***

aidake leida mu teisik?!

Huhh, kust alustada? Ma tundsin end eile nii kohutavalt ja ei saanud poole ööni und. Peas keerles aina mõte tulla blogisse ja panna oma mõtted kirja. Saada lahti sellest nõmedast koormast, mis õlgadel laialt istus. Praegu ma mõtlen, et on hea, et ma öösel ei tulnud siia kirjutama. Oleksin teinud seda emotsioonide ajel, kirjutanud seda, mida mõtlen, ühtegi filtrit vahele lisamata.

Tegelikult ma ei ole selline. Ma küll kirjutan seda, mida mõtlen ning üritan teha seda võimalikult ausalt, aga ka võimalikult viisakalt ja inimlikult.

Mäletate, ma üks aeg kirjutasin postituse septembrikate kokkutulekust? Kui pole lugenud või ei mäleta, saate seda teha siin (link!). Üks aeg avastasin, et ma siiski pole grupiinimene ja lahkusin sealt. Puhtalt sellepärast, et olin ise ajanappuse tõttu muutunud mitteaktiivseks ega jõudnud ka teiste rasedustel silma peal hoida. Niisiis tundus minu jaoks lihtsam lahkuda, kui saada koguaeg neid teateid kellegi uue postituse kohta. Ma tundsin end seal ühtäkki täiesti võõrana.

Eile saatis mulle üks tuttav, kes seal grupis on, mõned kuvapildid sellest, kuidas grupp täiskasvanuid minu pereelu ja rahakotti lahkavad. Ma tõesti pidin kreepsud saama, sest tegu ei olnud mingi viisaka arutelu või kriitikataga, nagu üks asjaosaline seda nimetas vaid konkreetselt mõnitamise ja irvitamisega.

Naised arutasid seal

 1. kuidas ma olen räme titemasin
 2. kuidas ma lapsi vorbin raha pärast
 3. kuidas ma üritan riigitoetustest ära elada
 4. kuidas mina, kui noor ja tööjõuline inimene, ei viitsi tööle minna
 5. kuidas blogijad tasuta nänni pärast blogivad ja koostööpartneritelt (ehk lollidelt, nende sõnutsi) tasuta kraami kerjavad. Ühe asjaosalise lause selle kohta, et blogijad tasuta asju sponsoritelt saavad: “Lollidelt tulebki asjad ära võtta..”
 6. kuidas ma oma blogile hääli kerjasin EBA jaoks
 7. kuidas ma soovisin leida kedagi, kes mulle EBA jaoks meiki teeks

 

Minu jaoks oli see tõesti väga üllatav ja võttis imestama, sest ühtegi kana mul ühegi grupiliikmega kitkuda polnud. Ma ei ole seal liige juba päris pikka aega.

Võtsin kätte ja kirjutasin paarile asjaosalisele. Ühelt sain vastuseks, et blogijad peaksid ju kriitikat kannatama. No tere talv, mis kriitika see on, kui seesamune neiu ise seal all uhkeldab, kuidas nad ühe blogija üle nalja viskavad? Teisele kirjutades, avastasin, et too inimene andis meile täitsa muidu kahe inimese voodi, milles me õndsat und magame. Mõtlesin kohe, et kas tõesti ta nimetab mind kerjuseks, kuna panin üles kuulutuse, et soovin osta voodit, aga tema pakkus mulle seda täiesti tasuta? Ja nüüd nimetab mind kerjuseks? Ei, ta teatas mulle, et on väga otsekohene inimene ja ütleb kohe, kui miski ei meeldi – seega pidas ta õigeks olla otsekohene minu selja taga, öelda, et talle ei meeldinud see, et ma kerjasin blogi jaoks hääli (EBA) ja palusin, et keegi teeks mulle EBA õhtuks meigi. Jube otsekohene, eksole! Kui ma voodil järgi käisin (mis oli ikka palju aega peale EBAd ja neid “kerjamisi”), naeratas neiu laialt ja puhus sõbralikult juttu. Otsekohesus in my ass. 😀

Ja see teine, hästi otsekohene ja aus neiu ei suutnud tegelikult ära otsustada, kas nad arutlesid minu üle või mitte. Üks hetk ütles ta, et ma üle saaks ja ei võtaks kõike südamesse ja ise olen süüdi, et nad minust nii kirjutavad. Teine hetk teatas, et tegemist ei ole minuga. Hästi ebaadekvaatne jutt tuli temalt, kui aus olla.

Nimelt oli seal grupis kunagi vankrite arutelu ning mulle oli ammu silma jäänud, et grupis on üks tüdruk, kes eelistab oma lapsele osta ainult kallist kraami. No, mis seal ikka, kui lubada saad, miks mitte, eksole. Samas, jättis ta ka mulje, nagu ta oleks üleolev ja ülbe nende vastu, kes ei saa ehk kõige kallimaid asju oma lastele lubada.

Vankripostituse all, kus ta kirjutas, et talle näiteks ei meeldi need odava poola välimusega vankrid (mida paljud endale soetavad), ütlesin talle, et ta on mulle jätnud endast mulje, kui ühest üleolevast ja ebameeldivast inimesest, kes vaatab viltu neile naistele, kes eelistavad odavamaid vankreid.

Selle peale teatas grupi administraator, et isiklikud asjad lahendaksime postkastis privaatselt, tegemist on siiski beebigrupiga. Nüüd vist olekski hea aeg ära mainida, et ma ei ole isegi nendes klatšijates pettunud vaid grupi administraatoris. Miks? Kui mina väga viisakalt ja inimlikult oma arvamust avaldasin teise grupiliikme käitumise kohta, tehti mulle kohe märkus, et lahendaksin oma asjad privaatselt ja postkastis. Nüüd… nüüd on pikk arutelu minu elust ja perest ja rahakotist ja kus on nüüd administraator? Ikka seal samas, räägib vudinal kaasa, sest ühtäkki ei ole tegemist enam beebigrupiga vaid arutleda võib igal teemal.

Loomulikult ma saan aru, et sellistes naistegruppides tekivad omaette väikesed grupid. Kes sobivad paremini, kes leiavad ühiseid jututeemasid, kes saavad isegi kokku. See on täiesti ok! Mina aga torkisin valet kohta. Tuli välja, et see, et ma julgesin ühe neiu kohta arvamust avaldada, saigi minu jaoks suureks komistuskiviks, mis tükk aega hiljem mulle niivõrd negatiivsed emotsioonid tõi. Jah, need on ühe asjaosalise enda sõnad. Et mina olen süüdi. Ise olen süüdi, et julgesin teist naist “rünnata”.. Poleks ma seda teinud, oleks kõik hetkel hästi. Või nagu tolle neiu enda sõnad olid…

“Ei tasu teisele öelda siis kui ise ei taha sellist asja kaela omale…” Mulle jääb sellest lausest mulje, et neil on kehtestatud grupis mingid karistusmeetmed, kui ütled midagi… kellelegi…. inimlikult ja viisakalt. Või noh.. kui avaldad arvamust, siis on mingi osa inimesi, kes otsustavad, kas see on ok või mitte ja kui ei ole, siis tükk aega hiljem otsustavad nad, et oleks nüüd aeg karistada. 😀

Ma ju saan aru, et tegemist on lasteaiaga. Kaasaarvatud mina, sest ma üldse võtan vedu ja sellest kirjutan. Aga nii paganama nõme enesetunne on, sest need naised, kes mõned kuud tagasi olid nii toredad, lahedad ja sõbralikud, kellega jagasime raseduse rõõme ja muresid, oma kõhukestest pilte, on otsustanud täiesti arusaamatul põhjusel mind sitaga loopima hakata.

Ja kokkuvõttes väidavad nad, et nad ei arutle üldse minu üle, on üks teine blogija, kes a) sünnitab septembris kolmanda lapse, b) postitas oma laste poristest jalgadest pildi, c) kerjab blogile hääli d) oli selle grupi liige. Hirrrmus minu moodi kõlab, aga võtke näpust, tegemist ei ole minuga, sest minu nime, isikukoodi, sõrmejälge ja dnad seal ju kirjas pole, nagu asjaosaline väidab. Okok! No ta väidab, et kui nimeliselt pole mind märgitud, siis ma ei saa võtta seda juttu enda kohta, aga iga loll saab aru, kellest jutt ju, sest kõik eelnimetatud punktid on seal selgelt välja toodud. Samas, kui polegi tegemist minuga, siis mind jubedalt huvitab, kes on see minu salapärane teisik?!

Sain nüüd… vabaks. Olgem sõbralikumad! Kole lugeda, kuidas tulevased emad oma lõugu niiviisi laksutavad. Milline suuvärk! Samas.. on see naiste puhul täiesti tavaline. Olen ma ju ise samamoodi oma lõugu laksutanud. Enam mul selleks küll aega pole, sest ma eelistan minimaalselt suhelda ja sõprussuhteid luua, kuid siiski.. Olge rõõmsad ja väärtustage neid asju, mis päriselt olulised on… Loodetavasti läks nende naiste päev korda, kui said kellegi kolmanda üle nalja visata ja teda mõnitada. Siis läks arutelu vähemalt asja ette! 🙂

Ps. Ma ei teadnud postituse alguses, mida pealkirjaks panna ja egas nüüd ka ei tea.. Seega, võiks see postitus olla eesmärgiga leida oma teisik? Mnjah.. mine sa tea. 😀

31 thoughts on “aidake leida mu teisik?!”

 1. Jah, Liisa oli see, kes võimaldab oma lapsele ainult parimat, kallimat ja kvaliteetsemat kraami ning vaatas minu meelest viltu neile, kes odavamaid asju oma lastele soetavad. Tema kohta avaldasin ma ka seal grupis arvamust, mille tulemusena mind nüüd sitaga loobitakse.

  Aga tema minu meelest nende loopijate hulgas pole, seega pole mul temaga midagi kitkuda. Egas ma tegelikult ei tea ka, kas ta kommenteeris midagi, sest “reetur”, kes mulle kuvapilte edastas, visati julmalt grupist välja. Nende õnneks või kahjuks on neid nn edasirääkijaid mitu-mitu, seega nad peaksid seal suurpuhastuse tegema. 😀

  Ps. Kuvapilte vaadate nüüd uuesti siis ikka Liisa ka kommenteeris seal kaasa jep.

 2. Sellesse “ostan oma lapsele ainult kallimat” teemat ei tasu nende inimeste puhul, kes seda kuulutavad eriti tõsiselt võtta. Tegemist võib olla sellise ehteeslasliku eputajaga, kes sööb kuu lõpus toitub ainult praekartulist ja makaronist. Tark inimene võiks ikka eputada sellega, kuidas ta suudab raha säästa ning tulevikuks investeerida, mitte sellega kui kallilt ta endale mingi vankri suutis osta. Laps on ikkagi laps, mitte ema aksessuaar.
  Ma ise kärutan ka oma last suhteliselt vana ja kulunud vankriga, mis ei tähenda seda, et ma ei võiks kohe beebipoodi jalutada ja endale järelmaksuta ja krediitkaardita uue emmaljunga osta. Aga noh kuna välja näen suht rott, siis ju järelikult ilmselt olengi :).

  1. Tegelikult minu jaoks polegi tähtis see, et kes ostab enda lapsele kallimat kraami või kes mitte. Igaüks teeb seda vastavalt võimalustele ja tahtmistele. Kõik tahavad oma lapsele ainult parimat! 🙂

   Küll häirib mind kogu asja juures see, et kui julgen oma arvamuse välja öelda, mida ma ei teinud üldse ebaviisakalt, mõnitavalt või teise üle irvitades, võtavad grupp naisi endale õiguse mind sopaga üle loopida, sest nagu üks asjaosaline teatas, siis olen ma ise selle kogu arutelu algatajaks.

 3. Ma saan aru,et selline õelutsemine läheb hinge,sest kellele ikka meeldiks kui neist kehvasti räägitakse. Aga pea meeles,et selline käitumine näitab,millised on nemad,mitte sina. Kuidas öeldaksegi,et “Suured inimesed vestlevad ideedest, keskmised inimesed vestlevad sündmustest, väikesed inimesed vestlevad teistest inimestest.”? Ja täpselt nii ongi. Kahju,et täiskasvanud inimestel on beebiootuse kõrvalt üldse sellist aega ja energiat,et teiste elu üle arutada.
  Minu arvates oled,kes sa oled mis see teiste asi on.
  Pea püsti ja ole üle.

 4. Pooli siin sinu poolt mainitud teemasid Sinu kohta grupis polegi arutatud, aga tähelepanu sul ikka vaja vast ja sellepärast valetad nii?
  Sina pöörasid asja isiklikuks tegelikult ühe inimese vastu, sest väites, et ej sulle ei meeldi avaldas tema samuti arvamust, et talle ei meeldi need odavamad vankrid. Ära musta tervet gruppi palun.

  1. Kuvapildid räägivad muud juttu ju ja vaevalt neid võltsitud on, seega ei maksa vist üldse selle üle vaielda, milliseid teemasid seal kajastati ja milliseid mitte. Kindlasti oli neid veel rohkem, aga need lihtsalt minu silmadeni pole jõudnud. Veel.

   Ma tegelikult ei mäleta, et oleksin öelnud, et mulle EJ vankrid ei meeldi, aga see selleks. Ja tegelikult asi ei olegi selles, et ühele ei meeldi odavad poolakad ja teisele ej vankrid. Asi on selles, et tänu sellele, et ma julgesin avaldada inimese kohta viisakalt arvamust, hakati mind sellise sitaga loopima.

   Enne, kui tuled targutama, tee endale selgeks point, miks selle postituse kirjutasin. Enda teada ütlesin päris selgelt selle välja.

   Näita mulle koht, kus ma olen tervet gruppi mustanud?

 5. 1-4 punkt, pole keegi kuskil puudutanud. Kas mönes teises grupis?

  Kui sul on screenid olemas, miks neid ei pannud? Üks screen mingi väikse löikega ühest teemast.

  ma olen töiesti erapooletu selles sönavötus, aga näha kuidas sa end haledaks blogilugejate ees teed- sul peaks häbi olema.

  1. Täitsa septembrikate grupis olid need teemad. Kuvapildid olemas, aga ei pane neid siia, sest ainuüksi selle kuvapildi pärast juba ähvardati avaldus teha jõhkra laimamise eest. 😀

   Kui soovid neid näha, kirjuta Facebooki. Mul pole midagi varjata ja valetada pole mul samuti põhjust.

   Erapooletu? Jääb selline mulje jah. 🙂

  1. Tundub, et rasedus ja kodusistumine on nii igavad, et hing lausa karjub draama järgi. 😀 Mul on ka igav.. Ootan lõppu ja persetan. Vahin telekat. Ei tunne huvi draamade järgi, küll aga igatsevad draamad mind. 😀

   1. Seega oled samasugune kui nemad. Püüdsid ennast küll postitusega paremaks teha, aga kommentaarides rääkisid end sisse.

    1. Ma ei tea, kas just samasugune… Aga samale tasemele küündisin küll. Eks igaüks peab vahel sisemise teismelise endast välja laskma. 🙂

 6. Tead.. Mina leian, et sa ise oled täoselt samasugune nagu nemadki. Minu arvates seal vankri teemas läksid sa ise samamoodi liiale, kui yks neiu rääkis oma arvamusest vankritest, läksid sina isiklikuks. Olete kōik yhtemoodi nōmedalt käitunud ja nyyd on vōistlus, et kumb nōmedam? Muidugi sinu taga rääkimine sea grupis on inetu.. täpselt sama inetu kui sinu sõnavōtt neiu suhtes ja täpselt sama inetu kui see blogipostitus. Adekvaatne enesekriitika puudub, vaadake parem enda sisse, et mida paremini teha vms, mitte ärge loopige yksteist poriga. Kordan ennast- pada sōimab katelt ja yhed mustad mōlemad.

  1. Juba pikemas perspektiivis jättis too neiu mulle mulje, kui ühest ebameeldivast ja üleolevast naisest. Ma ei tea, kas midagi minus plahvatas, aga pidasin vajalikuks selle ka välja öelda. Tema sõnutsi “koledad odavad poolakad” on mõne jaoks võib-olla luksus, mine sa tea. Kui sa saad lubada endale kõike, palju õnne! Aga ei tasu alavääristada neid, kes seda ehk teha ei saa.. või taha.

   Poleks ju probleemi olnud, kui too neiu oleks mulle ise kirjutanud ja öelnud, et tundis end solvatuna või miskit. Ei. Nii palju, kui ma temaga suhelnud olen peale postituse ilmumist, on tal jumala poogen, mida temast arvan. Samas, leidis grupp naisi, et peaks mind piitsutama hakkama selle eest, mis asjaosalisele endale üldse korda ei lähegi.

   Ma ei paneks nende kahe asja vahele võrdusmärki – minu paarirealine arvamus neiust ja kogu arutelu minu perest ja rahakotist. Minu meelest need pole võrdväärsed. Veel enam, et mina suutsin hoida viisakuse ja inimlikuse piire. 🙂

   Aitäh sulle sinu arvamuse eest. See pani tsipake mõtlema! 🙂

 7. Mis imelik sõbranna see on, kes peab vajalikuks üldse sinust inetult rääkivast teemast sulle ülevaadet tegema? Mina lõpetaks sellise “sõbrannaga” päevapealt suhtlemise ära.
  Sa oled sellest grupist lahkunud, miks peaks sa tundma huvi, mida nemad räägivad?
  Tänu “sõbrannale” on su tuju kurb, sest kellele selline tagarääkimine meeldiks. See on nagu salaja kellegi jutu pealtkuulamine. Kuidas vanasõna ütlebki: salaja kuulaja saab pisted südamesse.
  Unusta see grupp, unusta sellised “sõbrannad” ja elu on palju rahulikum!

  No ja muidugi käitu teistega nii nagu tahad, et sinuga käitutakse. Ära ütle ise halvasti, siis ei öelda ehk seda ka sinu kohta. Praegu jääb vägisi mulje, et hoolimata sellest, et sa püüad siin vägisi näidata, et sina olid tagasihoidlik oma ütlemises ja nemad mitte, siis tegelikult hüppasid ise ka inetult teisele peale.

  1. Vabandust, aga ma vaidleks ikkagi natukene vastu.. “Ära ütle teisele halvasti…” Ma avaldasin arvamust, nagu iga teine seal grupis teeb. Üks teeb seda vankri kohta, teine inimese kohta (antud hetkel siis mina).

   Ma ilmselt tunneksin end rohkem süüdi, kui ma oleks toda inimest konkreetselt solvanud, kuid ma ütlesin oma arvamuse välja viisakalt, sest paraku sellise mulje oli ta nende kuude jooksul mulle jätnud. Küll vankrite osas, siis muude lasteasjade osas, kus ta ikka ja jälle rõhutas, et ainult kallid asjad on kvaliteetsed ja parimad lapsele. 🙂

 8. “Poleks ju probleemi olnud, kui too neiu oleks mulle ise kirjutanud ja öelnud, et tundis end solvatuna või miskit.” – ise oled samasugune, hakkasid nokkima, tundsid end solvatuna Poola pasa pärast?

  1. Ei hakanud nokkima. Hakkas kahju neist, kellest neiu üritas üle olla. Miks ma peaks end solvatuna tundma? Ma ei tea, kust mu soetatud vanker pärit on ja ega väga ei huvita ka, mulle meeldib ja see ongi tähtis. 🙂

   1. Armas Jane. Mina pole sinuga kemplend ega ka tooaeg sinu kommentaarile vastanud. Hetkel jätad aga mulje, et mina mōnitasin grupi teisi liikmeid kuna ostetakse Poola vankreid. See, et sinul
    Tekstist arusaamine on puudlik ja reaalselt soovisid lihtsalt mulle âra panna. oleks ehk
    Ōiglane ka minu kirjutatud algne kommentaar lisada ja siis Sinu vastus minu kohta. Ehk lugejad soovivad seda poolt ka náha? Ehk lōppeb Siis sinu poolne minu mustamine, kui üleolevast ja teisi mōnitavast inimesest. Sa ei tunne mind ja mina Sind aga arvamusi minu kohta oled mihkel andma. Loodan, et su omad kadeduse vitsad Sind ùkshetk peksavad.

    1. Ei, asi pole Poola vankrites vaid odavamas lastekaubas. Sa jätsidki mulle nende kuude jooksul mulje, kui üleolevas ja ebameeldivast inimesest, kes pidevalt rõhutas (kas tahtlikult või mitte), kuidas kallis on hulganisti parem kui odav.

     Selline nägemus jäi mulle.

     Ära panna? Põhipoint polegi see, mis minu ja sinu vahel toimus, mida mina sinust arvan vaid põhiteema keerleb siiski selle ümber, kuidas grupp naisi arutlevad inimese elu üle, kes pole ammu juba teie grupi liige.

     Kuna teie grupiliikmed nii agaralt mind kohtusse annavad juba kommentaaride jagamise eest, siis võime vist asja lõpetatuks lugeda? Suhtleme seal edasi. 🙂

     1. Kui asi pole üldse selles siis miks see teema siia sinu poolt toodi? Samuti kui jouan osta oma lapsele kallemaid riided siis so what? Kui avaldan arvamust, et TiTi riided mulle ei meeldi voi et Makayla Ja AnniPesa toodetel on vahe. Hetkel tegid sa ennast haledaks ja et Sind kiusatakse. Minu poolt pole seda olnud ning Sa peaksid vaatama endasse. Usun, et vabanduse Sinu poolse olen mina âra teeninud. Ma ei ōigusta teiste öeldud kommentaare ja see on teie vaheline asi aga nii labaselt enda “olen hea ja armas” eksponeerimine on inetu.

     2. See teema on siin väljatoodud, et inimestel ei tekiks küsimus, miks selline arutelu minu kohta üldse alguse sai. Liis ju ütleb oma kuvapildis väga selgelt, miks minu kohta selliseid väiteid seal arutelus loobitakse ja põhjus ongi tema sõnutsi see, et ma sinu kota arvamust avaldasin. Loe screen läbi, saad parema pildi silme ette.

      Minu arust see “Ei tasu teisele öelda, kui ei taha endale sellist asja kaela,” ütleb juba kõik ära.

      Ei ole ma armas ja hea midagi. Nagu kommenteerisin kuskil, olen olnud ka tropp ja olen ilmselt mõnes teemas ka tulevikus ning ei hiilga kõigega.

      Ja ongi so what, nagu ma ülevalpool olen postituses maininud ja ka kommentaarides – igaüks ostabki oma lapsele seda, mida tahab ja sellise hinnaga, kuidas endale sobib. No problem with that.

      Muidugi, minu suured vabandused Sulle, kui tegin nii hirmsalt liiga sellega, et seletasin lahti, mille tõttu ma olin sellise arutelu enda pihta ära teeninud. Vabandan!

     3. Tere Jane!

      Kas sa ei tea sellist ütlust ”Ma ei ole nii rikas, et osta odavaid asju”. On ju ilmselge, et odavamad asjad kuluvad ja lagunevad kiiremini. Kui inimene ostab kallemaid asju, siis teeb ta seda sellepärast, et need on kvaliteetsemad. On vahe, kas sa ostad H&M’st beebile riideid või ostad sa väga hea firma kaupa. Ilmselgelt H&M riided on paari pesu pärast koledad, kui kvaliteetsemad asja, mida saab ka pärast edasi pärandada sõbranna lastele vms. Sama on ka vankritega, odavamad krigisevad ja kolisevad, raamid on rasked ja jäigad – jah võib olla ka erandeid. Kuid siiski, ei ole keegi rõhutanud ilmselt HINDASID, vaid KVALITEETI, mis ilmselgelt maksabki!

      Sa väidad, et sind häiris sinu maha tegemine aga minu arust põhi teema on, kuidas keegi grupist oli sinu jaoks üleolev või ebameeldiv. Sa ei tunnegi inimest, jäta oma arvamus endale, mitte ära pasunda üle interneti selles, eriti jättes veel väga vale mulje teisest inimsest, kes puutub vist väga vähe üldisesse teemasse. Lasteaed… Korralik kadedus on sinus, muud sa oma postitusega küll ei näidanud.

      Ja PS! Iga lapsevanema soov ja unistus võiks olla võimalus lubada oma lapse kõige paremat ja sellepärast inimest mustata on väga taktitundetu ja ebaviisakas!

     4. Täitsa arukas kommentaar! Pani lausa mõtlema. 🙂 Aitäh arvamuse eest. 🙂

   2. Minuarust ka, nii nóme kui keegi tuleb hõõrub mulle nina alla koguaeg et suurte firmade riided paremad. Võibolla ma olen täpselt nii rikas et osta enda lastele kasutatud ja suures koguses odavalt riideid kellegilt ja kui ma lähen ostan h&m-ist või titi-st oma lastele uued riided siis ma olen väga uhke et ma suutsin oma lastele lihtsalt uued riided osta ja siis keegi tuleb saastab mu tuju ära oma nõmeda poola kauba jutuga :/ sry noh, mul sündisid kaksikud korraga ja mul on olemas veel üks laps. Ma ei jaksa osta mingeid tommy hilfigereid, lindexit, name it või po.p-i riideid kõikidele oma lastele. Need firma riiete ostmis lõbud mul jah esimese lapse ajal kes oli poiss ja mõtlesin et ooooo saan ju teise lapsega samu riideid kasutada aga näed sain kaksikud ja túdrukud ja minu ettenägulikkusest polnud mitte midagi kasu! Pãrandasin jah oma õele riided aga mis mul sellest kasu, hiigel summa raisatud ja ega keegi mulle lapse riideid ei päranda ju. Ja nende firmakatega oli ka kohakuti nii et kui laps sööma hakkas määrdusid ära ja plekid maha ei tulnud isegi kallimate vahenditega, enamus riideid viskasin lihtsalt ära. Nende poola riietega hea, määrivad ära ja lähen ostan uue 2 eurise särgi mitte ei hakka mingite plekkidega jamama ega uut 19 eurist särki ostma! Ja nende beebigruppideg on minu arvates nii et……ära enam iial sinna tagasi mine ja ära järgmise lapsega ka seda viga tee. Hormoonide ajel muutub see grupp vastikuks (muidugi koorub välja see punt sõbralikumaid ja mõistvamaid jne. naisi kes hakkavad kuidagi eraldi suhtlema). Ja sa ei kujuta ette mis siis veel saama hakkab kui lapsed sündima hakkavad ja sööma, rasedatel ja väikelaste emadel hormoonid möllavad (omad kogemused), kiputakse õelutsema kui ollakse üleväsinud või mis tahes põhjustel, öeldakse halvasti, pärast võib ju öelda küll vabandust aga sellest ei pruugi enam kasu olla. Oma mehele võid nähvata kui hormoonid möllavad ja ta annab andeks aga pool võõraste inimestega pole asjad nii lihtsad et käid turtsud ja plärtsud. Igatahes seal hakkab hiljem vói varem pihta võistlus, kelle laps tõstab pead, roomab, keerab, kãputab, kônnib, sööb jnejnejne esimesena, mis mãhkmed on paremad, rinnapiim on parim jnejne. See on mõtetu närvikulu, hoia sellest grupist ja neist inimestest eemale ja keskendu oma perele ja varsti sündivale beebile 🙂 mind isiklikult oleks ka häirinud selline kallimate ja kvaliteetsemate asjade nämmutamine, kui sa inimene mainid selle üks kordki juba seal grupis ära siis jumal küll noh, kõik said aru, kõigile jäi meelde! Mul on kaksikutel kaks vankrit emmaljunga ja mingi poola käru – emmaljunga oli nii ebameeldiv et nüüd see 1300 eurine käru seisab ja hallitab seal maal, heal juhul 3 korda kuus kasutame laste magama panekuks ja 400 eurine poola käru on kogu oma turvahällide ja erinevate juppidega mis kaasas oli mulle suurimaks sõbraks olnud laste sünnist saati. Selle emmaljungaga ei mahu lihtsalt ühtegi poodi sisse ja see on niiii raske võrreldes mu poolakaga. Niiet ma pooldan odavat poola kaupa täiega. Esimesele lapsele ostsin ka emmaljunga ja pärast kadestasin teiste ilusaid poola vankreid :/ samas ei suudaks elusees loobuda babybjörni lamamistoolidest. Ei saa vôtta hinna ja firmamärgi järgi kóiki asju!

 9. Kustuta need kuvatõmmised! Unusta see nõme Liis, kes selle jama on kokku keeranud ja ela oma elu edasi. Milleks see draama siin? Naudi oma peret ja viimaseid rasedusnädalaid, selle nõmeda draamatsemise asemel!

  1. Muide, juba kustutatud, kui ringi vaatad veidike. 🙂

   Kusjuures, minu jaoks juba vana teema.. Eile oli selline särts veel sees, aga täna juba maha jahtunud minus see emotsioon, kuid viisakusest peab ikka kommentaaridele vastama ju. 🙂

   Naudin-naudin, ära sa sellepärast muret tunne. Jätkub aega kõige ja kõigi jaoks. 🙂

 10. Apppi
  Pane see teema juba lukku.
  Kaua sa seda gruppi laimad ja tõmbled?!
  Kui sul on kellegagi asju ajada tee seda temaga otse!
  Sul 2 lapse kõrvalt ikka väga palju aega ja energiat siin asjatada.

  1. Huvitav, mina nagu ei noki ega alusta midagi. Inimesed tulevad siia kommenteerima ja uurima, mina ainult vastan. Nagu viisakale inimesele kohane. 🙂

   Mul on enda blogi jaoks väga palju energiat. Tõsi, aega tihtipeale vähem, kui tahaks, aga ka selle leiab. 🙂

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga