***

Tee ise: lihtne mänguasjakast lastele!

Kuna mul kodus seisab pikemat aega tühjana mikrolaineahju karp, siis ma olen juba ammu mõelnud, et teen sellest lastele ühe lihtsa ja vahva mänguasjade hoiukasti. Enne kui ma seda teostama hakkasin, seisis materjal tükk aega- lihtsalt ei olnud aega ja viitsimist sellega tegeleda, kuid täna võtsin end kokku ja hakkasin meisterdama. 
 
Vaja läks: pulgaliimi, värvilist pappi, tavalist A4 formaadis valget paberit, kast, läbipaistev kleeplint, käärid. 
Ajakulu: Kasti kaante lõikamine pealt, katmine valge paberiga ning äärte katmine värvilise papiga kokku tund ja pool. Kuna tegemine jäi poolikuks, siis ülejäänud aega ei arvestanud. Värviline papp sai otsa ja pidin vahepeal uue järgi käima. 
 
Samm 1: Lõika ära karbil kaaned. Alguses võib lõigata nii, et kasti ääred jäävad narmendama. Kui kaaned on ära lõigatud, lõika kasti ääred ühtlaseks. 
Samm 2: Alusta kasti katmist valge paberiga. Kõige pealt küljed ning lõpuks nurgad. Igal küljel kata karbiseina nii, et valget paberit ulatuks natukene põhja alla samuti. 
 
Samm 3: Põhja alt kleepi veel valge paberi ääred kleeplindiga põhja külge korralikult, et nad lahti ei tuleks. Vajaduselt tee seda veel mõnest kohast, kuid et välimus oleks siiski ilus. 
 
Samm 4: Kata karbi ülemised ääred, mis jäid valgest paberist ilma värvilise papiga. Lõika välja vajalikud tükid. Seest poolt kleebi kleeplindiga värviline papp kasti külge, murra üle kasti ääre ning väljapoolt kleebi liimiga papp karbiseina külge. Ja nii kõik küljed! Nurgad jäävad vabaks.
Samm 5: Lõika värvilisest papist välja erinevaid kujundeid ning kleebi nad karbile- sinna kuhu ise soovid või kuhu lapsed soovivad. 
 
Ja valmis ongi see vahva mänguasjakast!
Minul tuli ta pisut halvem, kui ma lootsin, aga eks harjutamine teebki ju meistriks ning esimesel korral ei pruugigi kõik õnnestuda. Veel enam, kui vanem poeg kõrval juba meeleheitlikult tahtis, et kast valmis saaks. 😀 Aega läks, aga (natukenegi?!) asja sai. 😀
 
Kasti oleks kergem võibolla katta A3 formaadis valge paberiga, kuid ma eile poest ei leidnud sellise paksusega, mis mul vaja oleks ja sellepärast krabasin A4. 

1 thought on “Tee ise: lihtne mänguasjakast lastele!”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga