Määratlemata

täielik nõiaring

Olen hetkel kodus, kuigi peaksin tööl olema. Üleeile oli Raimondil kõht pisut korrast ära, kuid järgmine hommik oli kõik jällegi korras. Lasteaias eile veel mainisin seda ning palusin jälgida olukorda. Eile käisin Raimondil valverühmas peale tööd järgi ja läksime koju. Täna hommikul läksime lasteaeda ning kasvataja ütles, et eelmisel päeval oli lapsel kõht lahti olnud. Ma mõtlen, et miks ei võinud seda informatsiooni jätta valverühma kasvtajale, et see teave minuni jõuaks ja ma saaksin organiseerida lapse kellegi hoolde nendeks päevadeks, kui mina või mees peame tööl olema. Aga ei. Viies täna Raimondit lasteaeda, teatas kasvataja, et lapsel on kõht lahti. Küsisin, kas viin lapse koju või mis edasi, sest kodus ta ei kakanud ühtegi korda ja mina ei osanud olukorda hinnata. Kasvataja ütles, et võtab lapse vastu ja kui asi hullemaks läheb, helistab mulle ning kutsub mu järgi. Ma kiiresti vudisin tööle ja olin töötanud juba 45 minutit, kui kõne tuli. 

Õnneks sain töölt lahti ja läksin talle järgi. Olukord oli ikka väga hull. Lisandus veel oksendamine. Sibasime koos poest läbi ja kiirelt koju. Kodus hakkasin mõtlema kui nõme nõiaring võib olla seoses töö ja väikeste lastega. 

Alustaks sellest, miks ma üldse otsustasin tööle minna peale vanemahüvitise lõppu. Pole siin midagi häbeneda, et muidu ei saaks lihtsalt rahaliselt Tallinnas hakkama. Teiseks sellepärast, et ma ei viiiiiiiiitsi kodus passida enam. Ma pole kunagi tööl käinud, aga ma tahan olla iseiseisev naine. Ei taha sõltuda mehest ja tema sissetulekust. Tippu ma kohe kindlasti alguses ei saa, aga kuskilt ju peab alustama. Ma olen käinud ametlikult tööl kaks kuud ja kuu või natuke rohkem sellest ajast olen ma olnud haiguslehel. Lastega. Hendrikul on peale adenoidi oppi pidevalt kõrvapõletik, perearst aga kirjutab muudkui rohte, mina aga mõtlen, et vist kõige arukam oleks minna kohe kõrvaarstile ja teada saada, mida teha või kuidas toimida. Ei saa ju iga kahe nädala tagant jälle kõrvapõletikuga kodus istuda ja lapsele rohte sisse sööta. 

Siin tulebki see nõiaring- väikesed lapsed tihti haiged, kuid tööl on vaja käia. Samas, ükski tööandja ei taha tegelikult endale töötajat, kes pidevalt haiguslehel istub. Ja mõelge, mina olen olnud selle kahe kuu jooksul natuke üle kuu haiguslehel ning mees peaaegu kaks nädalat. Me oleme siiani saanud hakkama nii, et olemegi kordamööda kodus lehe peal, kui kumbki lastest või mõlemad haiged on. Paratamatus on see, et nii pisikesed lapsed (4 ja 2, no tegelt Hendrik ei ole väga pisike) saavad lasteaias endale igasuguseid viiruseid külge ja polegi midagi teha. 

Mina näiteks ei jõua endale lapsehoidjat palgata ja ega ma kedagi võõrast ei usaldaks ka, vahet pole kui palju tal neid soovituskirju oleks. Mingi kiiks vist. 

Aga mida teha siis sellises olukorras? Lapsehoidjat palgata ei jõua, ise peab tööl käima, et katus peakohal ja söök laual oleks, kuid lapsed on pidevalt köhas või nohus ja lasteaeda minna ei saa? Minu jaoks täielik nõiaring, mis võib kirjutada paratamatuse arvele ja lihtsalt lasta see aeg mööda minna. Vanusega muutub immuunsüsteem tugevamaks ja ega polegi muud siin. 

23 thoughts on “täielik nõiaring”

 1. Ma olen seda sadu kordi rääkinud, kui raske on käia tööl, kui laps käib lasteaias. Just seetõttu et tööandja tahab inimest, kes käiks tööl.
  See aeg tuleb üle elada ja seni, kuni töö veel olemas, ära väga muretse 🙂
  Minul mees õnneks võimaldas mul lapsega kodus olla, sest nägi ise et sel pole pointi. Pigem istun terve lapsega kodud, kui haigega.
  Aga nad iga aastaga muutuvad tugevamaks 🙂
  Edu ja jaksu 😉

 2. Hea jutt osadel, et kutsu õde enda juurde elama.. haigused on nakkavad.. ja kaua see õde neid siis hoida saab, kui üsna varsti ise haigeks jääb? Ja kui keegi minule pakuks,et ou tule valva minu eest mu haigeid lapsi.. Kindlasti ei. Üldjuhul ei taha isegi eraldi palgatud lapsehoidjad haigeid lapsi valvata. Ja ka haigel lapsel on ikka parem,kui oma ema kõrval on- mitte keegi muu sugulane või hoopis võõras. Haige laps on suur vastutus siiski. Iial ei tea mis juhtuda võib ja keegi ei taha vastutust oma kaela.
  Ja lastraias käiva lapsega ongi tavaliselt nii.. nädal lasteaias, ja 2 nädalat kodus. Pole midagi- tuleB leppida Ja ka tööandja peab aru saama sellest. Ega sa ju meelega oma lapsi haigeks ei tee, et saaks kodus istuda.
  Pai lastele ja paranege ruttu 🙂

 3. Mism6ttes ei saa hakkama? Äkki käsed mehel kamh keska ära l6petada ja ehk saab tasuvama töö?
  Ja sa tahad olla iseseisev? Te olete ju veel ühine pere!
  Räägi iseseisvuse juttu, kui oled yksikema

 4. Mu mees ei ole mu koer, vabandust. Ta teeb seda, mida ise tahab. Kas iseseisvus tähendab üksikemadust? Iseseisvuse all mõtlesin ikka seda, et tahan ise tööl käia ja raha teenida, mitte mehe rahakoti peal liugu lasta 🙂

 5. Sa ei lase ju mehe rahakoti peal liugu? Te olete ühine pere ja ühine rahakott?
  Ja lasteraha 100eur, mhmm sellega saab poes mitu nädalat käia ja süüa osta?

 6. Ma küsiks just vastupidi – mismoodi see ei oleks mehe rahakoti peal liugu laskmine? Kuidas see, et ollakse “ühine pere” ühtlustab sissetulekud? Alati on oluline olla iseseisev – keegi ei pea kedagi maha jätma, piisab sellest kui see üks, kes on sunnitud pere üleval pidama, mingil põhjusel enam tööd teha ei saa. Äärmiselt vastutustundetu on leida, et “oleme ju pere, mees peabki mind nüüd ülal pidama”. Ja miks peaks peres üldse ühine rahakott olema? Mida kauem naine laste tõttu tööturult eemal on, seda raskemad on ta võimalused hiljem tasuvat tööd leida. Miks eeldatakse, et mees peab tervet pere ülal pidama?

 7. Anonüümne, kui sa lasterahadest midagi ei tea, ära võta sõna, paistad targem välja 🙂

  Marca, täpselt minu mõtted. Ma ootaks ka huviga su küsimusele vastust 🙂

 8. Jane saab rohkem kui 100 eurot lasteraha, umbes 157 vms. Aga eks sa proovi siis selle rahaga ära elada 🙂

 9. Kuidas saad lasteraha niipalju? M6lemal ju 50eur. Kokku 100. Ehk valgustad mind? 🙂
  Kui palju see hooldustasu on, mida kuni 3a lapse pealt saad?

 10. Üks on kuni 3 aastane laps ja teine 3-8 aastane.. seega 57 (38+19) eurot kindlasti juures lisaks sellele sajale eurole. Arvud on ümardatud.

 11. Mulle ei tule see üldse üllatusena. Nii palju kui ma ennast mäletan, on inimesed armastanud koguaeg teiste rahas tuhnida ja teiste elu elada 🙂 Ja ette kujutada, et nad teavad kõike. 😀

 12. Mis inimesed selle teadmisega peale hakkavad? Mind nt yldse ei huvita palju keegi nyyd raha saab. Mis ma selle teadmisega siis peale hakkan kui teada saan? Saan targemaks? 😀 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga