Määratlemata

tegus õhtu

Kui ma terve hommikupooliku lebasin teki all, valutasin pead ja mõtlesin, et täna ma küll end üldse ei liiguta vaid lesingi voodis kogu päeva, siis paarikümne minuti pärast olin ma täislaetud energiaga juba lastega väljas jalutamas. Ilm küll väga ilus ei olnud, kuid ma vajasin seda värsket õhku ja natuke liikumist. Samuti vajasid seda lapsed. Mitte, et me oleks tuppa aheldatud olnud 24/7, aga viimasel ajal ei tiku sellise ilmaga välja üldse…
Jalutasime paar tunnikest väljas, käisime poes ning tulime koju tagasi. Kuna kõik olid peale väljaskäiku väga väsinud (mees ja lapsed), otsustasid nad magama minna ja mina jäingi üksinda üles. Ideaalne aeg tegeleda autokooliga ja gümnaasiumi e-tundidega. 

Siia vahele kribaksin natuke ka sellest, et käisin nii öelda arenguvestlusel, kus õpetajaga vestlesime sellest, mida ma peaksin 10ndast klassist järgi tegema ning millised on minu tulevikuvaated. Suureks üllatuseks olin ma teinud 10ndas klassis Keemias, Bioloogias ja Inglise keeles ühe kursuse rohkem, kui peaks ja kui mul veab, saan need hinded tuua üle 11sse klassi ning neid kursuseid ei pea ma esialgu tegema. Teisest küljest jäi mul eelmises koolis ehk 10ndas tegemata valikaine (arvutiõpetus) ja Geograafia 2 kursus, seega sellest vabast ajast, mil ma ei pea teisi kursusi tegema, saan ma nendega tegeleda. Arvutõpetuse võtsingi eilse ja tänasega ette ning kordasin terve kursuse üle ja lähengi järgmine nädal 10nda klassi kursuse arvestatavat tööd tegema, et selle asjaga ühele poole saada. Valisin ka 11. klassi valikaineks arvutiõpetuse, sest see oli kõige mõistlikum- majandus mind eriti ei huvita ja Soome keele kursus ei alusta täiesti algusest, mis minu jaoks oleks pisut raske. 

Sellel ajal, kui kõik magasid, saingi mina tegeleda esmalt Arvutiõpetusega (korrata üle kõik mõisted ja lugeda pisut lisainfot) ning hiljem autokooli teste teha ja kirjutada üles asjad, mis minu jaoks nati rasked on ning vajavad lihtsalt ja sõna otseses mõttes päheõppimist. 
Need paar tundi möödusidki põhimõtteliselt õppides. Lõpuks, kui ma otsustasin, et puhkan natuke, avasin nutitelefonist äpi nimega “No crop” ja tõmbasin endale uusi taustasid ning katsetasin neid. Lisaks ärkas noorem kutt üles ja lihtsalt olime ning mängisime pisut kuni teisedki ärkavad. 
Mida õhtu edasi, seda rohkem tundsin, et sees on on selline energia ja peaks seda kuskil rakendama. Hakkasingi sorteerima kappe ja leidsin tohhuijaa riideid imikule ning pisut suuremale (kuni 1-2aastaseni) ning korjasin kõik kokku, tegin pildid ja nüüd plaanin nad kõik ära anda. Lisaks veel naisteriideid, kaks lastetarvete kotti, kõhukott ning üks käekott. Sellest kõigest aga teen eraldi postituse. 

Kui üks suur kapp oli sorteeritud, hakkasin laste kappe sorteerima. Vanemal pojal sai korralikult kapp tühjemaks, sest väga paljud riided on väikseks jäänud (pluusid nabakad, püksid kukekad). Muidugi saab need riided endale noorem poeg, aga need talle hetkel suured pisut. Pisema poja kappi sorteerides avastasin vähem riideid, mis talle väiksed olid, aga needki läksid nende riiete hulka, mis ma plaanin ära anda. 

Kapid sorteeritud, pesin poegade sandaalid ära, et nad saaksid omale lasteaeda puhtad ja korralikud sisejalatsid. Jah, vot nii rott olengi, et paari pleki pärast ei hakka uusi ostma. 

Lisaks kõigele jõudsin ma kokku keeta frikadelli supi, noorema poja ära sööta ning ise ka süüa, nõud ära pesta, tolmuimejaga toad üle tõmmata (seda küll nats lõunapoole), pesu kokku korjata ja pesumasinasse toppida ning voodipesu-käterätikute kapi korda teha. Ja nüüd ma olengi siin, kirjutan postitust oma tegusast õhtust. Täna veel plaanisin enda kapi ära sorteerida, et Shein ja Romwe riided laiali jagada omakorda, aga nendega ehk jõuab tegeleda ka homme. Homme lähen ma veel autokooli ning broneerin oma esimese sõidutunni.. Hoidke pöialt mulle. 😀 Sest ma ise põen hetkel täiega. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga