***

Vastikud anonüümsed kitupunnid

Õhhh, ma olen praegu nii närvis!

Ja võibolla ei olegi hea mõte sellises seisus siin üldse midagi kirjutada, aga mul on selline tunne, et tahaks kellelegi märja t-särgiga vastu kukalt ühe hea litaka anda. Näiteks neile, kes armastavad saba jalge vahel meedisse halama minna, sealjuures ise ei julge seda oma nime alt teha ja soovivad jääda anonüümseks.

Jutt käib sellest uudisest:

Ma ei hakka seda siia linkima. See on totaalne kräpp. Mingi klikimagnet artikkel lihtsalt.

Ühesõnaga leidis klient riiete seest made in china sildi ja jooksis Elu24 kaebama, et www.peachlabel.ee tellib Aliexpressist kaupa ja müüb siin kallilt maha. Noh, mina Peachlabeli asemel võtaks selle laimu ikka tõsisemalt ette, sest see ei ole okei.

Mis netti läinud, see sinna jääb ja paratamatu on see, et halb jääb inimestele rohkem meelde kui hea. Ja mis veel hullem – ma lugesin kommentaate artikli all – NII PALJUD inimesed usuvad seda. Korralik põnts algajale ettevõtjale, kes näeb palju vaeva, teeb palju tööd, et pakkuda meie naistele midagi mugavat, ilusat, seksikat ja lihtsat!

Ja ma ei ütle seda üldse niisama või sellepärast, et me teeme Peachlabeliga koostööd vaid sellest koostööst on sündinud midagi palju enamat – täitsa nagu sõprus Peachlabeli eestvedajaga ja ma tean isiklikult, kui palju ta töötab ja näeb vaeva, päriselt.

Nagu ka Peachlabeli eestvedaja artiklis kommenteeris, siis nad tõesti teevad koostööd tootjatega Aasias ja Euroopas, alates Pakistanist ja Hiinast kuni Rumeenia ja Lätini välja.

Ja ainult see valge top, mille ümber draama käib, tulebki Hiina tootjalt, sest tootja pani selle näidise tellimusega kaasa ning Peachlabelile see meeldis ja nad võtsid selle müüki – vaadake kogu valikut, neil on vääääga palju muid tooteid ka. Ma vaatasin enda asjad just üle – mul on 8 paari nende retuuse ja 4 pluusi – mitte ühelgi pole made in china silte sees. Ja mis made in china asjadel üldse viga on? Enamus asju meie ümber on hiinas tehtud.

Mina ise kannan Peachlabel asju juba alates sügisest ja olen lihtsalt niii niii rahul. Asjad on mugavad – püksid ei vaju liikudes alla, püksiserv ei tõmbu kähu peal rulli, on mõnusalt ümber ja enamus retuusidega on see asi, et neid nagu polekski jalas. Hästi kerged ja mugavad on.

Mul ei ole isegi vaja seda kiidulaulu siin laulda. Teate, miks? Minge vaadake mu instagrami feedi – te näete ise, et enamus piltidel kannan ma Peachlabel riideid. Need ei ole lihtsalt trenniks, neid võid sa igalpook kanda ja sobivad lausa ka outfitiks, kui välja lähed.

No vaadake kui hot:

Ja mis mulle kõige rohkem nende riiete juures meeldib – ma tunnen end palju enesekindlamana neis ja hästi seksikalt. Ma käingi crop topiga ringi ja mind absoluutselt ei koti, kas kellelegi meeldib see vaatepilt või ei. See pole enam minu probleem. Mul on mugav ja ma tunnen ennast hästi.

Mind ajab see nii närvi, et täna on veel inimestel selline privileeg minna ja ajada mingit pa*ka ANONÜÜMSELT. Miks sa inimene ei lähe brändilt endalt küsima, mis värk on? Veel enam, et Peachlabel on ju oma kontodel ka palju rääkinud sellest, et inimesed julgelt räägiks ka toodetega seotud probleemidest, et nad saaksid vajadusel teha muudatusi ja pakkuda veel paremaid ning kvaliteetsemaid tooteid.

Vägisi jääb mulje, et keegi valis nüüd selle ühe toote, millel made in china silt ja kadedusest keerutab tolmu üles. Ma tahaks ikka uskuda, et täie mõistuse juures olev inimene sellist jama ei korralda.

Ma olen vägagi nõus, et kahjuks paljud teevadki nii, kus tellivad Aliexpressist või jumal teab, kust megaodavast kohast ja müüb siin kalli rahaga maha – ei väidagi vastupidist, aga Peachlabel ei ole üks neist, seega palun ärge uskuge seda jama ja veel vähem ärge levitage.

Mul isiklikult on jumala savi, kust riided tulevad – peaasi, et on ilus ja mugav ja norm hinnaga. Teen siia väikese update’i, sest võetakse kinni ühest ja kobatakse pimesilmi teist – ei, muidugi mul ei ole suva sellest, kui lapstööjõudu ja naisorje kasutatakse riiete valmistamiseks. Minu riidekapist tuleb 98% riideid teiselt ringilt ja see peaks juba ütlema, kui palju ma hoolin.

Kui minu kontodel on inimesi, kes nii argpükslikult jooksevad teiste inimeste peale kitule ega suuda inimese endaga asju selgeks rääkida, palun lahkuge. Ma väärtustan neid tegusaid inimesi liiga palju, et oma kodus (loe: oma sotsiaalmeediaplatvormidel) kiusajaid vastu võtta.

Ps! www.peachlabel.ee epoes peaks kehtima mu sooduskood Janeblogi!

Im out. ✌

Edit: ma räägin siin postituses meediasse kittuma jooksmisest sulaselge vale kohta mitte koduvägivallast ja roolijoodikutest. Issand jumal, mida kõike ei imeta ühest postitusest välja. 😀

21 thoughts on “Vastikud anonüümsed kitupunnid”

 1. Nii ja mis se nagu ültse kellegi asi on kus kaup tuleb või kus ja kuidas tehakse😀 kui meeldib ja raatsid seda raha maksta siis osta kanna ja ära kobise 😀 ja kui osta ei raatsi siis tunnista ja ole vait 😬😬 maha tehakse ikka seda mida osta ei raatsita 😂 mulle ka kuld ültse ei meeldi 😀😀tegelikult ma lihtsalt ei jaksa seda osta 😬😬😬

 2. Kurb 🙁 ma saan aru et sellest võiks siis tõesti kirjutada kui petavad ja petturid.
  Muust nagu kirjutada polegi.

 3. Millest selline probleem ja viha? Mõned tooted ju täpselt samad, mis Alis… see pole sellisel juhul ju laim.

  1. Ah tead, ega kui inimene ei taha lugeda, siis ega ei taha, ma ei hakka sulle siin ümber jutustama seda, mis üleval pool kirjas on 🙂

   1. Mis selles elu24 lugeja kirjas valet oli? Photoshoppis ise pildid, et laimu tekitada??

    1. Pildid piltideks. Kas sa teksti ka lugesid? Ilmselt ei. Loe ja siis tule tagasi oma küsimusega. 🙂

     1. Lugesin küll. Lugesin ka sinu postitust, mille osaliselt enda mugavusele ja sobivusele vastavalt läbi kriipsutad, kui keegi midagi öelda julgeb. Jutt oligi konkreetsest topist/retuusidest, mis olid ilmselt tulnud samast kohast, kust need Ali müüjateni jõudsid. Seetõttu ma ei saagi aru, miks selline seakisa. Kõik tooted pole nende endi disain ja kogu moos. Polnud ju mingit laimu!?

     2. No tubli! Siis vast saad aru isegi, mida ma mõtlesin ja ma ei pea sõnu ükshaaval lahti seletama sulle. 🙂

 4. Vaata, minul, ja kindlasti ka paljudel teistel, pole ükskõik, kust riided tulevad- peaasi, et odavalt saaks. Kui riided on tehtud kasutades lapstööjõudu või naisorje, siis on välistatud selliste asjade ostmine, olgu kui odavad tahes. Sa oled ise ema ja naine, kas sellised teemad ei häiri? Ma ei tea, kust sinu reklaamitud asjad tulevad, aga kahtlemata on päritolu oluline ja kui tootja on aus, on seda väga lihtne tõestada.
  Kitumisest… nõme väljend. Sa pead kitumiseks ka seda, kui keegi teavitab politseid joobes juhist või naist peksvast naabrist? Kas polnud mitte sina see, kes hiljuti “kitus”, kui keegi fotodest ” maale” tegi?

  1. Ma ostan enamus oma riideid teiselt ringilt – nagu ma postituses juba mainisin. See peaks juba nii mõndagi ütlema, kui oluline on mulle see, kust minu riided tulevad. Tõsi, vahel harva ostan ka uuena.
   Kas sa reaalselt paned antud meediale kittumist ühele pulgale sinu poolt välja toodud “kittumistega”? Kui nii, siis oled minu silmis üks väga rumal inimene. 😀

   Minu jaoks on see väga haiglane kittumine, kui joostakse anonüümselt saba jalge vahel meediasse pasundama midagi, mis ei vasta tõele ja ilmselgelt hoopis muu teema on joobes juhist või vägivallatsejast teavitamine. Need ei ole samad asjad. Küll aga esimene on lihtsalt naeruväärne ega vaja tolerantset suhtumist. 🙂

   Jah, mina kittusin tõesti, sest minu jaoks on inimeste petmine see, kui reklaamid, et joonistad inimestest pilte, küsid selle eest päris suure summa ja pärast selgub, et teed seda äpiga, mida saab igaüks oma telefoni tõmmata ja tasuta pilte vorpida nagu hing ihkab.

   Kuna ma oma jälgijatele seda lehte jagasin ja pärast sain aimu, kuidas asjad seal päriselt käivad, pidasingi vajalikuks oma jälgijaid teavitada sellest, et ei oleks hiljem keegi avastanud, et maksis tasuta asja eest ja mind süüdistanud selles. 🙂

 5. Üleeile õhtul tellisin peachlabel lehelt croptopi ja järgmine päev selline uudis… hetkeks olin pettunud, et kuidas siis nüüd niiviisi läks, et sealt enne seda uudist tellida jõudsin. Täna aga sain juba paki kätte ja kui ma selle selga panin siis ma olin lihtsalt nii vaimustuses sellest. See sobis nii hästi mulle selga ja tegi mind nii enesekindlaks jne. Igatahes loodan, et see uudis pole tõsi ja minu arvamust see ei muutnud ja tahan neilt veel teisigi värve ja tooteid tellida 🙂

 6. Ohh juudas pooled asjad ostetakse lastakse teha Hiinas ju. Isegi autode puhul ,jupid võivad külge tulla ikka Hiinast mis siis ,et auto on nö toodetud Saksamaal. Hakkame ka auto jupe nüüd süvitsi uurima ja meediasse jooskma v. Eiii ! Mul elus hullemaid probleeme millega tegeleda 😀

  1. No vist ongi põhiline teema see, et Aliexpressis on sarnased asjad ja ühe pluusi sees oli made in china silt 😅😅

 7. Eeee oot….info kodulehel, et tooteid disainime Eestis. Oleme ise välja töötanud süsteemi, mille alusel loome materjalid ja lõiked. Lisaks on meil lai suuruste valik. Meie andekad disainerid töötavad järjekestvalt, et toota trendikaid, ent praktilisi spordi- ja vabaajarõivaid. Ja Teie Jane kirjutate, et Hiina tootja saatis näidise, mis neile meeldis ja võtsid müük. Palun selgitage, kuidas need disainid siis luuakse Eesti tublide disainerite poolt?

  1. Tootjad panevad tihti tellimustega erinevaid näidiseid kaasa ning selle konkeetse särgi näidis neile meeldis ja arvasid, et ka klientidele võiks see meeldida ning nad tegid sellele tellimuse. Mis siin nii keerulist on. 😀

   1. Sellisel juhul on väide, et disainime Eestis siiski kohati väär ning tarbija eksitamine. See, kus õmmeldakse on teisejärguline siinkohal. Eks seal tehastes ongi nii, et tehakse näidised valmis, saadetakse koostööpartneritele ja siis igaüks saab soovi korral enda logo peale trükkida lasta ja voilaa bränd valmis. Need, kes ajavad märki taga ostavad sama asja 60 euriga lugupeetud firmalt, teised 7 euroga Alist. Mis siin keerulist ja juriidiliselt korrektne, kas ka eetiliselt, las jääda igaühe enda otsustada. Lihtne! 🙂

 8. See on ju teada asi, et väga, väga paljud tellivad sealt ja siis müüvad Eestis juurdehindlusega. Läksin kohe huvi pärast vaatama ja kui ikka Aliexpressist on need taskuga retuusid näiteks 6-7 EUR ja selle firma poes 60, siis…..
  Samuti see pluus, mis pildil näha on ikka kõva hinnavahega. Sõpru võib ikka kaitsta, aga midagi vale siin ju otseselt ei ole. Teiseks, kui soovib müüa, siis müügu- näiteks mingi 30 euroga, nii saavad maksud makstud riigile ja endale jääb ka kasumit, aga nüüd on häda, kui inimesed näevad, et ALIST saab 6 euroga ja keegi enam 60ga ei osta.

  1. Ikka ostetakse. Eks see olegi see, et kes arvab, et seal sama kaup, tellib Aliexpressist ja kes tahab, tellib mujalt. 🙂

 9. Ma selle peale lähen kohe nende poest tellimust tegema. Ausalt 🙂
  Ja liitun sellega, et need anonüümsed kitupunnid-vinguviiulid ajavad mind ka närvi. Hiljuti oli mingi draama mingisuguse ehtepoega, kes väidetavalt Hiinast tellib ja siin kallimalt müüb. Artiklis oli ka selgelt öeldud, et isegi kui nii on, siis ei ole see ju keelatud. Jumala eest, suurem osa asju on tänapäeval “made in China.” Kui ei meeldi, ära osta. Või osta siis Aliexpressist või mõnest muust portaalist. Internet on meil avatud, anna minna. Aga ei tohiks olla õigust teise inimese elutööle ja ettevõttele niimoodi ämbriga paska pähe valada. Kui mina endale asju ostan, siis ausalt mind ei huvita, kus see toodetud on. Ma vaatan selle järgi, et oleks mõnus ja mugav ja mulle sobiv toode, mille hinna-kvaliteedi suhe minu jaoks sobiv on. Jah, on mingeid tooteid / brände, mida ma põhimõtteliselt ühel või teisel põhjusel ei tarbi. Aga ma ei käi sellest kusagil suure suuga pasundamas. Sest see on minu valik ja võibolla kellelegi need tooted just vägagi sobivad. Igaühele oma.

 10. Alist saab osta ka Honda ATV (ilma Honda logota) 10 korda odavamalt. Peaks vist ka delfile kirjutama, et Honda ostab oma tehnika Alist.
  Alles hiljuti sai Alist ka Estonia klavereid osta kordades odavamalt kui Eestist.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga