***

Väga. rets. päev. oli

Kell on 5.16 ja lootusekiireke minus on usinasti kasvamas tänase päeva suhtes. Miks?

Meil oli eile siin selline hullumaja.

Ma ei tea, kuidas teiega on, aga minu jaoks üks jubedamaid asju on see, kui lapsed on haiged ja sa ise oled veel haigem, põhimõtteliselt laip, aga laste eest pead ju ka hoolitsema.

Misasja? Sa ütlesid, et las mees hoolitseb? Oh ei, tema on ka haige ja teate ju küll, millised on mehed, kui nad haiged on. 😀

Ma ärkasin eile hommikul selle peale, kui Krissu üle mu voodiserva põrandale oksendas. Jumal tänatud, et mitte voodisse, eks.

Ja ta oksendas. Vahepeal oli ikka rahu majas, aga no ikka mitu tundi jutti lasi. Lõpuks ei seisnud isegi vesi sees. Nii, kui jõi, natukese aja pärast oksendas välja. Kuigi seda on ka enne ette tulnud, siis võtsin ikkagi ühendust pereõega, et küsida nõu, mida teha, sest netist lugedes, kuidas lapsel võib tekkida vedelikupuudus ja mingite soolade ning mineraalide puudus, lõi ikka veits emasüdame huugama.

Ei olnud siis midagi, soolapakk, mineraalvesi ja tavaline vesi ette ning asjad loksusid jälle paika. Nali.

No tegelt Krissu sõi vahepeal ja jõi ja mitu tundi ei oksendanud ja ma jõudsin juba juubeldada, et jess, kui ta hullu läraka meile elutuppa tugitooli pani (tahate näha, et peale seda postitust ei istu enam ükski külaline meie tugitoolis?).

Ja siis ta oksendas õues. Jah, ta tahtis nii väga õue mängima minna. Ilus ilm oli ju ka. Kortermajas poleks ma never teda lasknud, aga oma hoovis, miks mitte. Palavikku ka ei olnud.

Nüüd öösel ei oksendanud ta õnneks kordagi. Püsib kõik sees, mis ta öö jooksul on sisse ajanud endale. Nüüd on kord Adeele käes – pask lippab. Suuremad poisid on veel terved. Õnneks.

Ja te küsite, et mis mul siis viga on?

No ma ärkasin eile kerge seljavaluga ja kõhulahtisusega. Teine asi möödus kiirelt peale paari Smecta sisse kugistamist. Seljavalu läks aina hullemaks. Täiega hullemaks. Õhtuks valutas mu selg nii hullusti, et ma sain ainult toe najal kõndima, ma isegi nutsin. Räme on igatahes vähe öeldud selle valu kirjeldamiseks – pigem oleks tahtnud siit teise korruse aknast alla viskuda, et oma piinad lõpetada, aga ma polnud 100% kindel, kas see õnnestub või teen asja hullemaks.

Valuvaigistid olid ka muidugi nimme kodust otsas – need on alati siis otsas, kui midagi rämedelt valutab.

Ma ei tea, millest see selg nii läks. Alaselg valutas ja kogu see valu kiirgas jalgadesse. On variant, et a) mul hakkavad päevad, sest enne neid tavaliselt mu alaselg valutab, aga mitte muidugi nii hullusti või b) trenn ikkagi on ebatervislik, sest üleeile postitasin ma instasse uute trenniriietega ühe video, kus ma mõned harjutused ka tegin. Ma olen alati arvanud, et trenn muudab invaliidiks. Nii vist ongi.

No igatahes, mul on täna hulga parem. Selg on ikka valus, aga enam mitte nii nagu eile.

Mis haigus Geidul siis on? Tal läks midagi silma ja ta saab ainult silmad kinni olla, tüüpilised mehed eks. Tegelt on asi päris hull, silm on nii punane ja jookseb ainult vett. Tal enne ka mitu x olnud seda jama, ühe korra lõpetas isegi EMOs. Ütles, et kui nüüd täna paremaks pole läinud, läheb käib jälle ära.

10 thoughts on “Väga. rets. päev. oli”

 1. Varu koju pipraplaastreid, need aitavad alaselja valu vastu väga hästi. Mul oli ükskord nii, et ei saanud voodist pm välja ja kui oli vaja kõndida oli väga hull. Ja panin plaastri peale ja nii hea oli.

 2. Vaesekesed. Tahtsin küsida, mida sina arvad laste tutistamisest, löömisest, nende peale karjumisest? Võiksid teha postituse, aitäh!

  1. Ma olen ka karjunud laste peale, haha 😀 Ma ei tea, kas mul on sellest pikalt midagi rääkida, mu meelest füüsiline karistamine ei ole ok ja isegi mitte abistav, st see ei aita ju midagi. Kunagise sõbranna pealt nägin, et karjus ta palju karjus ja andis rihma jne, lapsed olid ikka samasugused. Seega ma ei saa aru, miks seda üldse tehakse. 😀

 3. Võid veel proovida selja teipimist. Mul aitab alati ja mul on selgroo vigastus, mis rämedalt alati annab tunda. Mees alati teibib ära ja aitab väga hästi.

  1. Ma kusjuures öösel mõtlesin sellele, et nagu kuskilt olen mingit teipimisteemat kuulnud 🙂

 4. Tegelikulkt kui oksendad ja seljas valud on, siis võivad olla ka sapikivid.
  Loodetavasti on paremaks läinud, aga igaks juhuks võid asja uurida. ei olee ainult vanainimeste haigus midagi. 🙂 Loodetavasti on sul siiski pareaks juba läinud.

 5. Mul seljavalu igapäevane ja nii juba aastat 2016. Algselt läksin arstile teades, et see on närvipõletik. Aga kui rohud ei aidanud ja valu juba jala alt vōttis, siis sain ametliku diagnoosi – disk katki ja väljas .

  1. Oh jah… mul mehel seljavalud juba mingi 8 aastat äkki v, käinud neuroloogi juures, midagi tal seal paigast ära, aga öeldaks, et tehku harjutusi ja neelaku tablette, jubeee

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga