***

Tere tulemast meie pesakesse!

Kuigi see koht siin on juba mõnda aega avatud olnud, siis ametlikult pole ma meie pesakest teile tutvustanud. Otsustasin blogi wordpressi üle tuua, sellesse natuke investeerida ning osta veebimajutus ja uus domeen.

Millest või kust selline idee tuli?

Ma olen juba ammu ahhetades ja ohhetades teiste wordpressi blogisid piilunud ning alati mõelnud, et ma võiksin olla üks päev nii julge ja kolida oma bloggeri sisu wordpressi. Mis te arvate, kaua ma seda mõtlesin? Vähemalt aasta. Ma olen selline inimene, kes hoiab vanadest raamidest kinni ning kardab uusi asju katsetada/vastu võtta. Äkki keeran midagi tuksi? Äkki on veel hullem? Äkki ei meeldi? Äkki tuleb… noh, teate küll. 😀

Nii paljud on rääkinud/kirjutanud, et wordpressis on palju rohkem võimalusi, palju parem blogida ja üldse, on seal kõik kordades lahedam kui bloggeris. Üks päev võtsin end kokku, läksin veebimajutus.ee lehele, tellisin domeeni ja siis veebimajutuse ning asusin kõige kallal pusima. Mis te arvate, kes istus ööd ja päevad läbi arvutis ning lõpuks nägi näost nii hall välja, et oli raske aru saada, kas tegu on elava inimesega? Loomulikult mina!

Asja muutis muidugi keerulisemaks see, et veebimajutuse meeskond ei olnud üldse koostöövalmis. Ei, ärge saage valesti aru, ma ei tee kedagi maha. Nad olid ülimalt abivalmid, kui läks tellimiseks jne, aga kui mul hiljem küsimused tekkisid, sest wordpress oli minu jaoks niivõrd võõras, siis oli nagu tühi maa.. Saadeti mingi link, kust ma saan valida, millise veebiarendaja abi ma soovin ning sealt saadetakse mulle siis vastav hinnapakkumine. Või ei vastatud mu kirjadele üldse.. Ok, vastati, aga nädal hiljem ja siis kui olin saanud mõne tuttava abiga probleemi lahendatud.

Mis ma kõik ära tegin?

Alguses oli mu peas ja silme ees hiigelsuur tohuvabohu. Ma tegin wordpressi blogi, kolisin bloggerist koodiga kõik sisu ja asjad siia ning mõtlesin, et ongi valmis. Tuli vaid domeen wordpressiga ära siduda. Siis aga selgus, et oleks ka veebimajutust vaja ning tellisin ka selle ära. Seejärel aga juhtus selline asi, et ei osanud mina ega suutnud ka keegi teine aidata, kuidas saaks wordpressi blogile selle ostetud veebimajutuse külge panna ja lisaks veel domeeni. Kuna minu aju ka neid asju välja ei suutnud nuputada, siis veebimajutuse lehel ehitasin uue blogi üles ning siis kolisin wordpressi sisu omakorda kõik sinna uude kohta. Ehk kokku oli mul üks hetk kolm blogi: www.janeblogib.wordpress.com, almersjane.blogspot.com ja janeblogi.ee. Kõigil õnneks sama sisu!

Lõppude lõpuks Gätlini (link!) abiga sai sellest kõigest ka asja. Üks asi hakkas teise järel paika loksuma ning iga päevaga vähenes tõenäosus, et ma viskun lihtsalt rõdult alla. Kui nüüd hästi hästi aus olla, siis ma isegi poetasin paar pisarat, sest blogi, see koht siin ja lugejate heaolu on mulle nii tähtsad, te ei kujuta ettegi!

Veebimajutus sai paika, sisu oli kõik olemas (v.a asjaolu, et pildid olid kõik kolimise käigus ebakvaliteetseks muutunud), domeen ka ja veel oli vaja kujundus paika sättida. WordPressis on nagu ropult teemasid ja ma ei suutnud valida seda õiget. Lõppude lõpuks peale mitme päevast otsimist ja valimist leidsin selle ühe ning ainsa. Kuid sellel olid ka oma agad.. esiteks pealkirjas algasid kõik sõnad suure tähega, instagrami vidinat ei saanud, fonti muuta ei saanud.. ütleme nii, et mitu asja oli paigast ära, aga selle kõik aitas wordpressi grupist üks kutt korda saada. Ja muuta kujundust veel paremaks.

Mis meie pesakeses olemas on?

Üldiselt on kõik täpselt sama, mis bloggeris, väikesed lisad olen siiski siia paigutanud. Näiteks tekkis hea idee teha eraldi rubriik Hendriku ja Raimondi vestluste/mõttevälgatuste jaoks. Selle leiate ülevalt menüüribalt “H&R killunurk” pealkirja alt. Menüüs on olemas eraldi kategooria “Käsitöö”, kuhu ma koondan kõik nokitsemist/meisterdamist/käsitööd sisaldavad postitused.

Küljeribal on Instagrami vidin, kus näeb minu viimaseid instapostitusi. Ma tundsin sellisest vidinast nii väga puudust. Põhjuseid ei oska ma analüüsida. 😀

Mis veel? Kommenteerides peab sisestama enda nime ja e-maili. Bloggeri kommenteerimise variant oli lihtsalt nii niru sellega siin võrreldes.

Blogil on täiesti enda isiklik logo, mille kujundas ja tegi oma silmade ning kätega valmis üks armas neiu, nimega Heleri Peit. Seega, kes tahab endale unikaalset ja lahedat logo hea hinnaga, soovitan kindlasti ühendust võtta.

Mis edasi?

Egas edasi polegi muud, kui ainult blogida, blogida ja veel kord blogida. Uue koha ja domeeniga olen saanud ise justkui uue hoo ja motivatsiooni kirjutada ning edasi anda teile oma mõtteid ja emotsioone. Ma armastan kirjutamist! Ma proovin ennast kui blogijat samuti selle uue ja värske kohaga paremaks muuta. Olla kommenteerijatega objektiivsem ning mitte võtta hinge kõike, mis südant ehk riivab.

Ma ei kahetse hetkekski, et selle teekonna ette võtsin. Oli palju magamata öid, korralikult närvitsemist ja allaandmismõtteid, aga sellest kõigest siiski sai asja! Ja ma olen nii nii õnnelik, et see paik siin on täpselt selline, nagu ta just praegu on.

Südamest loodan, et kõik minu, Gätlini ja Heleri pingutused kandsid vilja ning teil, mu lugejad ja koostööpartnerid (nii uued kui ka vanad :)), on siin mugav ja mõnus viibida. Kindlasti hoidke pilk peal, sest blogi avamise puhul on tulemas teile midagi erakordset.

Kallid-paid ning vinget olemist!

2 thoughts on “Tere tulemast meie pesakesse!”

  1. Sa oled niiiiii tubli? Mul oli täpselt sama kadalipp vaja käia, kui oma blogi üle wordpressi tõin. Oeh.. omajagu peavalu ja pisaraid. Aga oled suure ent hea tööga hakkama saanud. Kiidan!

    1. Suur-suur aitäh!
      Ma olen ise ka ääretult uhke enda üle. Saladuskatte all võin öelda, et vahel käin siin niisama imetlemas, hihihi 😀

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga