***

Teine laste tuba valmis!

Okei, no päris valmis ta veel ei ole – liistud ja tumesinised rulood on puudu, aga ma olen kord juba kannatamatu loomuga ja ega tegelt need pisiasjad suurt midagi ei muuda. Okei, mu kogemus on näidanud, et muudavad küll, aga vau effekti saab juba praegu kätte.

Lihtsalt kujutame neid liiste ja ruloosid ette, eks!

Aga alustame algusest – üks päev kunagi leidsime laste toa põrandalt loigukese ja esimese hooga mõtlesin, et raudselt lapsed mingit jooki põrandale ajanud. Kuivatasin ära ja kõik. Ei osanud arvatagi, mille algus see loiguke oli. 😀

Paar päeva hiljem hakkasime nende tuba vaikselt remondiks ette valmistama – tõstsime mööblist tühjaks, tirisime laeplaadid alla jne. Mõtlesime, et kuna parkett oli ikka kuidagi niiske, võtame põranda üles ja vaatame, mis seal all toimub. Meil ju põrandaküttetorud parketi all.

Ja sealt avanes meile korralik veeuputus. Tahaks teile näidata, aga mul on pildid vanas telefonis ja mul ei ole õrna aimugi, kus see on.

Igatahes jah, kuskilt midagi lekkis. Geit piikas koos vendadega betoonpõranda üles, vahetas torud ära, valas segu peale ja kõik. Meil õnneks ka kindlustus ja selle abil saime suure töö ära tehtud. Niiskuskahjustusi oli ka seintel juba, mille tõttu vahetasime ka kipsplaadid ära ja kui juba nende vahetuseks läks, siis soojustasime seest ära ka – see tuba ongi talvisel ajal kõige jahedam, nüüd vast on asi mõnusam.

Ma panen siia ruumist enne pildid:

Ma olen päris palju, peamiselt omaette, virisenud, et kes värvib oma koduseinad selliseks ja kes teeb nii ja kes teeb naa… Tegelikult on inimestel erineva maitse ja teha teise maitset maha, on natuke, hästi pisut inetu.

Hendrik ja Raimond valisid oma tuppa tapeedi ise ning kui ma esialgu nende valikus kahtlesin ja mõtlesin, et issand jumal, nad rikuvad jälle oma toa ära (korteris nad valisid päriselt jubeda tapeedi), siis nüüd olen ma väga rahul ja tean, et paremat valikut nad teha ei oleks saanud. Pean hetkel natuke häbi tundma, sest ma tahtsin halvema valiku teha. Vahel tuleb ikka lapsi usaldada. 😀

Voodid saatis poistele www.manguvaljakud.eu e-pood ja nad teevad selliseid kaheinimese voodeid ka – meil on ja ta on selline lihtne, aga ilus ja mis peamine – tugev. 😅 Kellel huvi, siis kood Jane annab ka soodustust nende e-poes.

Legolaud on ka muide samast epoest. Kusjuures ma pean ära mainima, et legolaud on vist siiani nende aastate jooksul, mil ma olen lapsevanem olnud, üks kõige mõistlikum mänguasi/mööbliese, mis lastel kodus olnud on, sest nad reaalselt mängivad seal tunde js tunde. Et, kui muidu tahtsid mingit oma toimetust teha ja panid lastele samal ajal multika, et natuke rahu saada, siis nüüd saadan legolaua taha ja teeb umbes sama välja. 😅 Legolauale kehtib eraldi kood Janekk.

Madratsid saatis kingituseks www.luminas.ee ja seal peaks ka kehtima mu sooduskood JANE10 kogu kaubavalikule. Lastel olid enne Napsie madratsid ja ma ei ütle nende kohta midagi halvasti, need on meil täitsa alles ja külalised saavad nendel magada. Lihtsalt, kui Luminas kirjutas, et tahaksid lastele uued madratsis kinkida, siis mina mõtlesin, et noh, eelmised on neil mitu aastat vanad juba ja kui niikuinii terve tuba tuleb uus, võtan kingituse vastu. 🙂

Kapp ja vaip ostetud Kaup24-st, kui peaks kedagi huvitama. Vaiba kohta küsiti palju instagramis, kas rändab ringi ka põrandal – hästi õrnalt. Sellepärast oligi mul plaan legolaud tõsta toa keskele, vaibale, sest see a) hoiab vaipa veel rohkem paigal ja kuidagi sobib ka keset tuba + lastel mõnus vaibal istuda legolaua ümber ja nokitseda seal.

Laud on IKEA oma ja sain sõbrannalt. Oli musta värvi, värvisin halliga üle ja voilaa. Mulle meeldib, et ta on selline pikem ja vajadusel mahub sinna kaks inimest taha. Mitte, et ma arvaks, et Hendrik ja Raimond hakkavad selle taga koos, samal ajal, kõrvuti õppima. 😀

Toolid on… Üks peaks olema Aatriumist. Teise kohta ei oska öelda. 😀

Selle halli seina värviga on ka väike lugu – tegelikult mõtlesin ma, et selle asemel sobiks heledam sinine. Rääkisin instagramis ka sellest, aga siis üks jälgija soovitas heledamaks halliks hoopis värvida ja see tõesti oli parem valik.

Ma muidugi pole veel täiesti kindel, kas värvitud seinad üldse hea valik saab olla, sest ma aina käin ja küürin neid, sest seal koguaeg mingid käejäljed. Seega, kui keegi peaks mulle kunagi külla tulema ja vaatama, mis imelik kätemere mustriga sein seal toas on, siis see peabki selline olema. 😀

Üks seina äär on nukralt tühi veel. Ega ma tegelt ei armasta seda, et kõik seina ääred on mööblit täis, aga midagi pisikest sinna sobiks küll – mõtlesin, et kuna pisem tuba uputab mänguasjadest, peaks ostma sinna seina äärde mingi ilusama, jalgadel, kaanega mänguasjakasti, kuhu suuremad saavas oma Nerfe ja asju panna. Praegu on need aknalaudadel ligadi logadi.

Ei, ma ei värvi seda ahju üle. 😅 Puhastan ära ja vsjo. Ärge üldse hakake. 😀

Veel tahaks neile sebida gloobuse ja ka teleskoobi, sest laud on otse akna all ja need sobiks sinna valatult. 🙂

Nimedekoratsioonid valmistas neile www.grafdisain.ee ja ma ei saaks rohkem rahul ollagi. Nii ägedad, nii teemasse, nii lahedad! Poisid olid ülevoolavalt rõõmsad, kui need seina saime.

Ja lõpetuseks kirss tordil – www.kosmosevalgus.ee saatis neile tuppa ka kosmosevalguse projektori, mis näitab erinevaid valguseid, tähti ja kuud. Saad värve valida või neid kordamööda mängima panna, tähti ja kuud ära võtta või ainult kuuga uinuda ja kogu valgusmängu ka muusika rütmis käima panna. Mugav on veel see, et kogu seda pulli saad juhtida ka läbi äpi. 🙂

Kõik, mis ma siin ära täägisin, saime kingituseks ja keegi ei öelnud, et pean blogipostituses linkima – me lihtsalt päriselt oleme kõige sellega rahul ja meelsasti toon nad siin välja ka. 🙂

3 thoughts on “Teine laste tuba valmis!”

  1. Värvitud seinast, tead tapeet oleks hullem, sest käejäljed ja pliiatsi kriipsud tekivad sinna ka. Seinavärvi saab vähemalt pesta. Muidu on jube ilus. Ma sain oma lapse toa ka ise kujundada. Seinavärvi kohta ütles, ah elab üle. Tegelt täitsa okei.
    Nojah, värvitud sai erkoranziks ja üks sein sai tehtud tahvlivärviga must, sinna saab joonistada ja seda kasutatakse palju. Mõtlesin et vanemas eas saab ta sinna matavalemeid või inglise keele sõnu kirjutada.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga