***

Vahepealsest

Ma olen jõudnud siin mitu korda juba maseda ja motivatsioonikriisi käes vaevelda, aga võib vist öelda, et tunneli lõpust siiski paistab see kurikuulus valgus.

Korteri renoveerimine käib täies hoos. Lastetuppa vaja veel lambikuppel ja voldikuks paigaldada ning siis võib öelda, et nende tuba on täiesti valmis. Ok, mööbel vaja ka veel sisse tassida, aga see tuleb vast kõige viimasena, sest ehitustolmu on korteris korralikult.

Meie toas muutsime tsipa tööde järjekorda ning vaja on veel tapeet seina saada, ruloo aknale ette ja siis on selle ruumiga samuti kõik. Õnneks tapeetijad ei ole mökerdajad, kes tapeediliimi kahte lehte loobiks ning kui peakski laminaadile peale minema, on vastavad puhastusvahendid olemas.

Eile käisime pealinnas mõnel asjal järgi. Mulle on meilile ja Facebooki nii palju kirju tulnud, kus keegi tahab midagi meie perele ära anda. Tegelt on tsipa keeruline ka selline asjaajamine, sest kõike vastu võtta ei saa/taha. Tallinnast pakuti meile näiteks väga ilusat laelampi, tutikat vannitoavalamut ja oli üks naine, kes ütles, et temal on mitu mitu kotti igasuguseid vajaminevaid asju, mööblidetaile ja muud kraami. Kuna äraandja jutust jäi mulje, et seal on tõesti korralikud ja hädavajalikud asjad, ei hakanud ma pilte küsima ning läksime pealinna, laadisime kotid peale ja kõik. Kotte me seal sorteerima ei hakanud.

Ma saan aru, et kui ma tasuta küsin, siis polegi mul õigust nuriseda, aga kodus sorteerides, saime üsna kiirelt aru, et meile oligi konkreetselt prügi antud. Kasutatud trussikud, ilma taldadeta ja auklikud jalatsid, katkised lutipudelid… Ühesõnaga prügi. Kõigist nendest 10-11 kotist saime lastele mänguasju ja tolmuimeja, sest kõik muu oli ära rikutud, katki.. Prügi noh. Ja ma olen ülihappy nende mänguasjade ja tolmuimeja üle, aga omanik oleks võinud enne ise ära sorteerida, kui hakkab võõrale midagi pakkuma, sest point jäi ikkagi see, et ma läksin pealinna, võtsin kellegi prügi peale ja viisin jäätmejaama.

Sellepärast ma mõtlengi, et väga keeruline on tegelikult nii asju vastu võtta. Ma ei taha olla absoluutselt ebaviisakas ja kasutatud asjadele proovin alati uue elu sisse puhuda.

Õnneks asjata see sõit siiski ei olnud, kuna saime ka tutika valamu vannituppa ja väga väga ilusa laelambi. Ma tegelt ka ei taha absoluutselt nuriseda tasuta asjade üle, aga no ma arvan, et päris nii see ka pole, et kui ma palun inimestelt megasoodsalt ehitusmaterjali (või lausa tasuta), siis oleks inimlik mulle ka totaalset prügi pakkuda.

Kui juba Tallinnas olime, siis käisime ka K-Rautas läbi. Laste ja meie tuppa saime ülisoodsalt sealt laminaati (3,99€/ruutmeeter). Esialgu mõtlesime, et elutuppa, esikusse ja kööki tahame hästi tumedat põrandat, kuid eelarvet ja lastetoa laminaati vaadates mõtlesime, et miks mitte ka teistesse ruumidesse sama põrand panna? Pole sellel ju midagi hullu ja on teine täitsa tume ka.

Võtsime siis laminaadi peale. Sain K-Rautast lastele laheda lambikupli ka.

Autosse tagasi minnes ootas meid aga ebameeldiv üllatus. Leppetrahv kojamehe vahel. Seal parklas on nii, et pargid auto ära ja siis lähed poodi ning sisestad ühte masinasse oma auto reg. numbri ja saad parkimisaja valida. Vaatasime leppetrahvi tegemise kellaaega ja selgus, et sellel ajal, mil me auto juurest poodi kõndisime, oli ühisteenuste töötaja suutnud meile trahvi teha. No kammoon, simmo?!

Muidugi võtsime kohe parkimisteenustega ühendust, aga nemad ei pidavat telefoni teel neid asju lahendama ja pidime saatma kirjalikult oma pretensiooni.

Mu meelest üldse nõme selline süsteem. Esiteks, ühtegi silti kuskil pole, et seal selline parkimiskorraldus on (vb kuskil imetilluke märk posti küljes, mis pole üldse hästi nähagi) ja poes sees ka mingit viidet pole. On ainult üks masin ja sina pead nuputama, mille jaoks see on (eriti keeruline inimestele, kes pole enne sellise süsteemiga kokku puutunud).

Ka meie oleks ilmselt sellest parkimismasinast julge sammuga mööda kõndinud, kui meie ees olevad inimesed poleks sinna läinud.

Ja noh.. pole harjunud ju ka, et poodide parklates selline süsteem on.

Igatahes, härra esitas pretensiooni ja loodetavasti see tühistatakse. Võiks inimesele ju anda aja ka, et poodi jõuda ja oma parkimine registreerida.

Huhh.. Sõrmed võtab kangeks. 😀

Meil on vaja veel elutuppa osta tapeet, seinapaneel (ühte seina läheb puiduimitatsiooniga seinapaneel), laematerjal ning siis on toa renoveerimiseks kõik vajalik olemas.

Samal ajal tahaks ka vannitoa ette võtta, sest see on minu jaoks üks elutähtsusega ruum. Dušhikabiini saime me headelt inimestelt täiesti tasuta, valamu ning uhiuue segisti koos dušhiotsikuga samuti. Valamu alla ma tahaksin ise ehitada korvriiuli. Esiti mõtlesin osta, aga kuidagi hirmkallis on. 😀

Ja…siis ma leian end jälle diivanilt istumas.. oma mõtete otsas. Millegipärast on mul hästi halb omadus kõigele korraga mõelda ja kõike korraga teha. 😀 Vahel on ikka väga hea, kui mees maa peale kutsub ja ütleb: “Stopp! Teeme ühe toa valmis ja siis vaatame edasi.”

Aeg lendab justkui käest. Läheme hommikul vara kodust minema ja jõuame hilistel õhtutundidel. Ma isegi ei mäleta, millal viimati televiisorit vaatasin. 😀 Ühesõnaga on tööd palju ja me proovime kogu oma energia panna kodu valmimisele. Kindlasti ma teen vahepeal kokkuvõtteid, kust midagi saanud oleme ja teile ka näidata, kui kaugel (või lähedal) me oma töödega juba oleme.

10 thoughts on “Vahepealsest”

 1. Kui keegi teile Tartus ehitusmaterjali vms pakub, mida ise ei soovi/vaja, siis ma võtaks hea meelega kontaktid 😀 eriti loodaks leida vannituppa duššinurka 🙂

  1. Ma olen proovinud tegelikult nii asja korraldada, et kui keegi mulle midagi pakub ja ma seda ei soovi/taha/vaja, siis olen kirjutanud pakkujale, et ta kribaks sinna abipalve postituse alla ja ehk keegi, kellel on vaja, siis saab omale. 🙂

 2. Kaa tohib küsida kas Sinu mees ka tööl käib?
  Sinu jutust jääb mulje nagu tee 24/7 koos.

 3. Meil pakkuda korralik vann maasikate vastu. Duššinurk juba ostetud ja vannist sooviks loobuda, ehk tead kedagi kellel puudu? Tahaks pakkuda inimesele kellel tõesti vaja, mitte lihtsalt pm tasuta saadud.
  Jõudu ja jaksu teile sisustamisel! 😊

  1. Tead, postita julgelt Facebooki minu abipalve alla või anna oma e-mail (ma ei tea, kas see siin õige on) ja võin Facebookis ise postituse teha, kas keegi vajab. 🙂

  1. Õliradiaatorit võtame sellel aastal kasutusele. Vaatame, kuidas on ja millised tulevad arved.
   Tundub, et see on hetkel kõige parem variant, mis soovitatud on ja meile sobib. 🙂

   1. Õliradikatega läheb mega kalliks, mina soovitan õhk-vesi soojuspumpa või siis ajutiseks elektrikonvektoreid 😉

    1. Tegelt on väga raske inimeste soovituste järgi midagi valida. Ühed ütlevad, et väga kasulik ja soodne variant, teised väidavad vastupidist- ja seda iga küttesüsteemi puhul. Eks me sellel talvel vaatame, kuidas nende õliradikatega läheb ja enne järgmist talve saame siis otsustada ja vaadata, kas jääb see või proovime miskit muud. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga