Määratlemata

Tujurikkuja- kelle tuju sai rikutud?

NB! Pole soovitatav närvilistele inimestele või neile, kes ei suuda aktsepteerida seda, et inimestel on erinev arvamus või vaade erinevatele olukordadele ja asjadele! 

Kui siis ainult adekvaatse inimese järelvalve all!

Ei tegelt asi nii hull ei olegi. Ma tahtsin lihtsalt oma mõtted kirja panna selle Tujurikkuja draama ümber, mis hetkel käib. Naeruväärne, ütlen ma esmalt. 

Kui ma esimest korda seda videot nägin ja laulu kuulasin, mõtlesin ma- kuradi rassistid! Teiseks vaatasin imestunult, kuidas Eesti ühed kuulsamad ja armastatumad suudavad eestlaste jaoks nii pühat laulu laulda selliste sõnadega. Kohutav tundus mulle see esmapilgul, samas naljakas.

Mida aeg edasi, seda enam hakkasin ma võtma laulu huumoriga. Mulle ta tõesti hakkas meeldima, kuid ega sellepärast üks laul minust rassisti ei tee. Sõnad on ju geniaalsed ja see esitus veel geniaalsem, minu meelest. 

See laul on koomiline viis kirjeldada paljude eestlaste nägemust ja olemust pagulaste vastu. Natuke naljakas on vaadata, kuidas paljud kisendavad, kuidas nad vihkavad pagulasi ja nad tuleks koos geidega seina äärde ritta panna ja hukata ning siis kisendavad, et neist on tehtud läbi ühe paariminutilise laulu rassistid. Tõsi on aga see, et see laul just neid nii öelda “rassiste” kirjeldabki. Ja jumala humoorikalt. 

Mulle see laul hakkas meeldima, aga see ei tee minust rassisti või see ei tähenda, et ma vihkan pagulasi. Mul ei ole pagulaste vastu midagi, ma olen kõige kurja ja halva vastu. 

Youtube on vallutanud aegade jooksul veel haigemate sõnadega laule, kas keegi on nende eest pidanud vabandust paluma? Ei. Seega, kallid inimesed, virisege vähem. Minu meelest oli täiesti mõttetu paluda vabandust selle eest, et inimesed tegid natuke huumorit. Paluda just neilt vabandust, kes tegelikult pagulastesse suhtuvadki nii, nagu seal laulus kirjeldatud oli. Võtke asja rohkem huumoriga. Nagu armastatakse mulle öelda, kui ma kipun mõnda solvavat kommentaari tõsisemalt võtma. 

Ps! Oma postituse all ma ei mõelnud absoluutselt kõiki eestlasi vaid neid, kes avalikult oma suhtumist on välja näidanud. Suhtumist, millega absoluutselt midagi ega kedagi ei sallita. 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga