***

Uinu, väike lind

Kvaliteetne ja hea uni on meie eludes tähtsal kohal. Vähemalt on see nii meie peres. Meie, täiskasvanud, läheme magama, millal tahame ja ärkame.. ei saa nüüd öelda, et millal tahame vaid siis, kui lapsed üles ärkavad. Vahel isegi varem.

Esimese lapsega ei osanud ma absoluutselt puhata. Kui tema magas, leidsin ma ikka muid tegevusi, kuigi olin täiesti läbi. Hiljem, üleväsinuna, jäi üle vaid iseennast süüdistada.

Teise lapsega õppisin ma vaikselt juba koos temaga magama. Lükkasin kõik toimetused hilisemaks ning asetasin puhkamise esikohale. Puhanud emme on ju kõige parem emme. Energiat on rohkem, viitsimist, tahtmist, rõõmu.. Kõike positiivset on kuhjaga rohkem, kui inimene on saanud end välja puhata.

Enda väljapuhkamisest muidugi tähtsam on see, et laps korralikult magada saaks. Meil on sellessuhtes natuke vedanud, et mitte ühegi lapsega ei ole magamisprobleeme olnud – olukordi, kus laps ei taha või ei saa magada või on teda raske magama saada. Ok, nüüd on suuremaid poisse tõesti väga keeruline vahel magama saada, sest kui nad oma pead kokku panevad, tuleb ju rohkelt põnevamaid ideid, kui seda on magamine. 😀

Mis puudutab beebiiga, siis iga lapsega olen ma kasutanud mõnda lelu, mis suigutaks nad mõnusalt unele. Hendrikuga oli selleks voodikarussel, Raimondiga unelaulud youtubest ning Kristoferile saadeti hästi vahva kaisukas, mille erinevad helid rahustavad beebit ning aitavad tal magama jääda.

MyHummy.ee (link!lehel on kirjas, et kaisukast tulevad helid tunneb beebi ära, sest taolisi on ta kuulnud emaüsas olles üsna tihti. Veel lubab MyHummy, et kui laps ei saa rahulikult magada või kannatab gaasivalude käes, on just nende kaisukad lastele parimad kaaslased.

Ma alguses ehmusin, sest arvasin, et kaisukast tulevad mõnusad, unele suigutavad meloodiad, kuid nende asemel kaisukas ainult sumises, kohises. Nagu vihmasadu, ookeanikohin, tuul, südamelöögid… Infot uurides selgus, et just selliseid helisid kaisukad teevadki.

Endalegi üllatuseks need helid Kristoferile väga meeldivad. Järeldan seda selle põhjal, kui rahulik ta on, olles kaisuka ligidal ja kuulates erinevaid helisid – vihmasadu, südamelöögid, ookeanikohin, sahin. Ta justkui keskendub ainult nendele helidele ning lõpuks jääb vaikselt magama.

Üldiselt magab Kristofer väga hästi. Öösel peaaegu, et terve öö ning päeval on ta rohkem üleval ja uudistab maailma. Ma ise ei ole end kordagi tundnud väsinuna ning selletõttu on ka olemine rõõmsam ja energiat rohkem.

Kuidas teie väiksekesed magavad? Kuidas lapse magama saate?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga