***

Väga aktuaalne probleem

Kui ma täna hommikul silmad lahti tegin, olid Hendrik ja Raimond ennast salaja mu voodisse sättinud. Itsitasid teised ja vaatasid nii salakavala pilguga. Seejärel tõstatas Hendrik ühe väga aktuaalse probleemi meie peres: “Emme, meil on liiga vähe autosid!”

Endal oli samal ajal käes kilekott, mis poolenisti väikeseid mudelautosid täis. Hakkasime siis vaidlema, et eks nad ole oma autod kõik mööda ilma laiali vedanud ja nüüd ongi vähe autosid alles. Nemad arvasid, et oleks aeg poodi minna ja uued osta, sest noh.. vähe autosid on neil. 😀

Kui ma pesemas ära jõudsin käia ja jõudu ka natuke koguda, sest ärkasin hommikul hirmsa peavaluga, hakkasin koristama. Peale koristamist mõtlesin, et vaatan nende mänguasjakasti üle. Kas tõesti on neil nii vähe autosid, et lapsed juba hommikul vara nii nukrad on?

Vaatasin nende mänguasjakasti üle ja samal ajal mõtlesin: “Kas nendel autodel lõppu ei tulegi vä?”

Need, mis ma leidsin, oli veel väike kogus, sest meie toas kapi otsas on autosid, diivani all on raudselt, sest nii palju, kui ma olen diivani alust puhastanud, olen alati sealt terve hunniku nende pisikesi autosid leidnud.

Ma tean, et härra autos on ka nende mudelautosid, sest eile, kui me pealinnast koju jõudsime, puhastasime auto seest ära, aga nende mänguasjad jätsime sinna, mis nad ajapikku ikka kaasa vedanud on. Seega… jah, ma jõudsin järeldusele, et neil on liiga palju autosid.

Isegi enda jope taskust leidsin mõne. Ja mänguväljakutele on nad küllaga annetanud.

Näitasin neile siis seda kogust, mis ma puhtalt nende toast ja oma jope taskust leidsin ning nad olid ise ka siiralt üllatunud.

Hendrik: “Oii, kui palju autosid! Raimond, tule vaata!”

Raimond läks ka oma tuppa: “Appi, kui palju autosid!”

Ja mis te arvate, mis nad nüüd teevad? Mängivad nendega, sest nad vist arvasid, et ma tõesõna ostsin need kõik täna. 😀 Tegevust kui palju.

4 thoughts on “Väga aktuaalne probleem”

  1. Meil on poisil 1 suur korvitàis ja 1 väiksem korv mudelautisid tãis, alati kui mängina hakkab kallab kôik mööda tuba laiali ja siis nende 1000 auto seast on just seee 1 auto kadunud mida tal vaja. 😂

    1. Haha, meil valavad ka mööda põrandat laiali ja siis leiab sealt ühe auto ja ütleb: “Üles leidsin!” Aga meil koristamisega probleemi pole. Ma muutun üsna rangeks, kui nad ütlevad, et mina pean ära koristama nende järelt.

      Meil ongi nii, et kui nad ise ei korista, ütlen, et viskan kõik laialiolevad mänguautod prügikasti. Kohe on koristatud. 😀

  2. Meil on meeletult autosid. Poiss 2a aga autosi on juba nyyd kaks mänguasja kasti. Õudne neid leiab samuti kõikjalt. Suured autod, väiksed, vilkuritega, käruga, lego autod, sõiduautod, kaubikud, bussid, traktorid ja kõiki igas suuruses ja värvis. Transformer autod ka😂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga