***

Taaskasutus

Kui asi puudutab korteri renoveerimist, siis olen ma leidnud siin paar lahedat asja, mida uuel ringil kasutada.

Näiteks need kaks lahedat uksenuppu. Härra arvas esiti, et neid me never siin renoveeritud korteris ei kasuta, sest on teised kuidagi vanamoodsad, aga miks peab olema kõik kaasaegne?

Lõpuks jäi minu sõna ikkagi peale.. Loodetavasti ta aitab mul need uste külge saada, sest mul pole õrna aimugi, kas neid üldse annab kasutada ja kuidas nad töötama hakkavad. 😀Veel avastasin ma kodust kapi otsast sellised lahedad linnumajakesed, mis härra eelmisest töökohast sai. Esialgu olid need jõulukommipakid lastele, aga kui nad olid kommidest tühjaks söödud, pidid minema linnumajadeks. Mina, va isekas, mõtlesin aga, et teeks nendest lastetuppa lauavalgustid. Mingid valguskerad või väikesed tuled sisse ja valmis nad ongi. Miks mitte?Kuna ma tahan meie magamistuppa teha ise peeglilaua, mõtlesin pikalt, kust ma saaks sinakat meigipintslitehoidjat. Siis aga meenus, et eelmisesse korterisse sai ilus sinine ja ümar lambikuppel ostetud ning see sobiks topsiks ju valatult.

Siin meil seda kuskil laes vaja ei lähe ja seisaks teine täitsa niisama.Vanadel wc ja vannitoa ustel olid sellised tuusad pildid peal ning ma otsustasin, et kasutan neid ka edaspidi. Uksed vahetame küll ära, aga pildikesed lähevad ikka peale. Küll tahan ma neile mingid ilusad puidust raamid ümber osta. Ja selle lambiga ma veel ei tea, mis ette võtta. Kuna üks sein elutoas tuleb ilmselt halli värvi, mõtlesin alguses, et puiduosa võõpaks valgeks, kuplid miski halliga üle ja heegeldaks roosat värvi pitsimustriga riba neile ümber (kuplite alumistele servadele).

Kui te olete oma kodu renoveerinud, kas olete ka midagi taaskasutanud? (v.a mööbel ja kodumasinad :D)

6 thoughts on “Taaskasutus”

  1. Issarist, neil on ju romantilises stiilis tuba. Kujutaksid tõesti ilusa roosa lillelise tapeedi taustal ette sellist monstrumit, mida sa pakud? 😀

 1. Minu meelest sobib just nii, et kui kogu elamine on nn kaasaegses stiilis, et siis siin-seal olekski selliseid “retro” leide. See ei tee mitte elamist vanaaegseks vaid ongi cool retro.

  1. Tegelikult pole väga kaugel. Lastetuba on ainuke, mis täiesti valmis. Vaja veel voldikuks ette paigaldada ja siis on selle toaga kõik. Meie toas vaja aknapaled ja -laud ära teha ning voldikuks ette paigaldada ja siis võib selle toa ka tehtuks lugeda.

   Hetkel nokitseme elutoa kallal. Lagi poolenisti valmis, üks sein vaja veel tapeetida ning aknapaled ja kasepuudest võrestik ning välisukse paled, siis on see osa kodust ka valmis.

   Sisustusest pole mõtet rääkidagi, sest mööbli nokitsemine võtab ka aega.

   Lisaks kõige kõrvalt peame Paides üürikas pakkima ja asju ära vedama ja koristama, seega oleme kogu oma energia kahte kohta pannud hetkel. Ja selle tõttu ka tsipa aeglasemad kui alguses. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga