Määratlemata

veinidest

Pane muusika käima ja naudi lugemist!

Etteruttavalt ütlen ära, et mingi veiniekspert ma ei ole, olen maalt ja hobusega ning ma ei oma ka mingit õiget haridust tegelikult. Seega see postitus on üks miljonist viisist näidata kui loll saab inimene olla, sest noh.. tal puudub keskharidus, aga ta arvab, et sõnaõigus on tal vähemalt olemas. 


Ma olen viimasel ajal väga suureks sõbraks saanud veinidega. Ahoi, asi nii hull veel ei ole, et ma peaks anonüümsete alkohoolikutega liituma, sest ma pole mingi nädal aega tilkagi võtnud. Mu härra otsustas alkoholi oma elust välja jätta, sööb nagu ikka on terve elu söönud ja 3 nädalaga on ta alla võtnud 3 kilo. Tänaseks ilmselt rohkem juba. Seega ma mõtlesin veidi, et ma ei vaja seda veini nii ilmtingimata ja polegi võtnud. Pealegi, homme ja ülehomme olen tööl, vein ainult raskendaks neid päevi. 

Võib vist öelda, et ma olen siidritest ja muudest lahjadest alkoholidest välja kasvanud, sest need ei lähe mul üldse alla ja ma ei saa lihtsalt selliseid jooke nautida. Kuidagi.. rõvedad on minu jaoks. Ja järgi ongi jäänud vein. 

Tegelikult ma ei tulnud siia rääkima sellest, kuidas ma ennast veinist võõrutada üritan vaid ikka erinevatest veinidest, mida ma joonud olen. Mulle meeldivad magusad veinid. Väga magusad. Aga hapukamad lähevad ka alla kui muud varianti ei ole. Üht aga ma ei mõista- poes on silt MAGUS VEIN, aga kui lonks võtta, on see nii hapu, et võtab silmanägemise ära. Kui poes on silt HAPU VEIN, on see nii magus, et ostaks kohe terve kapi täis neid veine. Ma olengi tänaseks teinud nii, et kui on hapu vein kirjas, siis ilmselt on magus ja kui on kirjas magus vein, siis ilmselt on hapu. Eks ma mõnega olen vastu näppe (keelt! :D) ka saanud, aga enamjaolt on ikka nii, et kui satub hapu vein, siis paar esimest lonksu on kõige jubedamad, edasi läheb paremaks, sest hakkab pähe ja keda see maitse siis enam huvitab.

Kõige rohkem tuleb mul pisar silma siis, kui käime väljas söömas. Teadagi on restoranides ja muudes söögikohtades joogid hirmkallid. Ala pokaali põhja valatakse midagi ja selle eest käid välja 4 euri, isegi rohkem, kuigi saaksid selle raha eest poest head veini (saab küll nii odavalt!) ja kui ma hakkan seda jooma, tahaks oma sisikonna välja oksendada, sest see on nii jube. Ma ei tea, milles asi. Kas tõesti selles, et ma olen maalt ja hobusega ning ei oska õiget veini väärtustada või mu maitsemeeled on roostes, aga no kurat küll, igas söögikohas, kus ma olen veini tellinud, on see nii jube olnud, et ma olen härrale selle veini sokutanud ja palunud, et ta minu eest selle ära jooks. Kuidagi nõme on jätta lauale täiesti puutumata vein ja rahast on samuti kahju. 
Tänaseks, olles 22-aastane, võin ma kirja panna ja näidata kolme veini, mis mulle väga meelt mööda on ja mida ma jooks, kui oleks midagi tähistada, sest niisama ma enam ei pane tina. 😀
Ühe veini või vahuveini nimetus on Estrella. Ma jõin seda enda 17ndal sünnipäeval ja pole seda enam kuskil poodides kahjuks näinud. Teised kaks veini on pildil.

16 thoughts on “veinidest”

 1. Me mehega oleme ka veinisõbrad ja olenevalt sellest mida veini kõrvale näksida sooviks ostame ka veini. Üldiselt ma ei vaata väga kõrge vol%-ga veine, sest need kipuvadki liiga kanged olema ja ma ei naudi seda kindlasti. Meeldivad pigem keskmised veinid, mitte liiga magusad ega ka hapud. Eesti veinid on väga magusad. Maximast ostsin kunagi ülihea Usa veini, roosa vein oli kuid nime ma ei mäleta. Väga mõnus ja keskmiselt magus, enam pole kahjuks kuskil seda näinud:/. Ja veinimaailm ongi väga lai, seega soovitan lugeda netist erinevate riikide veinide kohta ja viinamarjasortide jnejne. Siis on ka kergem poes valida :D. Kvaliteetsed veinid ei olegi tegelikult magusad. Soovitan ka nautimus.ee lehte külastada. Endal on viimasel ajal meeldima hakanud ''Riesling'' viinamarjasordist tehtud veinid. Üks selline on Passion Hill medium-sweet (veidi hapukam kui vb võiks, aga mulle just meeldib):D, hind oli ka väga taskukohane. 🙂 http://www.livikostore.ee/en/product/passion-hill-riesling/

 2. Maximas müüakse Tokaji St Stephens valget veini. Pudel on küll tavapärase asemel 500ml ja maksab ca 9 €, aga nooo see on üks imeline magus ja hästi natukene gaasiline vein 🙂 Rieslingu magusatega on samuti raske mööda panna. Selveris vist ka Johann Brunneri Riesling olemas ja ajab asja ära ca 5€ eest

 3. Veinid on gurmaanidele ja teadlikele, need mida sa jood ja “hindad” on peedid, ükski restoran ei julgeks sellist odavat jama pakkuda. Ilmselt siit ka sinu reaktsioon, et restoranis pakutavad veinid on õudsed vms, kuna need on õiged veinid.

  http://slang.ee/peet

 4. Haridus on haridus. Vahe on ainult selles mis liide seal ees on. Kui on vastav paber hariduse tõestamiseks on ju kõik okei. Ma ei sa aru inimestest kes ütlevad et põhiharidus pole haridus. Selle peale tekib kohe küsimus kas 9 aastat on siis tühjalt seal nühitud?

 5. kui veinil on kirjas medium-sweet, semi dry, siis ei ole õige vein ju! Ja põhiharidus ei tee inimest automaatselt lolliks.

 6. Hee, Estrella oli minu pubekaaja lemmik ka. Praegu ilmselt enam ei meeldiks.
  Tegelikult tahtsin hoopis küsida, et kirjutasid kuidas mees alkoholist loobus ja on kolme nädalaga juba kaalus alla võtnud seetõttu aga samas alles mõned päevad tagasi oli postitus sellest kuidas vanalinnas jalutamas käisite ja võtsite kaasa 2 pudelit veini. Üksi sa neid mõlemit ju ikka ära ei joonud (kui jõid, siis jumala eest, küll sul on kannatust :D). Üldse mitte norimise mõttes, lihtsalt tuli lugedes meelde ja hakkasin mõtlema, et mispidi siis on. Patupäev lihtsalt?

 7. Selle puhul, et koos väljas käisime. Aga muidu nendest kahest pudelslist tõesti võttis ta väga vähe, seega ma praktiliselt ûksi kulistasin. 😀 aga need olid megalahjad.

 8. Restoranides ja kohvikutes on tõesti nii palju juurde hinnatud veinidele et jube. Käisin vanalinna restoran nimega cru ja tellisime sõbrannaga sealt veini no pudel oli 25€ ja poes nii juhuslikult juhtus silma et see maksab kuskil 5-6€. Ja just üleeile käisin kohvikus kus võtsime ka sõbrannaga veini see kord vaid pokaali aga vaatasime et pudeli saaks 17€ kätte jälle juhuslikult poes olles vaatasin et issand see maksab vaid 5€:D tasub ikka poest osta pigem veini ja nautida 🙂 ja kusjuures vein pidi kasulik olema, pidi ainevahetust kiirendama ja puhastama:D nii et kõll veinisõbrad!

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga