***

Uus telefon, aga palju soodsam kui poes?*

Ma tahaks teile kirjutada täna ühest sellisest kasulikust veebisaidist nagu seda on www.swappie.com. See on selline turvaline platvorm uuendatud iPhonede ostmiseks ja müümiseks.

Swappie missiooniks on tuua uuendatud seadmed uuesti turule ja tekitada seeläbi elektroonika ringmajandus. Nad soovivad ka tarbijaid ja ettevõtteid julgustada tegema jätkusuutlikumaid ja säästvamaid valikuid.

Nad soovivad teha iPhoned kättesaasavaks kõigile, olenemata nende sissetulekust ehk hinnad on väga soodsad.

Swappie.com iphoned:

– on uuendatud kõik professionaalsete tehnikute poolt Swappie enda tehastes Helsingis ja Tallinnas

– kõik telefonid läbivad 52-astmelise kontrolliprotsessi, et tagada, et kõik telefonid töötavad nagu uued

– Swappie telefonid liigitatakse 4 erinevasse kategooriasse (vastuvõetav, hea, väga hea, nagu uus), mis tähendab ainult telefoni välist seisukorda (kõik telefonid töötavad nagu uued)

– omavad 12 kuu pikkust garantiid

– omavad 14 päevast tagastusõigust

Suurepärane valik neile, kes soovivad osta iPhone’i, mis on kallis – Swappie’st saad selle palju odavamalt, ei pea tegema kompromisse kvaliteedi osas ja see on ka keskkonnasõbralikum variant

Mina ise olen ka täna iPhone’i omanik, elus esimest korda. Valisin Swappie lehelt endale iPhone 12 Pro, kuldset värvi ja seisukorra poolest nagu uue ehk siis… näeb välja täpselt selline nagu oleks päris poest ostetud – kaitseklaas peal, kriipse ei ole, töötab nagu uus telefon ja muud vahet polegi kui ainult hind. Kui poodides algab sellise mudeli hind al 1000€, siis Swappies on selle hinnaks hetkel 889€.

Swappie’l on suur valik iPhone’e alates vanematest mudelitest, nagu iPhone 7 kuni uusimate mudeliteni, nagu iPhone 12.

Ja nad mitte ei müü ainult iphone vaid ostavad kokku ka. Kuidas see täpsemalt käib, selle kohta saad lugeda siit.

Seega, kui sa plaanid endale või kellelegi lähedasele jõuludeks uue telefoni kinkida, siis kaalu ka iphone’i ja selle soetamist just Swappie e-poest. Mina mõtlen küll, et miks osta poest ja hirmkallis, kui saab osta täpselt sellise nagu poes müüakse, aga palju odavamalt? Ja sealjuures teha ka keskkonnale head?

Kuidas see täpsemalt siis keskkonnale säästlik on?

Swappie tegevus vähendab oluliselt nutitelefonide mõju keskkonnale. Märkimisväärne osa nutitelefonide keskkonnamõjust tekib seadme tootmisel, seega on telefoni hooldamine ja müümine uuendatuna parim viis heitkoguste vähendamiseks.

Nutitelefoni tootmine moodustab 85–90% selle aastasest süsiniku jalajäljest, kuna selles sisalduva elektroonika tootmiseks ja selles sisalduvate metallide kaevamiseks on vaja märkimisväärset energiat. Kuna vana telefoni müümine muutub üha tavalisemaks, satuvad seadmed tõenäolisemalt korduskasutusse või taaskasutusse. Seega saab nende veel töötavaid osi ja kasutatavaid metalle taaskasutada ning need ei satu ohtlike jäätmetena prügilatesse.

Uuringud näitavad, et vähem kui 15% nutitelefonidest jõuab taaskasutusse. Ringlussevõtu määra suurendamine on märkimisväärne, kuna telefonid koosnevad 70% ulatuses täielikult taaskasutatavast materjalist. Lisaks kasutatakse nutitelefoni vaid keskmiselt kaks aastat, rõhutades veelgi korduvkasutuse ja ringlussevõtu olulisust. Swappie ärimudel vähendab tõhusalt kasvuhoonegaaside heitkoguseid, uute seadmete tootmiseks vajalikku energiat ja säästab materjalide kasutamist, pikendades telefonide kasutusiga ja parandades neis olevate väärtuslike ressursside taaskasutamist.

Kuna üha enam inimesi ostab kasutatud hooldatud telefone, väheneb vajadus uute mudelite tegemiseks kasutatavate haruldaste ressursside järele.

Iphone on veel päris võõras telefon mu jaoks. Katsetan ja kasutan siin, aga mõnus on ta küll käes. Sisu poolest ma veel harjun, aga vast saab ruttu selgeks. 😀

Ps! www.swappie.com e-poes on hetkel käimas Jõulumüük, kust võib leida kuni 50% soodsamaid iPhone’e võrreldes uue telefoniga ja telefoni tasuta tagastamine kuni 6.01.22!

Lisaks annab kood jane10 sulle 10€ veel soodustust – ka juba allahinnatud telefoni pealt. 🙂

*postitus on valminud koostöös Swappie.com e-poega

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga