tüdrukutel nukud, poistel autod?

Ma kohtan üsna tihti seda suhtumist, et tüdrukute mänguasjad on nukud ning poisid peaksid mängima justkui autode-robotite-sõjateemaliste mänguasjadega. Peamiselt kohtan sellist suhtumist omaenda kodus, sest minu pojad on jumala kindlad, et nemad ei tohiks mängida barbiedega, beebinukudega ja üldse selliste asjadega, mis on natukenegi roosat värvi.

Ok, luiskan veidi. Autod võivad olla mis värvi tahes, nendega mängivad nad ikka. 😀

Aga üldpildis mõtlen ma just seda, et neil on justkui ära jaotatud, millega mängivad tüdrukud ja millega poisid, kuigi tüdrukutega on nad kokku puutunud ainult lasteaias. Ju siis sealt on selline käitumismuster ka sisse juurutatud, mis minu meelest on natuke vale.

Käisime üks päev Paide Maksimarketi Maksi kohvikus ja seal on imepisike, kuid huvitav mängunurk. Endalegi imestuseks naelutasid mu poisid end sinna kööki, hakkasid aga mune keetma ja süüa tegema ning üksteisele viimast ka serveerima. Ma olin heas mõttes üllatunud, sest olin seni ajani arvanud, et neid sellised asjad ei köida. Nüüd vaatan ma netis ringi ja tahan ka neile mänguköögi osta, sest see tõesti pakkus neile huvi.

Samad lood on beebinukuga. Raimondile pakkus teine väga huvi. Ma küll koju seda ei soetaks veel.. esialgu, aga vähemalt nüüd ma tean, mis teda huvitab ja need ei olegi ainult autod, robotid, püssid (asjad, mida ma tegelt üldse oma lastele soetada ei tahaks, v.a veepüstolid).

Raimond ja Hendrik on üsna tihti norinud, et mina saan endale jõuluvanalt Barbie nuku ja nemad saavad autod, sest ma olen tüdruk. Teate, pidage mind segaseks, aga ühel heal päeval ostsin ma endale Barbie. Mis te arvate, kes sellega esimesena mängida tahtsid ja kes lausa kaklema selle nukukese pärast läksid? Hendrik ja Raimond! Ma olen üritanud neile rääkida, et pole olemas tüdrukute ja poiste mänguasju. Et selles ei ole midagi halba, kui nad mängivad sellega, mis neile lihtsalt huvi pakub, mitte mis ühiskonna arust normaalne on.

Ma ei tea, kui palju nad mu jutust aru saanud on, aga Raimond on endale skoorinud näiteks jumala fäänsi käekoti, millega ta oma autosid igalepoole kannab. 😀 Ja nad ei häbene enam tüdrukute mänguasju (mitte, et meil kodus neid hullult oleks nüüd :D). Nad mängivadki sellega, mis huvi pakub. Vahet pole, kas see on nukk või robot, roosa või sinine. Ja mina ei tunne nende valikute pärast piinlikkust. Lapsed on lapsed.Aga võib-olla olen ma lihtsalt üks peast soe lapsevanem oma kasvatusmeetodidega. Who knows. 😀

Kuidas teie peres on? Kas on ära jaotatud, millega mängivad poisid ja millega tüdrukud?

Kommentaarid

 1. S-R L. says:

  Minul on küll hetkel üks laps ja selleks on tüdruk, aga hetkel teda küll ei huvita nukud, vankrid, ega muud asjad, millel pole rattaid all või ei tee häält 😀
  (Plika on aasta ja viie päevane)

 2. Kerlit says:

  Minul on kodus 3 poissi (4, 2 ja 6-kuune) ja suurem sai oma teiseks sünnipäevaks kingituseks ikea mänguköögi. Soovitan väga just ikea oma, hea hinnaga ja näeb lahe välja ka. See on peale autode ja legode peamisi asju, millega mängitakse. Kui koju tõin beebinukud, käru ja nukuvoodi, siis mees vaatas küll mind imelikult. Aga ka nendega mängitakse, eriti keskmine poiss. Ja kui beebi sündis, siis oli just tema beebi suhtes hoolivam kui suurem poiss. Loomulikult on meil kodus ka püssid ja muud sellised poiste mänguasjad. Nii et mina ei ole kunagi eristanud poiste ja tüdrukute mänguasju. Kuidas muidu saavad poisid mängida kodu ja söögitegemist, kui pole kööki ega nukke 🙂

 3. Liina says:

  Mul on kodus 2 poissi vanem on 2.5 aastane ja teine 10 kuune. Suurem mängib kylas küll mänguköögiga ja nukkudega. Vanaema juures ta isegi sõidutab karu nukuvankriga. Lisaks jättis yks täditytar talle barbie nuku meile koju. Niiet minumeelest las laps mängib nende mänguasjadega millega tahab. Peaasi et teistele liiga ei tee…?

 4. Karin says:

  Mul tüdrukul enamus ikka tüdrukute asjad sest need huvitavad teda, ta olekult ka rohkem tibilik. Ise ta 6 aastane. Aga mõned autod ka olemas, aga need seisavad ns. Minu arust on see nii lahe kui poisid mängivad ka nukudega, sealt tuleb ka hoolivust sisse.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]