Määratlemata

veel lemmiklooma juttu

Ma ei tea, kui paljud on kursis, et mul on kodus veel kaks kassi. Üks on siiamilaadne ja teine on.. must ja karvane kass. Nimesid neil ei ole, pole kunagi olnud. 
Must kass on isane ja vanem. Tema tuli meie juurde umbes 5 aastat tagasi. Jagasime kahe tuttavaga korterit Ämaris. Mina olin lapseootel. Ja siis toodi see armas pisike kiisu meile. Hoiule. Omanik pidavat järgi tulema, aga ei ole seda siiani teinud. Aga ega ma ei annaks teda ära ka. Hästi kalliks on saanud. Muidu hoiab ikka tavaliselt omaette, on väga vaikne ja rahulik, aga vahepeal tuunib oma nurrumootori nii üles ja ronib kaissu. Sõtkub käppadega minu peal, nurrub ja poeb. 
Siiamilaadse võtsime endale oma esimeses päris kodus. Olime just wannabe remondi Vändra külje all, Söörikel valmis saanud ja mõtlesime, et tahaks ühte kiisut veel. Hendrik oli siis juba sündinud. Härra sõitis Käru kanti järgi talle ja nii me olimegi ühe pereliikme võrra rikkam. See kass on muidu ka hästi tuim tukk, aga sellest ajast, kui me koera võtsime, on selliseks härjaks muutunud. 
Ühel korral on siiam poeginud ka juba ja see oli päev, millal ma oleks südari saanud. Ma olin teist korda lapseootel. Kuid oli nii umbes 7-8 ja tunnen varahommikul, et jalgevahelt on jube märg, ligane ja soe. Ma hakkasin niimoodi hingeldama, süda sees peksis, tirisin teki pealt ära ja vaatasin, et siiam on oma pojad minu jalgevahel ilmale toonud. No nii vähe oli puudu, et ma pildi kotti viskaks. 
Jumala paanikas helistasin emale, et vanaemaga kontakti saada ja küsida, kuidas ma pojakesi aidata saan, sest mõned olid mingi kotikese sees kinni. Ma ei teadnud üldse, kas tohin seda katki teha või mis ma täpsemalt tegema pean. Mitte midagi aru ei saanud, ise olin šokis, samas valdas mind suur kergendus, sest mitte mina ei sünnitanud vaid kass ikka. 
Igatahes, lõpuks läks kõik hästi. Pojad said päästetud ja kasvasid ning leidsid ka uued omanikud endale. Peale seda lasime isase kassi ära lõigata ja nüüd on juba aastaid rahu majas. 
Emase kassi steriliseerimisele hetkel pole mõelnud, sest pole probleeme olnud. Õues nad ei käi jne. 

Koeraga suhteid on neil nii ja naa. Mustast kassist hoiab Tommy eemale, sest paar korda on peksa saanud juba. Ega kass ise ka talle ligi ei tiku. Siiamiga on nad aga kaks hullu siin korteris. Koguaeg ajavad üksteist taga ja siiam laseb Tommyl ennast ühest toast teise lohistada. Läbisaamine nendel kahel on hea. Vähemalt ei ole igav. 
Ja eks nad teevad parajalt pahandust ka. Eelmises korteris elades, ronis siiam tihti rõdult naabrite juurde (palavatel suveöödel hoidsime akent lahti) ja siis oli ikka neid öiseid ülesäratamisi nii palju, sest naabrid helistasid alt üles ja palusid mul oma kassile järgi minna. 😀 Aga pättusi (mööbli lõhkumine, põrandale sittumine ja asjade rikkumine) nad ei tee. Väga tublid kiisud on. 

8 thoughts on “veel lemmiklooma juttu”

  1. Ja eks nad teevad parajalt pahandust ka. Eelmises korteris elades, ronis siiam tihti rõdult naabrite juurde (palavatel suveöödel hoidsime akent lahti) ja siis oli ikka neid öiseid ülesäratamisi nii palju, sest naabrid helistasid alt üles ja palusid mul oma kassile järgi minna. 😀 Aga pahandust nad ei tee. Väga tublid kiisud on.

    'Ja eks nad teevad parajalt pahandust ka.' … 'Aga pahandust nad ei tee. Väga tublid kiisud on.'

    Kus on loogika?

  2. A oih, ma mõtlesin teise lausega seda, et mööblit nad ei riku, põrandale ei situ ja asju ei lõhu. 😀 Ära mind kividega surnuks loobi, eksole. 😀

  3. Jube staar oled ja jane kõik loomulikult jätsid oma.argielu pooleni tead ? Ma isegi ei käi tööl selle video pärast vaid ootan kodus su videot 😀 😀 hahhaah

  4. Kuidas su korteri omanikud sellele reageerisid kui ütlesid et sul on kaks kassi ja millagil võtsite koera? Tavaiselt ei soovita seda väga…pluss veel kaks pisikest last

  5. Mis teema sul nende kividega surnuks loopimisega on? Mingi uus popp lause või 😀 miks sa niiiiiiiiiiii ründav oled …:/

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga