***

Valmistume jõuludeks ehk mida kinkida lastele?

Jõulud on iga aasta olnud meie peres tähtis aeg ja meie jõulud näevad välja sellised, kus toome tuppa kuusepuu (viimased aastad on olnud kunstkuusk, sest loomad teeks päris kuusele tuule alla), sööme head ja paremat, tuba on täis jõulu meeleolu (soojades toonides valgustid, hämar tuba, küünlad, ehitud kuusk).

Jõuludega kaasnevad ka kingitused – mida kinkida lastele? Mida kinkida täiskasvanutele?

Eelmisel aastal tegime vanematega diili – üksteisele kinke ei tee, aga lastele küll. Jäägu neile see kingipaberi lõhki rebimise rõõm ja avastamine, mida pakike endas peidab. Ma nõustusin kohe selle diiliga, sest kuigi kingitusi on alati vahva saada, siis olen sellest juba välja kasvanud. Ja kui aus olla, siis olen ma halb kingituste tegija – ma ei oska valida kingitusi oma emale või isale, neil on kõik olemas. Mul on isegi raskusi oma mehele kingi valimisega ja tegelikult me ei olegi juba päris mitu aastat teineteisele jõuludeks midagi kinkinud. Pole nagu midagi vaja ja niisama ei oska ka midagi tahta. 😀

Lisaks jõuludele, on ju minul ja Hendrikul ka sünnipäevad, seega on detsembris üpris palju kulutusi kingitustele.

Mida kinkida poistele? Teate, ma iga aasta vaevan oma pead sellega. Nii jõulude ajal, kui ka sünnipäevadel. Külalised, kes tavaliselt poiste sünnipäevadel käivad, toovad autosid ja noh, mu kuttidel polegi selle vastu midagi. Neile meeldivad autod ja kui nad saaksid, siis ujuksid lausa autodes, aga neil on neid nii kohutavalt palju, et lausa paha hakkab. 24/7 ongi üks autode jutt ja poes käies nad muud ei tahagi kui autosid. Neid vist huvitavadki ainult autod. 😀

Sellel aastal mõtlesin, et vähemalt mina ei kingi neile ühtegi autot. Ma tahaks kinkida neile midagi teistsugust, midagi praktilist ja arendavat (arendavaid mänguasju on neil muidugi ka, aga eks nad on nendest välja kasvanud juba), midagi põnevat. Kui käisime ühes söögikohas head ja paremat mekkimas, oli seal mänguköök, mis poistele väga meeldis ning siis mul tekkiski mõte – üheks kingituseks saab olema mänguköök. Esiti mõtlesin, et tellin kuskilt. See peaks olema kindlasti puidust, sest plastmass on juba järgmiseks päevaks laiali lammutatud.

Eile surfasin netis ringi ja tulin uuele mõttele – miks mitte ise üks võimas köök neile valmis teha? Sebida vanad madalad kapid, korda teha, tellida hiinast puidust igasugused köögividinad (munad, köögi-, puu- ja juurviljad ja muud toiduained) ja köögitehnika (blender, kohvimasin, röster, mikrokas). Why not, eksole? Seega, kui kellelgi seisab kodus mõni vana madal kapp, millest saaks köögiosa (tahaks kappidest terve köögi kokku panna) ehitada, let me know, ma tulen ja lohistan selle ära sul jalust. 😀

Köögi juurde veel madal laud ja paar toolikest, et nad saaksid seal kahekesi või koos sõpradega einetada ja juttu puhuda.

Tuba on neil niigi kole tühi ja väike kööginurk sobiks sinna valatult.

Teiseks kingiideeks on puidust arstikomplekt. See meeldiks raudselt Raimondile, sest tema on see, kes alatihti kõiki meid tohterdada tahab – küll kraadida ja igasuguseid süste teha (näiteks selle vastu, et emme ei riidleks :D).

Ja muidugi lähevad talle peale veel igasugused tehnikaasjad – laste tolmuimeja võiks näiteks talle vabalt kinkida või muruniiduki või poekomplekti (kassa, ostukäru ja toiduained). Teda huvitavad rohkem sellised asjad.

Kolmas kingiidee on neile organiseerida tuppa pallimeri. See idee tuli mul juba ammu, aga ei leidnud kohta, kust võiks sobiliku saada. Kui ma nägin Malluka pallimerd, sebisin infi, kust saaks ja nüüd on väike idee olemas juba.

Kristoferile ma ei teagi, mida jõuludeks kinkida. Ta on sellel ajal veel nii pisi-pisi. Tal on olemas närimislelud ja kõik muu, mis tal olla võiks. Ei teagi, läheb raskeks. 😀

Kas teie olete juba mõelnud sellele, mida oma lastele jõuludeks kinkida? Ehk on teil mõni hea idee, mida minuga jagada?

2 thoughts on “Valmistume jõuludeks ehk mida kinkida lastele?”

  1. Mina plaanin lapsele IKEAst mänguköögi osta, 89€ maksab. Laud kahe tooliga on ka sealt pärit, need maksid 19,99€. Muidugi enda tehtud on ka äge, aga ma kardan, et pole aega.

  2. Meie oleme oma perega tavaliselt ühise jõulukingituse teinud ja mõne suurema kodumasina väljavahetuse sihikule võtnud. Kuid plaanime selle soetamise alati jaanuari algusesse – sest siis tulevad suured kampaaniad. Nii oleme näiteks pesumasina, külmkapi jne välja vahetanud. Praegu pole veel otsustanud, mis sellel aastal teeme. Lapsed saavad ikka igasugu nänni küll.
    Kuna tööalaselt aga igapäevaselt kingitustega kokku puutume – oleme lausa jõuluvana abilised, siis ise näen, et lastele väga head talvised kingitused on tikanditega mütsid. Lapse nimi mütsile tikitud. Soe müts on praktiline ja tegelikult lastele meeldib, kui oma nimi ka seal peal. Vähemalt meie lapsed, kui need said olid küll väga rahul. Panen lingi ka siia, keda huvitab: https://netikink.eu/102-muetsid

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga