***

Kuidas teha mähkmetorti?

Juba ammu kutsuti meid minu venna tütre katsikutele. Täna me sinna lähemegi ja ma olen nii õhinas. Pole ju ammu väikest beebit näinud ja süles hoidnud, kuigi nii väga tahaks! Üks suur küsimärk oli aga see, mida väikese beebi sünni puhul kinkida.
Esialgu mõtlesin, et mähkmepakk ja mingi mänguasi oleks küll ok ju. Siis tekkis idee, et võiks hoopis mingi erilise ja mõnusa beebiteki kinkida. Minul kulus küll neid korralikult- üks voodisse, teine põrandale, kolmas diivanile jne. Üks õhtu aga istusi diivanil, vaatasin telerit ja ütlesin mehele, et teeks ise mähkmetordi. Jumala äge idee ju! Mis seal ikka nii rasket olla saab? Mähkmepakk oli kodus olemas (tänks Moony!), vaja vaid tordi sisuks midagi osta ning tordi kaunistused hankida.
Ma olen selline inimene, et kipun asju viimasele hetkele jätma. Eile tormasin mööda Paidet ringi ja juba olin paanikasse minemas, sest ei leidnud ühtegi käsitööpoodi, kus oleks vajaminevaid asju. Facebookis soovitati Lipi Lapi poodi, aga mina va tohman läksin esialgu selle sama nimega kardinapoodi ja lahkusin sealt tühjade käte ning morni tujuga. Hiljem, kui olime kõik Paide ehituskeskused, kontoritarvete poe ja isegi lillepoed läbi kamminud, otsustasime sinna kardinapoodi tagasi minna. Siis aga juhtusin nägema, et samas majas on sama nimega käsitööpood, kuhu ma entusiastlikult ja rõõmsa meelega sisse astusin. Sain kõik vajaliku- lindike, pitsi, lillekesi, nööri jne.
Mind haaras tõeline roosamanna hullus! Kui ma poleks suutnud kainet mõistust säilitada seal käsitööpoes, siis ilmselt oleks lõpptulemusena seisnud mu aknlaual juudi jõulupuu. 😀 Õnneks olin kahe jalaga maa peal ja ostsin seda, mida tõesti vaja läks.
Mis sellise armsa tordi meisterdamiseks vaja läheb? 
 • Mähkmeid,
 • nööri/niiti, millega mähkmed rulli keerata ning hiljem tervet tordikihti kokku tõmmata,
 • tugevat läbipaistvat liimi. 
 • alust või kandikut, millele tort üles ehitada, et oleks kindel ja tugev põhi,
 • käärid,
 • tordi sisu (võib olla lihtsalt tühi majapidamisrulli toru või mingi pudel- alkovaba šampus, limonaad, lastešampus jne)
 • kaunistused, vastavalt enda soovidele ja eelistustele,
 • pakkekile, et hiljem mähkmetort ilusti ära pakkida,
 • läbipaistvat teipi, mida võid pakkimisel vaja minna.

Kuidas meisterdada mähkmetorti?

Mina haarasin Säästukast ühe pappkasti kaasa, et tordile põhi ehitada. Esialgu liimisin pudeli kasti keskele, et jääks selle ümber piisavalt ruumi mähkmete jaoks.Kui pudel kindlalt oma kohal seisis, hakkasin ma mähkmeid ükshaaval rulli keerama, sidusin paelaga kinni ning sättisin neid pudeli ümber, et tordiga algust teha.Kõige alla tegin kaks kihti mähkmerulle. Kui töö valmis oli, mõtlesin, et oleks võinud vist kolm kihti panna, teisele korrusele kaks ja kõige kõrgemale siis ühe kihi. Kuidagi täidlasem oleks ehk olnud. Egas seal polnudki väga muud. Nende mähkmete rulli keeramine ja oma kohale sättimine läks päris libedalt. Kui üks mähkmerida oli ümber pudeli tehtud, sidusin nad kõik ühe nöörijupiga kokku, et nad seal püsiks koos ka ikka.Enne kui hakkasin teist korrust tegema, panin pudeli kaela ümber kolm mähet, et see tordike püramiidiks ei vajuks. 😀Midagi muud väga polnudki. Kui kõik kolm korrust valmis sai, võisin asuda selle lemmikuima tegevuse juurde- kaunistamine! Aega läks ligi kaks tundi, mähkmeid kulus 47 tk. Kui ma oskan elus teha mõnda torti, siis just mähkmemaitselist. Ma olin lõpptulemust nähes enda üle tõesti nii uhke. Helistasin kiirelt emale Skype teel ja hakkasin räigelt uhkustama, endal suu nii kõrvuni, kui üldse olla saab. Ma pole elus midagi sellist oma kätega korda saatnud. Üldse olen ma pidanud ennast parajaks nisanäpuks  ja nende kahe jäsemega ma midagi ilusat korda ei suuda saata. Ju siis ma eksisin.

Jah, meistriteos ei ole ja kindlasti leidub vigu, mille kallal nokkida, aga ma arvan, et esimese korra kohta päris viisakas ja vahva. 🙂
Sellel korral läks see vahva ja armas mähkmetort ühele pisikesele tüdrukutirtsule, kuid mul on plaanis lähitulevikus ka teistes värvides neid meisterdada. Eks seda näha ole, millal ja kuidas. Endale tahan ka ühe teha! 😀

9 thoughts on “Kuidas teha mähkmetorti?”

 1. Btw, võiksid lihtsalt kirjalikult küsimustele vastata, mida sult küsiti 4 kuud tagasi. Seda videot ei tule ja nüüd ei saa üldse mitte midagi.

 2. Minuarust väga ilus mähkmetort. Vaikselt viisi hea hobi, või ka kunagi hea teenimisviis laste kõrvalt. Tubli oled Jane 🙂
  #saad alati kõigega hakkama! ☺️

  1. Aitäh sulle! 🙂

   Täna oleks muidugi palju asju, mis teisigi teeksin ja ideid ka palju rohkem.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga