Määratlemata

tahan kiita!

Teate, mul tuli hetkel suur tahtmine teid kiita. Ma pole seda ammu teinud. Nii vahva on lugeda, et inimesed kaasa räägivad ja arvamust avaldavad, isegi kui teps mitte kõik ei pruugi olla samal meelel. 

Mul on tegelikult ülimalt hea meel juba selle üle, et keegi võtab üldse vaevaks minu blogis või facebooki lehel kommenteerida. Mulle tähendab see väga palju. See näitab, et inimesed loevad, inimestele pakub huvi ja kui nad kommenteerivad, siis tähendab, et läheb ka mingis mõttes korda. 

Lugeja on minu jaoks nii suhteline mõiste, sest jälgijaid liigitaksin ma erinevatesse leeridesse. Üks osa, kes hoiab regulaarselt blogil silma peal, loebki igat postitust ja talle meeldibki minu tegevus. Teine osa, kes võibolla nii järjepidevalt ei jälgi, kuid huvipakkuvad postitused loeb läbi ning vahel isegi jätab tagasiside. Kolmas osa on need, kes käivad ilkumas ja mõnitamas ja proovivad esimese asjana pigistada välja midagi negatiivset. Midagi, mis on valesti või teistmoodi. Ma ei võtnud neid kunagi kui lugejaid, pean tunnistama. Ma sulandusin nendega ühte ja ilkusin kaasa. Muutusin täpselt samasuguseks, nagu on nemad. 
Viimasel ajal olen ma suutnud end kokku võtta. Kui varem ma mõtlesin, et oma paksu nahka näitan ma välja täpselt nii, et ühtegi kommentaari ei kustuta, kõik lasen läbi, siis enam ma sellist meetodi ei kasuta. Bloggeris on mingi uus süsteem, mis sorteerib kommentaarid ära ja jaotab nad kolme leeri: avaldatud, modereerimise ootel ja rämpspost. Ma ei tea, mille põhjal, kuid tõesõna, selle viimase kategooria all ongi puhas jama. See on tegelt väga mugav lahendus ja muudab minu elu kergemaks. Ma ei pea enam midagi sorteerima ja no olgem ausad, selliseid “sa oled kole ja rõve ja mõttetu ja iu” sisuga kommentaare polegi mõtet avalikuks teha. Miks? Kelle jaoks? Targem on mitte reageerida. 

Küll aga muudab tõesti südame soojaks minu püsilugejad ja muidugi need, kes koguaeg siin ei käi, aga aegajalt piiluvad ja ka need, kes üldse väga harva siia kiikavad. Ja jah, mul on isegi hea meel nende üle, kes käivad siin minu vigu ainult otsimas, sest järelikult lähen ma ka teile korda. Aitäh!

10 thoughts on “tahan kiita!”

 1. Ma loen ka kõiki postitusi. Enamjaolt ma väga ei kommenteeri aga Sina oled küll tubli. Meeldib lugeda Su lastest, kui tutvustad mõnd toodet jne. Huvitav blogi. Kuna paljud blogid on sellised, kus asja ilustatakse või elatakse kuskil ideaalmaailmas siis Sina oled realistlik. Mõnda blogi jälgin ainult ja Sa oled üks neist. Jõudu ja jaksu ka nende tobedate anonüümsetega, kes on kadedad ja tänu sellele arvavad, et võivad halvasti kellelegi öelda.

 2. Loen pidevalt sinu blogi, kuna oleme sarnased. Noored, kahe väikese poisi, emad 🙂 postitused on alati sisukad ja mõttega.

 3. WordPressil ka sama kommentaaride sorteerimine. Mul on sellega ainult väike häda kunagi olnud. Sinna rämpsu alla lähebki konkreetne spämm. No stiilis, et “hello dear sir/madam, like to sell your kidney, much money, yes-yes????”. No ühesõnaga mingi google translate'i abiga kokku klopsitud pahn. Üksvahe tuli seda meeletult palju. No ikka 50-60tk päevas. Ilmselgelt ei jaksanud ma alati neid ükshaaval läbi kontrollida ja vajutasin lihtsalt kõik korraga kustutamisele.

  Siis tulid mõned inimesed kurtma, et miks ma küll nende kommentaare ei avalda. Ma ei osanud midagi öelda, sest enda teada ma midagi avaldamata jätnud polnud. Ükshetk aga avastasin, et spämmi alla läksid ka nende kommentaatorite kommentaarid, kes esimest korda kommentaari jätsid. Avastasin puhtalt niiviisi, et üks taoline oli spämmikaustas esimene. Ilmselt siis varem olid need olnud kuskil keskel ja märkamata jäänud.

  Peale seda hakkasin ikka spämmi ka põhjalikult läbi vaatama, et ükski päris kommentaar vahele ei jääks.

  Lihtsalt igaks sajaks juhuks öeldud, et soovitan siiski sul ka aeg-ajalt rämpsule silm peale visata. Mõned asjad võivad sinna täitsa kogemata sattuda 🙂

 4. Loen samuti kõiki sinu postitusi. Kõige rohkem meeldib lugeda lastest, kuna endal ka väike poiss(3-aastane) kodus kasvamas 😀 Tahaks ka juba teist last(tüdrukut), aga olen ise alles 21-aastane 🙂

 5. Mul on ka tulnud neid wannabe eestikeelseid ja ingliskeelseid kirju. Aga kuna mul neid nii vähe, siis silmadega lasen alati üle. Isegi kui rohkem on. Uudishimu, i guess. 🙂 Aga tänks teavitamast!

 6. Loen iga su postitust 🙂
  Mul samuti 2 poissi, 2a ja 5a, ise olen 23. Vahel m6tlen kül, et oh mida kuradit sa kirj oled, a mudu pakud huvi mulle 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga