***

Suvi või talv?*

No teate ju küll, et kui on väljas õudselt külm, siis kõik kurdavad, et millal see juba läbi saab ja soojemaks läheb, aga kui õues on suvi ja 25+ soojakraadi, lämbuvad kõik ahastuses, et millal see juba läbi saab – tüüpiline eestlane, eks. Ei sobi üks ega teine ja rahul ei olda nagu kunagi. Ma ise olen selles osas samasugune. 😅

Okei, viimastel aastatel on see suvekuumus mu jaoks muutunud talutavamaks ja kui oleks valida, kas suvi või talv, siis pigem eelistan ma ikkagi suve. Juba esiteks sellepärast, et ei pea lund rookima – muru niidan traktoriga, see on lebo, aga labidaga lumerookimine. Huhh, no thanks!

Suvi on küll oma kuumusega korralik katsumus, aga… jahutamiseks on väga palju erinevaid variante, mis muide, on kas tasuta või ei maksa hingehinda. Talvel sooja saamiseks pead sa aga korralikult pappi välja käristama – tervitused küttepuuhindade tõusudele ja väga kallile elektrihinnale!

Ja talvel on minu arust see suur miinus, et tuleb riietuda kihtidena. Ja mitte ainult ennast vaid ka lapsi – õuduuuus! Suvel lippa ringi kasvõi paljalt.

Mis need jahutusvariandid meil siin suvel siis õigupoolest on?

1. Bassein. Ilmselt kõige populaarsem, mida paljud kasutavad. Hinnad ei ole ka väga kõrged – leiab midagi igale rahakotile.

Me oleme iga aasta ostnud mingi kummist basseini, aga see on puhas raha raiskamine – kas koerad, linnud või lapsed teevad üks hetk selle niikuinii katki, sest need täispuhutavad on ikka üsna õrnad. Sellel aastal võtsime Kaup24 epoest tugeva karkassiga basseini, mis, teiste kogemuste põhjal, peab kauem vastu ja on silmale ka ilusam vaadata. Koos filtrite ja asjadega. Katuse peaks vaid juurde vaatama.

2. Veesõda. Lastel lemmik jahutusviis on veesõda – kas siis veepommide või -püstolitega. See teine variant on muidugi parem – ei pea hiljem veepommide jäänuseid kokku korjama ja nii tihti uusi pomme valmis vorpima.

3. Ujumine. Meil siin kodu lähedal on hea ujumiskoht, mida sageli külastame. Haarame kõik veemänguasjad ja täispuhutavad veetarbed kaasa ja sõidame järve äärde, veedame seal üldiselt mingi 3 tundi, aga lastele ei piisa sellest kunagi. 😅

4. Ventilaator. Kellel elektrihind taevakõrgustes on, vist ei tule odav jahutusviis, meil õnneks praegu on inimlik hind välja kaubeldud. Meil on üleval korrusel õhksoojuspump, mida me praegu suvel jahutusena kasutame – no nii mõnus lihtsalt! Aga all tassime ühest toast teise sellist jalal ventilaatorit, mis ka väga hästi jahutab ja selle ees istudes mõtlen, et suvel pole häda midagi.

Ega sellel talvel ka suurt väga viga pole – on teine täitsa ilus aastaaeg ju, aga jah, pigem valin selle tapva kuumuse. Mul lapsed on ka rohkem suveinimesed. Talvel on nagu koopas peidus ja väga väljas ei armasta käia. 😀

*postitus on valminud koostöös Kaup24.ee e-poega

2 thoughts on “Suvi või talv?*”

  1. Mul kuidagi nii,et Augustiks juba tahaks sügist siis Novembriks tahaks juba korraliku talve . Ja Märts Kevadet ja Maiks tahaks korraliku suve juba . Ühesõnaga ma vist kõigi aastaaegade nautija ,peaasi et muutuks nii nagu üks isekas Eestlane aka mina tahan 😅🤣. Onu lastele sai ka osta maale see odav bassukas tundub ka ,et tulevikus tuleb ikka ka see korralikum osta kuna seda odavat nii jama hooldada ka ,kipub ju ruttu põhi seest nö limaseks minema.

  2. Ma olen kindlalt suve inimene, ei talu külma. Jaanipäeva ajal ka sõbrad, kes külas olid hakkasid ilma üle kurtma, et kuum. Ma ütlesin, et nautige, enamus ajast saate nagunii viriseda, et külm 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga