***

suhted ja petmine

Lugesin siin üks päev Marimelli mõtteid petmisest. Mul vist on natukene suhtekogemust, nii umbes 7aastat, et oma vaatevinklist sarnased mõtted kirja panna. Ühest küljest on täitsa kihvt lugeda, et on tõesti selliseid vabama mõtlemisega inimesi, kelle jaoks on tühised suudlused ja seks. Teise inimesega. Teisest küljest mind üldse ei üllatanud selline maailmapilt, sest oman nii mitmeidki tuttavaid, kes harrastavad ka selliseid suhteid. Omavahel nad muidugi pole seda kokku leppinud, kuid üksteise teadmata annavad täie rauaga ikka! 😀 Kunagi vaatasin ma viltu sellistele suhetele, aga täna on mul siiralt ükskõik, kes keda trukib või suudleb. Kui inimesed on õnnelikud, siis keep going!
 
Pean tõdema, et minu põhimõtted ja vaated tsipakene erinevad Marimelli omadest. Või tegelikult kardinaalselt. Teismeeas oli minu jaoks petmine juba see, kui mu mees teise naisega rääkis või tema poole vaatas. Küll mul oli siis süda murtud, sest mu mees ei armastanudki mind tõeliselt, kui julges sõbrannale “tere” öelda või ei hoidnud pilku maas, kui mõni näitsik vastu jalutas. Oh neid pubekaaegu…
Meie suhtes on petmist olnud. Tunnistan ausalt. Mina olen petnud ja on tema seda teinud. Võib vist öelda, et me omame mõlemad suhtumist “andestan, aga ei unusta” ja ma ei näe selles midagi halba. Inimese loomuses on juba halbu asju meelde jätta, vahet pole, kas ta on neist üle saanud või ei. Mina olen. Tema on ka. Ma vähemalt arvan.
Ma mõtlen, et kui sa oled inimesega suhtes, lähedases ja intiimses, siis peab olema seal ka lojaalsus ja truudus. Jah, üks asi on see, kui sa oled oma elukaaslasega kokku leppinud, et teil ongi vabameelne suhe ja teete mõlemad seda, mida hing ihaldab.
Minu jaoks on suhe midagi püha ja väärtusliku. Ma olen inimesega suhtes. Ma olen üleni tema ja vastupidi. Meil on intiimne ja lähedane suhe. Kõike, mida mina ja mu keha vajame, saan temalt. Kui mu mees läheks ja näiteks seksiks teise naisega, valdaks mind tunne, et see on miski, mida ta minult ei saa ja otsib mujalt.
Minu silmis on petmine see, kui mu mees suudleb võõrast naist, seksib temaga, suhtleb salaja telefoni teel (ikka flirtides ja sebides), saab minu teadmata kokku. Mitte, et ma peaks teadma igast tema käigust, telefonikõnest ja vestlusest, aga minu jaoks oleks kahtlustäratav, kui mu mees suhtleb teise naisega ja üritab minu eest seda varjata. Sama kehtib ka minu puhul.. Ma ei teeks selliseid asju, sest ma tunnen, et petaksin oma härrat. Ma saan seda kõike temalt, miks ma peaksin väljastpoolt kodu neid asju otsima? Siinkohal kõnelen ma põnevusest, flirdist, liblikatest kõhus ja kirest.
Lisaks ma ei kujutaks, et kui mu lapsed suuremad on, siis nad näevad seda kõike pealt. Milliseid väärtuseid ja mida õpetaks see neile? Kui naine või mees on emotsionaalses ja intiimses suhtes ühe inimesega, siis on üsna lugupidamatu otsida midagi enamat kolmandalt isikult. See on muidugi minu mätas, mille otsast ma jällegi kõnelen.
Meie suhtes pole trelle ega kinniseid ruume. Suhtleme sellega, kellega tahame, käime seal, kus tahame ja teeme seda, mida tahame. Päris ausalt. Aga me tegutseme nii, et ei unustaks austust ja lugupidamist oma elukaaslase vastu ehk teiste inimestega on võimalik suhelda ja läbi saada täiesti normaalselt ilma flirdi ja millegi enamata.
Ka meie suhtes on olnud jäämägesid, mille ületamine on tundunud võimatu. Usaldusesild on vahepeal täiesti katki trambitud, kuid kõigest koos üle olles taastuvad suhte tähtsamad tegurid- usaldus, armastus ja truudus.
Kokkuvõttes arvan ma, et kui kahe inimese vahel on olemas armastus, usaldus ja kõik muu, mis ühe täisväärtusliku suhte juurde kuulub, pole vaja midagi muud mujalt otsida/leida.

18 thoughts on “suhted ja petmine”

 1. Minu isiklik arvamus on sama, igasugune flirt on juba siiski petmine. Milleks olla siis üldse koos, kui tahad seda põnevust saada mujalt. Täiesti välistatud on ka igasugused suudlused, sest petmine on ikka petmine. Ma ei saa kunagi selliseks inimeseks, kelle jaoks on okei vabameelne suhe.

 2. 100% nõus sinuga. Kuigi me oma härraga pole petnud üksteist vms. Aga on tulnud temapoolt ette varjamisi teiste naistega suhtlemisel. Mina usaldan aga tema kasutab mu usaldust ära. Nõme ju ?! 🙂

 3. Ma arvan, et inimesed ikka eksivad. Ka suhtes olevad inimesed. Kui inimene eksib korra (petab näiteks), siis ma kindlasti annan teise võimaluse. Kui petmine on korduv, siis kahjuks või õnneks ma ei kavatse never rohkem võimalusi välja jagada. 🙂 Kui inimene ei hinda teist võimalust ja seda kuritarvitab, on tal tõsiseid probleeme oma elukaaslase austamisega. 🙂

 4. Ühtin sinu arvamusega, kuigi meist pole kumbki petnud, on välistatud see, et kui peaks see korra juhtuma, et ma siis andestaks 🙂

 5. Ma ei andestaks. Aga mu mees 6nneks pole petnud, tema olemuses oleks see suht v6imatu. Ise olen petnud, a no ta ei tea ju. Enam ei peta vist.

 6. Kuidas te üksteist petnud? Seksinud? Suudelnud? Kas lapsed olid olemas? Kes ennem pettis?

 7. Eelmises suhtes mõtlesin, et ah las ta suhtleb teistega, ma ju usaldan. Aga näe, üks suhtlus sai nii lähedaseks, et nyyd aasta hiljem oleme lahus ja tema ootab selle naisega uut last.
  Uues suhtes ma siiski hoiab silma peal, kui ei keela 🙂 inimene teeb ise enda valikud ja teab täpselt. Kui armastab, siis pole vaja ka mujalt otsida 👌🏻

 8. Ahjaa. Lisan siia et eelmises suhtes mees pettis, andestasin. Mitu korda. Kuid enem sellist asja ei juhtu ever!

 9. Aga mida teeksid olukorras kus saad teada, et mees juba tükk aega sind petab, ise samal ajal ei tee teist nägugi? Käitub nagu oleksid tal ainus, aga ei ole. Kas suudaksid mehele andestada? Kas sa usud, et inimesed suudavad muutuda?

 10. No kui ikka omab minu selja taga samasugust suhet kellegi teisega, siis ilmselgelt jätaksin maha. Inimesel peab eneseväärikus ka olema. 🙂

 11. Seda ei taha veel pärida kas sital ka ikka igapäevaselt käib?
  Ilmselgelt ei pea inimene avalikult sellisele asjale vastama.

 12. Ma ei oskaks sellele vastata ka, kuna me ei informeeri teineteist, millisele hädale me läheme. 😀

  Tegelikult on täiesti arusaadav, et kui ma avalikult kirjutan petmisest ja sellest, et olen ka ise seda teinud, siis paratamatult tekib küsimusi. See on loomulikult mu enda valik, kas ma vastan ning jätaksin selle meeleldi enda teada. See teadmine ei anna kellelegi mitte midagi. 🙂

 13. Aga kui päris samasugune suhe ei oleks, st et sellelt teiselt naiselt tahaks ainult seksi? Suheldes temaga oleks väga napisõnaline ja tulevikuplaane teeks sinuga?

 14. Jane, ma ei môelnud sulle seda kommentaari vaid sellele teisele uudishimulikule😂

 15. Endiselt, jätaksin maha. Nagu ma ütlesin, petab korra- andestaksin, aga kindlasti ei unusta ja annaksin teise võimaluse. Kui aga seksib ühega ja koos on minuga, siis big no.. mul on eneseväärikus olemas ja mingist tulevikust ei saaks ma sellise inimesega unistada. 🙂

 16. Mu exmees flirtis mitmeid aastaid mitmete erinevate naistega. Ja varjas seda korralikult. Lausa nii,et ükshetk tuli tal sõnum “Urmaselt” et ma armastan sind..
  Pidevalt andestasin. Aga mingil momendil oli tunne,et kõik. Seda usaldust ei saa taasada mitte kuidagi enam. Läksime lahku ja 5p hiljem oli tema juba uue naisega voodis. Tundsin ennast nii reedetuna. Okei,olime lahus,aga samas sel hetkel veel ametlikult abielus ju. Mingi hetk taipas mees,et ta tahab ikka mind tagasi. Kõik teised naised lubas ära unustada.. aga mina ei unusta. Nüüd tema üritab ja otsib lähedust.. ja mina lihtsalt tõrjun teda.
  Tunne hetkel selline et ei taha vist kunagi uut meest,kuna kardan jälle haiget saada :).
  Elan lastega üksi ja vanaduses võtan 100kassi endale. Piisavalt õnnelik elu 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga