***

Ühelt naiselt teisele

Ma ei tea, kui paljud teist on Netflixist vaadanud “The maid” seriaali. Päris selline.. silmiavav ja kurb ja kohati oli isegi valus vaadata, missest et tegemist on lavastusega ja ma ise ei ole midagi sellist läbi elanud kunagi – öeldakse ju, et mõistad siis, kui ise läbi elad.

Mul on kahju nendest naistest, kes peavad midagi sellist läbi tegema. Ma ei kujuta ette ka, mida nad tunnevad, mida mõtlevad, kui katki nad seest on. Igal juhul on väga kahju, et midagi sellist peab keegi läbi elama. Ka mehed.

Mulle meenus see teema, sest täna avalikustasime me koostöös Biokink e-poega, www.biokink.com, pikalt planeeritud heategevusliku kampaania “Naiselt Naisele”.

Me hakkasime seda juba päris ammu planeerima. Kuna ma kunagi võtsin osa Alwaysi kampaaniast, kus siis tuli poest osta Alwaysi tooteid ja iga paki pealt annetati üks hügieeniside puudust kannatavatele tüdrukutele ehk siis neile, kes mingil põhjusel ei suuda endale ise hügieenisidemeid soetada ning selle tõttu peavad puuduma koolist või töölt.

Kui mulle sellest kampaaniast kirjutati, ma tõesõna jäin kohe ikka väga mõttesse ja olin sisimas kurb, sest ma isegi ei ole kunagi pidanud muretsema sellepärast, et mul oleksid hügieenisidemed olemas. Minu jaoks nii kuidagi iseenesest mõistetav, et ema ostis mulle neid, kui vaja oli ja kõik. Ma ei pidanud talle seda meelde tuletama, ma ei pidanud ise küsima, ma ei pidanud ise ostma. Need asjad olid koguaeg olemas. Ja siis ma loen uuringut, kus paljud naised ja neiud puuduvad töölt või koolist, sest neil pole võimalik hügieenitarbeid endale muretseda. Päris kurb.

Pärast tegin oma väikese heategevusliku kampaania – korjasin jälgijatelt hügieenisidemeid ja otsisin inimesi, kes neid vajaks ja saatsin laiali. Päris edukas oli see, aga see läks nii aeganõudvaks, et üksinda seda ajada oli lõpuks suhteliselt võimatu. Ja, kui jätkusuutlik nende ühekordsete sidemete laiali jagamine ka oleks olnud? Mõneks ajaks on abi, aga edasi? Ja mõtleme ka keskkonnale.

Niisiis ma mõtlesin kirjutada Biokink.ee e-poele, sest olime nendega üsna samal teemal varasemalt koostööd teinud – nimelt saatsid nad mulle nende korduvkasutatavad hügieenisidemed testimiseks ja soovisid mu ausat tagasisidet, kuidas nad mugavuselt on, kuidas vastu peavad ja kuidas ma rahul olen.

Vaatasin järgi, mulle saadeti korduvkasutatavad hügieenisidemed Biokink poolt 21.01.21 ehk peaaegu aasta aega tagasi ja ma kasutan neid tänaseni ega pole poest ühtegi ühekordset hügieenisidet ostnud.

Mõtlesin, et võiks teha heategevusliku kampaania, kus ära kingitavad asjad võiksid olla kauakestvad ja lahendaks naiste/neiude probleemi pikemaks ajaks. Niisiis sündiski meie mõtetest selline kampaania. Biokink e-poel endal oli ka tegelikult juba mõttes midagi teha, enne, kui ma neile kirjutasin, seega mõtlesime üsna sarnaselt, hehe.

Milles kampaania seisneb?

Tehes www.biokink.com e-poes vähemalt 25-eurone ost, annetab Biokink ühe korduvkasutatava hügieenisideme naiste tugikeskustele. Sinu ost võib sisaldada ükskõik, mida ja Biokink e-poest leiad väga palju kasulike tooteid, mis on ka keskkonnale mõeldes kasulikud.

Kampaania periood on 09.11-22.11.21 ning teeme ka tulemustest kokkuvõtte hiljemalt 09.12.21 Facebookis ja Instagramis.

Kogutud hügieenisidemed lähevad Paide, Viljandi ja Rakvere naiste tugikeskustesse ning kampaaniasse on kaasatud ka nende tugikeskuste juhataja Merle Albrant.

Miks just naiste tugikeskus?

Naiste tugikeskus on koht, mille eesmärk on aidata kaasa naistevastase vägivalla ohvriks langenud naise vägivallast pääsemisele ja iseseisva toimetuleku saavutamisele, pakkudes turvalist keskkonda ja nõustamist ning vajaduse korral turvalise ajutise majutuse teenust nii naisele kui ka temaga kaasas olevatele lastele/lapsele.

Soovime oma kampaaniaga vähendada tugikeskustes olevate naiste kulutusi, et nad saaksid suunata selle raha mujale, kus seda rohkem vaja on.

Ma väga loodan, et suudame koguda kokku palju korduvkasutatavaid hügieenisidemeid ja tugikeskustes olevate naiste kulutusi selles osas märgatavalt vähendada. On tulemas jõulud ja mis oleks veel ideaalsem kingitus, kui osta midagi ilusat, teha sealjuures keskkonnale pai ja anda ka väike panus kellegi abistamisse? 🙂

Palun jaga. ❤

5 thoughts on “Ühelt naiselt teisele”

  1. See on väga tänuväärne kampaania. Just nimelt ,kui oled harjunud et alati on need tüdruku/naise jaoks olulised asjad olemas endal siis ei oska arvatagi et keegi kes võib lausa su kõrval olla peab muretsema kuidas neid saada nii koolis,tööl või kus iganes käijes. Jagan kindlasti seda kampaaniat ❤

  2. Äkki õnnestub koostöö ka kellegiga, kes menstruaalanumaid pakub?! Ollrs ise aadtaid juba neid kadutanud ei kujuta ettegi, et midagi püksis kannaksin…

    1. Appi, need mu meelest kõige ebamugavamad asjad. Ma proovisin ja mulle ei sobi kohe üldse, sellepärast ka riidest hügieenisidemeid kasutan 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga