***

Tselluliidist vabaks

Mõnda aega tagasi saatis www.kupud.ee mulle testimiseks kupukomplekti, mis sisaldas endas kehakuppu ja kahte kehaõli.

Kehakupp vähendab a) tselluliiti, b) ümbermõõtu, c) venitusarme, kiirendab ainevahetust ning muudab naha siledamaks ja pringimaks.

Ma ei ole kunagi mingit tselluliiti oma nahalt taga ajanud, aga kui hakkasin lähemalt enda keha uurima, pidin tõdema, et mul on seda apelsinikoore taolist nahka reitel üsna palju ning otseloomulikult olin ma nõus testima kehakuppu.

Mis on kupumassaaž ning kuidas tänu sellele väheneb tselluliit ja ümbermõõt?

Kupu- ehk vaakummassaaž sobib hästi lihastele, liigestele ning punktmassaažina. Spetsiaalne lihtsasti kokku surutav kupp tekitab vaakumi, mis saadakse kuppu kehapinnale asetades. Kupp imeb endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, lihaseid ja nahka nii vertikaal- kui ka horisontaalsuunas. Selle tulemusena saab kudesid intensiivsemalt töödelda, organismi lümfi- ja vereringet ning ainevahetusprotsesse parandada. Tänu sellele, et kupu abil paranevad kõik eelnimetatud protsessid ning kiireneb ainevahetus, hakkavad organismist väljuma  mürgised jääkained, mille tagajärel hakkab tasapisi vähenema ka tselluliit. Veel trimmib kupumassaaž nahka, puhastab poore, intensiivistab verevarustust.

Kupumassaaži abil vähenevad ka venitusarmid. Eriti hästi töötleb kupp nii-öelda uusi või hiljuti tekkinud venitusarme, kuid selle abil saab vähemmärgatavaks muuta ka sünnitusjärgseid või järsust kaalu tõusust tingitud venitusarme nii kõhul, puusadel või mujal. Kupuga masseerides tuleb kasutada masseeritaval piirkonnal rohkelt õli või kreemi, et kupp kehapinnal paremini libiseda saaks.

Kuidas kehakuppu kasutada?

Õlita keha. Soovitatavalt kasutada 100% naturaalset õli.

Võta kupp kätte, pigista kokku, aseta probleemsele piirkonnale (näiteks reied) ning lase kupust lahti. Seejärel imeb kupp endasse hulgaliselt pehmeid kudesid, mida saab ise hõlpsasti töötlema hakata.

Alusta kupuga masseerimist liikudes alati sirgjooneliste või ringjate liigutustega alt üles (vereringe suunas).

Parimate tulemuste saavutamiseks tuleks kupumassaaži esialgu teha endale 5-6 korda nädalas, 7-15 minutit ühele piirkonnale. Hiljem võib jätkata kupumassaažiga 2-3 korda nädalas.

Peale kupumassaazi joo alati klaas puhast vett.

Tulemusi on näha 2-4 nädala pärast (individuaalne).Tervislikum toitumine ning mõõdukas liikumine tuleb samuti ainult kasuks.

Minu kogemus kupumassaažiga

Ma jõudsin oma keha masseerida umbes kaks nädalat väga aktiivselt ja järjekindlalt. Silmnähtavaid tulemusi selle ajaga ma ei märganud, küll oli aga nahk palju pehmem, siidisem ja siledam. Lisaks ei pidanud ma enam vajalikuks nahka lisaks niisutada ihupiimaga, mida tavaliselt olen kasutanud kuna mul on üsna kuiv nahk.

Kui rääkida tselluliidist, siis hoolikalt vaadates on seda apelsinikoort nahal kindlasti vähem.

Alguses oli harjumatu ja valus. Reied, tuharad, kõht ja puusad olid ikka korralikult punased, aga eks see sõltub sellest, kui tugevasti seda massaaži teha – mida rohkem kokku suruda kuppu, seda tugevamalt vaakumisse tõmbab.

Kahe nädala möödudes jäid lapsed järjestikku haigeks ning siis olin kõige pisema lapsega nädalakese haiglas, mistõttu jäi pikem vahe sisse.Tegin enne-pärast pildid ka. Midagi nagu on muutunud, aga mitte midagi väga erilist. Ma arvan, et seda tuleb teha kogu aeg, järjepidevalt, et mingeid silmnähtavaid tulemusi oleks. Mina hakkasin nüüd uuesti kuputama oma keha ning proovin seda teha võimalikult järjepidevalt.

Nagu ennist kirjutasin, siis on tervislik toitumine ja aktiivne liikumine kõige aluseks. Ka tselluliidist lahti saamiseks.

Kupud.ee Facebooki leht Kupud.ee veebipood

3 thoughts on “Tselluliidist vabaks”

  1. Mingi mõni aeg tagasi saatis sama firma mulle ka kupud ja tegin hoolega, midagi ei muutunud. Kui neile siis teada andsin, et tulemus on null, vastasid nad – selge, siis blogipostitust ei oota. Mõtlesin, et väga normaalne suhtumine ju?! Tunnistasin samuti, et nahk on pehmem, aga seda tänu õlidele, tselluliidi kaost polnud juttugi. Tean, et sama ringiga oli paar teist naist veel, kes ütlesid sama. Tundub, et nüüd leidis firma järgmised inimesed ja üritavad ikka oma asja edasi müüa, kuigi sisuliselt ka sina nendid, et tulemust eriti ei ole. Ma never ei raatsiks maksta sellise asja eest.

  2. Tere Gerli

    Puht juhuslikult sattusin ma Sinu kommentaari peale. Otsisin, mis ma otsisin, aga Sinu kirjavahetust ma ei leidnud mitte kuskilt, et oleksime teinud koostööd, et oleksin sulle saatnud tooted ja seega ei tea ma ka Sinu blogi. Kõikidelt blogijatelt ootame tagasisidet 2 korda, ehk siis kahe nädala möödudes ja kuu möödudes. Nagu ka Jane mainib oma blogis, siis kuputas ta kaks nädalat aktiivselt. Iga inimene näeb tulemusi individuaalselt, kuid paljudele kahest nädalast ei piisagi. Aktiivne kuputamise aeg võiks olla kuu aega või isegi 1,5 kuud. Et veenduda, kas blogijad ikka igapäevaselt hoolsasti kuputasid, soovimegi tagasisidet mõõdetud cm näol ja enne-pärast piltide näol. Kuid iial ei saa kindel olla, kas ja kui tihti nad tegelikult kuputasid. Tuleb lihtsalt usaldada. On väga palju selliseid blogijaid, kellele oleme küll tooted saatnud, aga siiski ei ole nad leidnud aega, et see kuu ajaline kuur läbi teha ja seega ei saa oodata ka tulemust/postitust. Kui keegi ütleb, et tulemus on 0, siis julgen öeldus kahelda, kui pole avaldatud enne/pärast pilte, cm vahesid. Oleme saanud väga-väga palju positiivset tagasisidet ja vastukaja ning mitte ainult blogijatelt, vaid ka klientidelt. Seega palun võta ühendust minuga (info@kupud.ee) ja saada meiekirjavahetus mulle edasi, samuti enda blogi aadress.
    Kõike paremat ja mina küll usun kuppude toimesse ja mõjusse ja väga-väga paljud teised ka:)
    Mariliis

  3. Aitäh, Jane selle postituse eest, olen nende reklaamidele samuti peale sattunud, kuid pigem skeptilisuse ja hinna tõttu olen ostmata jätnud. Kupud.ee võiksid ka tavalugejatele pisteliselt nt proovida neid anda, kui nii väga tagasisidet tahavad. Ma võin täiesti ausalt neid pilte ja cm mõõta, sest seda tsellukat on oioi kui palju ja kui nüüd midagi mõjuks oleks see vast ime 🙂 Sulle, Jane, aga edu nii kuppudega kui niisama igapäsevaselt 😉

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga