***

Üks lõbus mäng tervele perele

Meie perele saadeti üks vahva lauamäng – Connect 4 Shots. See meenutab mulle natuke ühte mängu lapsepõlvest. Selle miniversioon, kuhu pidi pisikesi kettaid sisse laduma, et ühte värvi saaks samuti mitu tükki ritta.

Connect 4 Shots mängu eesmärk on sama – saa neli ühevärvilist palli ritta!

Ma ei ole kunagi eriline lauamängude mängija olnud, aga üks aasta soetasime paar tükki ja sellest ajast peale olen ikka vahel mänginud. Just suuremas seltskonnas on need väga põnevad.

See-eest on nt Hendrik üks suur lauamängufänn. Lasteaias mängis väga tihti erinevaid ja need olid ühed huvipakkuvamad asjad tema jaoks.

Lapsed olid Connect 4 Shotsist muidugi kohe vaimustuses, sest et pallid ja viskamine ja põrgatamine. Milline laps ei oleks, eks. Ja ütlen kohe etteruttavalt ära, et see on üks lõbusamaid lauamänge, mis me terve perega koos mänginud oleme.

Mäng on tegelikult mõeldud 8+ vanuses lastele, aga ma usun, et lapsevanema hoolsa pilgu all võivad ka nooremad proovida. Peaasi, et on tahet õppida ja mängida. Isegi Krissu (2a) sai asjale pihta. Ta küll eelistas enamus kordadest sohki teha, aga ui rohkem harjutada, hakkab ka tema taipama, et õiget moodi mängides on palju lõbusam.

Mängu saab mängida 2 või rohkema inimesega. Kui tahate kambakesi mängida, moodustage võistkonnad. Üks mängija saab punased pallid, teine kollased. Mängus on ka oranž pall, kuid selle võib esialgu kõrvale panna. Seda kasutatakse võitja väljaselgitamiseks viigi korral.

Lastega on üsna keeruline selliseid mänge mängida, kus on reeglid ja peab jagama, midagi kordamööda tegema. Nemad tahaks ju ise koguaeg mängija rollis olla ja mõnikord nad ei saa kohe üldse aru, et ka kellelegi teisele tuleb võimalus anda, aga see-eest on sellistest mängudest palju õppida, ka ülejäänud elu jaoks vajalikke omadusi.

Mäng ise on tegelikult väga lihtne, aga samas nalja saab palju. Ja närvitseda. Just lapsed, sest palle põrgatatakse mängualusele koos teise mängijaga ja tihti võib juhtuda, et mõlema mängija pallid kohtuvad. 😀

See on hea, et põrandale või lauale kukkunud palle võib üles korjata ja uuesti põrgatada. Teeb mängu palju lihtsamaks ja lõbusamaks just laste jaoks, sest pallide põrgatamise võimalust on ju rohkem ja alguses kipuvad need pallid ikka enamasti mööda lendama.

Aga harjutamine teeb meistriks, eks. Ja see mäng hakkab kindlasti palju kasutust leidma. Hendrik juba ütles, et kui sünnipäevale sõpru kutsub, tahab koos sõpradega seda mängida, sest talle nii meeldib see.

Ja sellest pole hullu, kui kumbki neli palli ritta ei saa. Siis tuleb mängu oranž pall, mis lahendab viigi seisu ja teeb kindlaks võitja.

See on selline lõbus mäng perega nt pühapäeva õhtul mängimiseks. Hea nädalavahetuse tegevus mu meelest. 🙂

Mäng ise peaks olema olemas kõigis suuremates poodides.

#koostöö

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga