivad lompides hullata. Muidugi jaa! Laske aga käia! See rõõm, see õnnetunne ühest väikesest lombist. Seda on nii armas vaadata!

Mulle meeldivad need värvid, need oranžikad-kollakad-punakad ja kuldsed toonid, mis igaltpoolt vastu vaatavad. Mulle meeldib see sahin, kui kõnnin läbi mahakukkunud lehtede.

Mulle meeldib, et läheb vara pimedaks ning mulle meeldivad ülekõige need õhtud, kus vaatad aknast välja, seal puhub jahe sügistuul, aga ise sätin end pehme ja sooja teki alla, kõrval teetass, aknalaual põlemas minu lemmikud küünlad. Mmmmm….. see kõik on nii mina, nii mõnna.

Sügis on minu jaoks täielik kaisutamiseperiood. Aeg, mil lastega vaatame laupäeva õhtuti animafilme kõik koos teki all. Aeg, mil Geiduga kaisutame õhtuti teleri ees, kui lapsed on juba unne vajunud. See on selline soojaotsimise, talveks valmistumise ja külmavareste aeg, kus hakkame vaikselt ennast lumeks, jõuludeks ja uueks aastaks valmis panema. Oma vaimu ette valmistama.

🍁

4 thoughts on “Sügis”

  1. Nii tahaks küsida, et kus sa elad, et varahommikul päike sisse paistab. Hea kui kaheksaks õued veidi valgemaks on läinud 😀 ja päike tuleb sootuks hiljem mu meelest ja siis pole enam varahommik 😀

    1. Roosna-Allikul elan ja minu jaoks enne kümmet varahommik, aga nagu ikka, kõige kallal vaja ju nokkida, eestlase krooniline haigus 😊

  2. Kõik aastaajad on omamoodi mõnusad aga sügis on kohe kuidagi eriti hingelähedane ❤️ need värvid, sügisele omane lõhn, karge õhk ja pimedad õhtud. Juba ootan, millal saaks lõpuks juba “jõulu”tulukesed kapist välja võtta ja tuppa hubast valgust luua 😊

    1. Hee, ma kavatsen juba see nädal tulekesed üles panna, aga mitte jõulumeeleolu loomiseks vaid ehitame ühe vaheseina ja selle seina tahaks sooja valge valgusketiga katta. 😊

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga