***

vankrijuttu

Kuna selle lühikese elu jooksul on mul nii mõnigi neljarattaline olnud, siis mõtlesin kirja panna, mille järgi mina oma vankrivalikuid teen. 
Esimese vankriga, nagu arvata võiski, olin ma totaalne võhik ning igasugustest mugavuspunktidest polnud mul õrna aimugi. Mulle kõlbas kõik, mis oli hea hinnaga ja nägi normaalne välja. Tegelikult oli mul vankrist üldse nii savi, et mu vanemad hoopis ostsid selle mulle. Mingi madala panni, enamvähem okei välimusega, mis tol ajal oli justkui tuhkatriinu tõll. 
 
Teise vankri sain hea diiliga. Vahetasin kodukinosüsteemi vastu. Kuna teine meil kodus niisama jalus seisis ja vankrit oli vaja, siis tundus hea idee vahetada. Selle neljarattalise juures meeldis mulle kõige enam tema esimesed pöörlevad rattad. Väga mugav oli tänaval ja poes manööverdada, kui näiteks teise käe otsas on väikelaps. See ratsu meeldis mulle ka väga sellepärast, et ta oli sinist värvi. Oli ju teada, et sünnib poiss ja sinine tundus kuidagi nii ideaalne. Konkreetne mudel on Mutsaerts Style Combi, 3in1 komplekt.
Vanker oli mugav, avara beebikorviga, kerge ja sobivalt kitsas, et mahuks ühte lasnamäe lifti, sest meil on mingi peretraditsioon kolida alati kuhugi kõrgele. 😀 Käepidet sai kergelt liigutada enda mugavusele vastavalt. 
Ainuke miinus selle sinise käru juures oligi see, et raske oli teda puhastada. Läks alati kergelt mustaks ja sinise värvi taustal oli seda mustust hästi näha. Mingist lapiga ülekäimisest ei saanud unistadagi, pigem kogu kupatus vanni, vahendi ja käsnaga üle ning paariks päevaks kuivama. Üks tülikas ja tüütu puhastamine oli alati!
Ma ei suutnud hetkel paremat pilti meie teisest beebikandjast leida, aga ma olin tol ajal selle sõiduvahendiga väga rahul. Tagantjärele mõtlen, et täna on minu mugavusstandardid natukene muutunud. 
 
Millist vankrit soovin ma leida?
 • Suured õhkkummidega rattad,
 • ökonaha materjalist, et oleks lihtne ja mugav puhastada,
 • metallist rest/korv vankri all,
 • kõrge,
 • mittepöörlevate ratastega,
 • 3in1, kuigi ma olen kuulnud, et nende turvahällid ei pidavat just kõige turvalisemad olema. Oskab keegi öelda, miks see nii on?
 • lihtsalt kokkupandav,
 • kerge
 • sooneutraalne värv.

Ma olen siin ühtteist vaadanud ka. Kuigi lapsesugu pole veel teada, siis värvuselt eelistangi miskit, mis sobiks mõlemale. Mitte sellepärast, et oleks plaanis vanker lähiajal ära osta vaid isegi, kui ma olen soo teada saanud, tahan neutraalset tooni. Midagi sinna valge või beeži kanti. Härra ütles, et võiks musta värvi vankri soetada, sest Hendrik ja Raimond hakkavad niikuinii oma mustade sõrmedega seal küljes turnima ja siis peab nii tihti puhastama, aga just nende pärast ma tahakski ökonahast käru. 

 
Minu ideaalvanker esialgu oli Tako Acoustic. Mulle nii meeldib just punane vanker! Punane on üks lemmikutest värvidest. Mees ütles, et miks mitte, sobib nii poisile kui ka tüdrukule, aga minu meelest sobib ta viimasele paremini, seega kukub selline vanker valikust välja. Mitte, et teisi värve seda mudelit poleks, aga mulle meeldib just punane toon. Materjali on ilmselt ka raske puhastada ja all ei ole metallist korvi. 
Hiljaaegu nägin Facebookist, et üks tuttav müüb Tako Ballila vankrikomplekti. Ma olin kõrvuni armunud! Nahast, suured rattad, metallkorv vankri all.. Mis saaks veel parem olla? 
Ja nüüd olen ma seda meelt, et pole mul selle vankriga midagi kiiret. Las olla. Hetkel pole seda tunnet tekkinud mõnda vankrit vaadates, et see ongi see. Seda ma tahan, selles ma hakkan oma beebit sõidutama! Ju siis vara veel vankreid vaadata. Võibolla hakkan hoopis kandelinatädiks? 

15 thoughts on “vankrijuttu”

 1. Minu üheks top1 valikuks on milli classic. Hind on okei. Vankrikorv on mahukas ja mahub talvel paksude riietega ära. See punkt on oline , kuna minul tulemas sammuti septembribeebi ����

 2. 3in1 vankrite turvahällid pole tõesti turvalised, kuna need üldjuhul pole läbinud turvateste ja lisaks on neil kaalupiirang 9-10kg. Minu 9kuune on näiteks kohe 10kg ja pikkuselt mahub veel turvahäll 🙂

 3. Fbs selline inimene nagu Svetlana Filipova müüb ka uusi vankrid hea hinnaga. Võid huvi pärast vaadata 🙂

 4. 3in1 vankrite turvahällid vastavad miinimum nõuetele, kui sedagi. Üheski testis neid pole, kõige lihtsam on vaadata ADAC testi ja sealt tulemuste põhjal valida omale ning rahakotile kõige sobivam turvahäll, maxicosi adaptreid leiab ka järelturul palju, seega ei tohiks probleem olla mõnele raamile need panna ja kasutada, eeldab see muidugi maxicosi turvahälli (Mu arust eriti mugav on, kui turvahällil on alus ka, autos ei pea turvavööga jändama, oleneb ka tegelikult, kui palju sa autot kasutad. Meie peres ma vist oleks ammu närvihaige, kui peaksin iga kord seda vööd tõmbama ja sättima :D. Alusega on lihtne, häll peale, käib klõps ja valmis. ).

  Mulle on hakanud ka Tako vankrid meeldima, väga kenad on, Roanid on ka ilusad. Ise ostaks järgmisele lapsele endiselt EJ, loodan et siis ei pea seda nii kõrgele ainult tassima. Bugaboo meeldib ka. 🙂

 5. Mul EJ classic chrome raam,just meeldivad need rattad et on valge ja mustaga :).

  Küll aga on miinuseks mu jaoks just see metallvõrest korv all kuna midagi sinna alla panna ja märg ilm on siis on seal all olevad asjad porised kohe :D. Minu ideaal vankriraam on EJ Duo Combi S Air :).

  Ning 3in1 turvahällid ei ole tõesti turvalised kuna nad vastavad küll mingitele eu standarditele kuid nendega pole tehtud turvateste või on nad saanud kehvad tulemused turvatestides.

 6. Ma kasutan EJ Vikingut ja ei kujutaks ette ka mõnda teist vankrit, kui siis ainult Bugabood. Soovitan sul natuke mõelda läbi oma käigud. Kui on vaja tihti vankrit väikseks kokku pakkida või tõsta, siis on sinu välja toodud vankrid hästi ebapraktilised. Need on rasked ja ei käi pisikeseks kokku. Meie Viking (kaksikute oma) mahub isegi sedaankerega Mercedese pagasnikusse nii, et paar spordikotti võib ka juurde panna. Ilus ei ole alati praktiline:) pigem investeerida ja ühte kasutada pikalt.

  Turvahälli, nagu eelnevad, ei soovita kindlasti 3in1 oma sest pole turvalised ega ka praktilised. Jäävad väikseks enne, kui laps hakkab istuma (ehk ei saa ümber kolida veel turvatooli) ja siis on natukene pekkis jälle- ostad uue turvahälli paariks kuuks. Mina soovitan Cybexi omasid! Turvatestid head, lapsele mugavad, sobivad enamus vankritega (MaxiCosi adapter läheb neile). Cybex Cloud Q on muidugi kõige parem minusilmis, aga ka väga kallis. Mina IsoFixi järgi vajadust ei näe, kui just ise autojuht pole. Meil on ilma ja saame hakkama, vöö panek võtab 15-20 sekundit. Panen enda toolid sügise paiku müüki ka, kui peaksid huvi tundma 🙂

 7. ise tormasin esimeseks vankriks poodi ostma milli classic 3in1 kuna tundus ju nii ideaalne vanker samamoodi suured rattad ja tundus ju nii ideaalne.. lapse kätte sain siis hakkasid esimesed miinused tekkima esiteks ratta kummid olid koguaeg tühjad koguaeg otsa spets kohta kus käia kumme täitmas sest tavvaline rattakummi täitja ei mahtunud sinna, siis ostsime teiseks vangiks emmaljunga sccooter ja noo paremat vankrit pole olemas kui see esiteks rattad pöörlesid ja kõik oli ideaalne polnud mingeid jamasid sellega et kummid tühjaks läheksid. nii et soovitan pigem kui midagi odavat siis midagi kerget ja kompakset need milli classic ja tako on siuksed kopakad et aja peale sai jaksa seda vankrit juba ise kusagile lükkata

 8. Mina jätaks kõik need poolakad jne vaatamata ja valiks midagi mille peale saab kindel olla. Cybex, Mutsy jne (ise kasutan viimast ja väga rahul). Isiklikult EJ ei meeldi, sest need tunduvad nii suured ja rasked, aga kui sul on “tanki” vaja millega kuskil hätta ei jää, siis see õige valik.

 9. Eks ikka saab.. aga kui mees hakkab autoga tööl käima, siis vist pole nagu mõtet. Alla koridori ma ei usalda. Väike kant küll jne, aga siiski. 🙂

 10. Aga lasteaeda viiks neid mees hommikuti? Mõtlen et päris hull võib olla kolme lapse ja vankriga alla minna viiendalt.. tundub ikka räme see vankri tassimine. Soovitan vaadata sellist, mille korv on kergelt kätte võetav ja raam kerge ja käib väikseks kokku (EJ Viking on täpselt selline nt).

 11. Eks see oleneb tema tööaegadest. Ta hetkel vahetab töökohta.

  Aga kindlasti proovime kuidagi ära jaotada, et mina ei peaks üksi hommikuti-õhtuti üles ja alla lapsi ja vankrit tassima. 🙂

 12. Milli Classic on üks ühele Tako Acousticuga. 🙂

  Mul on just nimelt Acoustic (nahast) ja kiidan taevani. Ükskõik kui paljusid teisi kärusid ja vankreid olen saanud lükata, siis enda oma armastan ikka kõige enam. Acoustic on Ballila nn uuendatud versioon. Nad on sarnased, disaini erinevus vaid. Ja on mõlemal metallist korv all, lihtsalt pildil on seal see kott all aga selle saab ära võtta. Minul see kott kodus olnud enamjaolt.

 13. Tako vanker liigub ise edasi, ka näpuga lükates ja kruusateel. Seega mis raskest lükkamisest sa räägid, seda ma küll ei mõista. Ja mina lasin korra paari kuu jooksul kodus tavalise rattapumbaga üle ja korras. Kui ikka jookseb kergelt tühjaks, tuleb uurida kas rehv katki mitte pole.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga