trennist ja toitumisest

Paljud tunnevad juba huvi, kuidas läheb mul toitumise ja trenniga. Kui aus olla, siis nii ja naa. See üha tervislikum ja korralikum toitumine tuleb juba iseenesest. Vahel ikka juhtub mõni šokolaad või jäätis menüüsse ära eksima, aga ma üldse ei pabista. Viimasel ajal olen oma kehaga palju rohkem sõbraks saanud ja mõelnud, et ma ei olegi nii kole paks, nagu ma suvel arvasin. Ütleme nii, et need suvekilod, mis juurde tulid, on kaotatud ja ma olen tagasi selles kaalus, kus eelmise aasta detsembris, kui ma kaotasin 15kg. Ehk teisisõnu, olen ma alla võtnud ligi 4-5kg. 

Paljud arvavad, et ma olen närune allaandja, sest ma ei lisa nii aktiivselt enam toitudest pilte. Põhjus on lihtne- ma lihtsalt ei viitsi neid enam pildistada, veel enam, et telefoniga tehtud pildid pole üldse nii ilusad ja kaamerat ma hetkel ei kasuta, sest pole endiselt akulaadijat soetanud endale. Veel. Ühtlasi tahan ma selle kaamera üldse maha müüa, seega ma kasutan juhust ja teen natuke parseldamise reklaami. Kui keegi tahab Nikon D3100 kaamerat koos objektiiviga, siis ma annan üsna hea hinnaga ära. 

Trennist nii palju, et endiselt on minu liikumine hommikul lasteaeda kõndimine ja õhtul samuti. Nüüd veel enam on see minu jaoks trenn, kus me läheme lasteaeda täiesti ilma vankrita. See tähendab siis seda, et Hendrik kõnnib ilusti, kuid Raimond vastavalt tujudele siis, kas kõnnib või on süles. Jah, Raimond, kes kaalub pea 15kg, juhtub olema vahepeal terve tee minu süles ja siis kui ma kohale jõuan, olen läbi nagu läti raha. 

Ma võtan hetkel seda toitumist rahulikult. Ma ei hakka selle teemaga tõmblema ja rabelema. Ma olen tänaseks aru saanud, et kui ma oma kehale panen peale kindlad söömise kellaajad ja reeglid, siis ta hakkab vastu punnima ning see toitumine ei taha kuidagi üldse tulla nii, nagu ma olen planeerinud. 

Samas olen ka kindel, et paljusid huvitab, kuidas minu toitumine sujub, aga ma leian, et see ei ole mingi suursündmus, mida ametlikult kindlatel päevadel kajastada. See on justkui normaalse inimese eluosa ja ma kirjutan sellest siis, kui ma tunnen, et tahan seda jagada. Selles ei ole ju midagi halba.

Siiani on minu nipp olnud see, et tervislik ja korralik toit olgu pidevalt kööki minnes silme ees, sest sööme ju seda, mida kõige lihtsam on kohe teha või haarata. Kokkuvõttes, mul läheb hästi ja kindlasti läheb veel paremini. 

Kommentaarid

 1. Anonüümne says:

  Mitu km on lasteaeda?
  Sa ju ytlesid suvek, et eiii, sa ei pea end paksuks, liclt teed trenni. Haha. Nüüd vastupidine jutt!

 2. Jane Almers says:

  ee.. ma ei teagi kindlat numbrit, telefoni gps näitab, et 4km edasi-tagasi, sammulugeja näitas nats vähem 😀
  Suvel ei pidanudki end paksuks, aga kuna suvega võtsin kilokesi juurde, vaatasin end sügisel juba rangema pilguga, aga sain sellest õnneks üle.

 3. Jane Almers says:

  Ühe korra lähen ikka lastele järgi, nad kaks korda päevas lasteaias ei käi ju 😀 Igatahes, jah käin. Kallis inimene, miks sa piinad mind sellega, et kommenteerid, aga postitust ei loe? Et rohkem aega kokku hoida soovitan järgmine kord postitus/postitused läbi lugeda ja siis “asjalikke” kommentaare jätta 🙂

 4. Anonüümne says:

  Miks kaamera maha müüd üldse? 🙁 millega siis pilte tegema hakkad? vaid telefoniga?

 5. Jane Almers says:

  Tahaks paremat kaamerat ja üleüldse tunnen, et ma ei arene niikuinii fotograafia alal kuskile ja ei ole enam kätt ka, et tahaks pildistada. Telefonikaameraga saab ka läbi ajada.

 6. Anonüümne says:

  Pole mõtet paremat ja kallimat kaamerat osta, kui ei arenda ennast fotograafia alal 🙂 D3100 on väga hea algaja kaamera mis on ka täiesti oskajale väga hea, ainuke vahe on megapikslites. mida kallim seda rohkem megapiksleid ja iso tugevust saab

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 Comments

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 Comments

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 Comments

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]

Kuidas kõik nüüd läbi saab

No tere! Pole mina jälle siia mõnda aega jõudnud ning aegajalt taban end mõttelt, et [...]

8 Comments

Kuidas lapsed ei taha enam üldse õues käia

Ma tegelikult mõistan seda, et maailm muutub, uueneb ja areneb aina edasi ning nutiseadmed on [...]

Kuidas mu lapsed edaspidi põrandal peavad sööma

Ma otsustasin meie köögist laua ja toolid välja visata. Jah, kuulsite, st lugesite õigesti. Ei [...]