hammastest

Ma mõtlesin, et kui ma siin juba toodetest ja oma kogemusest kirjutan, siis miks mitte kirjutada natuke hammaste teemal. Mul on üks halb kogemus teiega jagada ja ühtlasi tahaksin ma lugeda teie arvamusi ja kogemusi, kes on seda sama toodet kasutanud.

Eelmisel aastal (igatahes üsna ammu aega tagasi) ostsin ma endale hunniku Signal hambapastasid. Mõtlesin, et hakkan neid katsetama ja seejärel nendest kirjutama. Kasutasin neist peaaegu kõik ära- üks jäi alles, kuid kirjutanud ma neist pole ja ei tee seda praegugi. Kirjutan hoopis sellest, mis kasutamata jäi tol ajal. Mida aeg edasi, seda enam mõtlesin, et võiks siis selle viimase järgi jäänud hambapasta ka ära kasutada. Tegu oli Signal White Now Gold hambapastaga, mis peale esimest kasutuskorda pidavat juba hammastele valgema tooni andma. 
Pildi allikas (LINK)
Seda hambapastat tohivad kasutada isegi lapsed, kuigi ma ei mõista miks, sest mul läks kogemata seda natuke kurku ja ma pidin ära lämbuma, sest see oli nii… kibe? nii piparmündine? kuidagi nii vänge olekuga, et lihtsalt ei saanudki hingata. Hambapasta peal oli muidugi kirjas, et lapsevanema järelvalve all pesta, kuid isegi siis võib ju juhtuda, et laps neelab kogemata alla. Või siis läks mul see hambapasta lihtsalt valesse torusse.. 😀

Igatahes, ma hakkasin selle hambapastaga pesema. Peale paari korda nagu oleks hambad valgemad, samas.. kahtlesin, kas ikka on? Kokkuvõttes ta siiski muutis hambaid valgemaks, aga alles peale paarinädalast kasutamist ja seda ka mitte nii silmmärgatavalt. Aga minu probleem kujunes suuremaks- mu hambad hakkasid lagunema. Ma ei oska kindlalt väita, kas selle hambapasta pärast või oli tegu kokkusattumusega, et just sellel ajal, kui ma seda toodet kasutasin. Igatahes tuli tagant pool hammast ära. Muidugi lõpetasin ma toote kasutamise siis ära, sest ma ei teadnud, kas asi oli tootes või mitte. Seejärel muutusid ka teised hambad nõrgemaks- pidevad hambavalud, igemete veritsus ja nüüd paar nädalat tagasi avastasin, et esihambas on mõra ja noh.. on ainult ajaküsimus, millal ma võin oma esihambast ilma jääda. Tuleb kiirelt hambaarstile minna!

Sellised on minu kogemused. 

Ps. Selle postitusega ei taha ma kindlasti öelda, et Signali tooted on täielik pa*k vaid kirjutan ma enda kogemusest ning kordan- ma ei saa kindlalt öelda, et just selle hambapasta kasutamise tõttu muutusid minu hambad nõrgaks. See võis vabalt olla kokkusattumus, sest minu ja hambaarsti suhe on väga väga kauge. 😀

Kommentaarid

 1. Anonüümne says:

  Mul paar küsimust sulle. Ilma igasuguse irooniataja ülbitsemiseta.
  1) Miks autokooli pooleni jätsid? Kas valetasid, et said tervise tõendi? Minu teada kui ärevushäired ja inimene läheb autokooli, tehakse kindlaks kui hullud need on. Vajadusel määratakse ravimid. Sead ohtu ju teiste elud kui nt keegi 120 km tunnis sinust mööda paneb ja ehmatad.
  2) Mis su koolist saanud on? Pole kaua enam rääkinud?
  3) Kui mõlemad jätsid poolikuks, siis miks sa koguaeg eputad, et teed seda-teist-kolmandat ja kui kopp ees jätad asja katki.
  4) Mis kana teil Anuga on? Kas kohtusite kusagil vms? Kuidas saab mitte sallide inimest keda sa ei tea?

 2. Jane Almers says:

  1)Ajapuuduse tõttu ja ülekoormuse pärast. Ma tundsin, et ei jõua end jagada laste, mehe, töö ja kooli vahel. Lisaks siis autokool ja otsustasin, et autokool ei ole minu kõige tähtsamate prioriteetide hulgas.
  2)Kool on endiselt alles. Hetkel on jah pikem paus sisse tekkinud, kuid märtsis on mul töölt puhkus ja ma isegi ei hakka hetkel oma aju suruma ja ennast käskima, sest ma olen pidevalt nii väsinud, et ei jõua kooliasjadele ümber lülituda. Pole kaua rääkinud jah. Aegajalt instasse postitan koolitegemistest pilte- raamatu lugemine või mõni muu tegevus, mis kerge vaevaga tehtud saab. Näiteks tegin nüüd füüsika lõputöö ära, kui rohkem vabu päevi oli. Ma ei leia, et oleks midagi kirjutada ja ühe lausega postitused lugejatele eriti peale ei lähe. Aga kindlasti kirjutan mingi aeg pikemalt, kuidas koolis läheb, kui olen mitme asjaga ühele poole saanud ja ka kindlasti siis, kui 11. klass lõpetatud, mis on minu üks tähtsamaid prioriteete hetkel.
  3)Jätsin ainult autokooli poolikuks nagu lugeda võid eelmistest vastustest juba. Sa ise ei soovinud irooniat ja ülbitsemist, aga teed seda teist. 😀 Ma eputan? Ma pole märganud. Palun räägi mulle sellest lähemalt, kuidas, millal ja kus. 😀 Ma tahaks õudsalt teada. Mul pole kunagi millestki kopp ees. Kui tavaliselt mul on ette nähtud mingi tegevus, siis ma saan kohe aru, kas mul viskab see asi kopa ette või ei ja kui viskab, siis ma ei hakka seda isegi tegema.
  4)Pole ei kana ega muud lindu ehk pole mitte midagi tegelikult. Ei ole kohtunud. Arvamust inimese kohta saab kujundada ka selle järgi, kuidas ta sinuga internetis suhtleb, kuidas ta seal üldiselt käitub. Selleks ei ole vaja mingit raketiteadust või igapäevaseid kohtumisi. Ja kes ütles, et ma ei salli? Ta ei meeldi mulle lihtsalt.

 3. Anonüümne says:

  Hambad on inimestel erinevad, aga mingi aja jooksul muutuvad vist pea kõigil inimestel hambad tundlikuks kui kasutada valgendavat hambapastat 🙂 igasugune valgendamine tegelikult teeb hambaemaili õhemaks, sh valgendava ja abraseeriva pasta kasutamine, ning hambad muutuvadki valusaks. Üldiselt üle kuu korraga pole valgendavat pastat soovitav kasutada.

 4. Jane Almers says:

  Unustasin ühe osa ära 😀 tervisetõendi kohta ei valetanud. Ärevushäired mu kontrolli all. Vahel minimaalselt lööb välja ja saan hakkama. Ei tea, miks mõnele on jäänud mulje nagu ma oleks mingi vaimuhaige 😀

 5. Anonüümne says:

  Sest sa ise nii palju kirjutanud nendest häiretest. Korralikult rõhutanud, et sul sellised asjad. Kui nii lambikad on siis miks nii palju kirjutad?
  “eputamine” oli tõesti veits vale sõna.
  Ja 4 punkt. Kuidas sa ise oled käitunud oma lugejatega? Ma harvan kommin, sest ei taha mölinat saada. Ei pea silmas, et sa tropp nüüd oled. Aga nt eile lugesin su kommentaare ja vastuseid. Kohati oli nii lambikas komm ja sa ikka korralikult vastu tõmmelnud. Miks sa üldse blogima hakkasid? Pole su blogi väga algusest lugenud,

 6. Jane Almers says:

  Ei tõmble kellegi kallal, olen liiga laisk selle jaoks. Pigem olen võimalikult ükskõikne kui mingi lamp siia satub. Ei teagi, miks blogima hakkasin. Ju siis lampi 😀

 7. r sa says:

  Olen ise ärevik juba aastakymneid ja söön ka antidepressante. Sellest nö rääkimine on ise yks teraapiavorme. miks kommeenterin? siis teadmiseks öelutsajatele siis sellinne diagnoos ei ole mingi pöhjus autolubade olemasoluka, ja ka teiselpool lahte – just käisin arsti juures juhilubade jaoks töendit tegemas.

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga

Viimased postitused

Mis siis päriselt toimub?!

Ma postitasin eile instagrami üsna kentsaka pealkirjaga foto ja tekitasin sellega korraliku segaduse enda järgi, [...]

Kuidas raha tuulde loopida

Ma siin üks päev puhtjuhuslikult avastasin, et kaks aastat on juba möödas sellest päevast, mil [...]

3 kommentaari

Kuidas me edaspidi siin ainult õhust elame

Jah, tänasel päeval oleme omadega kahjuks sealmaal, et… kavatseme edaspidi enamus ajast õhust ära elada… [...]

3 kommentaari

Miks inimesed lasevad endale pahasti öelda???

Ma eile tegin instagramis üle pika aja jälle seda Q&A. Eelmisel korral olid inimesed (või [...]

Kuidas suhtes kõik nii iseenesest mõistetav ikka on

Ma pean selle lõpuks “kaelast” ära kirjutama, muidu tuleb uus elu ja mälu peale ja [...]

14 ja 2

Eile ja täna on olnud üsna tähtsad päevad meie peres. Eile täitus minu ja abikaasa [...]

2 kommentaari

See on nüüd läbi!

Aeg on asjad pakkida ja need lõplikult kodust välja visata/põlema panna, sest kool on nüüd [...]

1 kommentaar

Kas nutivaba suvi on tõesti võimalik?

Suvepuhkus algaaaas! Tegelikult juba mõned päevad tagasi. Suvepuhkus sellesmõttes, et suurematel on ka kool nüüd [...]

1 kommentaar

Kuidas ma endale kodus ise iluoppi tegin

Mul tekkis selle pealkirjaga kohe oma peas väike video, kuidas ma ennast kuskil köögi laual [...]