***

Sünnituspakk – mida ma sealt päriselt kasutasin?

Enne sünnitama minekut kirjutasin ma, mida haiglakotti kaasa pakkida (link!) ning näitasin, millise sünnituspaki saatis mulle Kodult Kodule veebipood.

Peale sünnitust kirjutasid mulle mitmed inimesed ja uurisid, kas ja mida ma sellest pakist reaalselt kasutasin. Ma iga päev olen mõelnud, et tulen arvutisse ning panen kirja, kas koti sisu oli kasulik ning mis nendest asjadest osutus vajalikuks ja mis mitte, aga ainult mõtteks see ongi jäänud kuni tänaseni – jälle mulle kirjutati ja küsiti, kas ma reaalselt ka midagi kasutasin sellest pakist ning kui ma niikuinii juba siin olen, vastan teile.

Pakis oli: 3 suurt sidet, kaks paari võrkpükse, 2 rinnapatja, ühekordsed sussid, hambahari, hambapasta, kamm, 2 juuksekummi, 5 vatipatja, 5 vatitikku, hügieeniline huulepulk, kätekreem, kehaõli ja -kreemi testrid, nibukreemi tester, raud, magneesium, müslibatoon, pähkli ja rosinate segu, glükoosikommid, tühjad totsikud, kleebis “minu esimene päev”.

 

Kasutasin: 

Rinnapadjad – kuigi piima rindadest ei tulnud, siis nii igakjuhuks ikkagi kasutasin.

Sidemed – esimesel ööl oli hea, et mul endal need kaasas olid, sest olin väga väsinud ja nõrk sünnitusest ning tahtsin parema meelega palatis olla ning mitte arste taga ajada ja sidemeid küsida. Viimasel päeval küsisin ja nagu aru sain, jagati seal neid ühekaupa. Ikka mugavam, kui endal kaasas on. Need sidemed olid muidugi hulga väiksemad, kui need, mis haiglast sai, aga pidasid korralikult kõike kinni, mis torust tuli. 😀

Võrkpüksid – ma vist pole eales midagi mugavamat kandnud ning kannaksin ka sellist aluspesu ka mitterasedana.

Ühekordsed sussid – paljajalu oli kuidagi väga kõhe haiglas ringi kõndida, kui oli vaja wc-sse või pesema minna. Põrandad iseenesest jahedad ei olnud, aga sussidega oli palju mugavam.

Hambahari ja -pasta – peale sünnitust oli ainuüksi hambapesu juba väga värskendav. Ilma nendeta ma vist sünnitama ei olekski läinud. 😀

Kamm ja 2 juuksekummi – jep! jep! jep! Juuksed kinni vastsündinuga toimetada on lihtsalt üliiimugav!

Vatipadjad – ja tikud – esimestega puhastasin ma oma nägu ja tikkudega kõrvu. 😀 Kuigi need vist esialgse idee järgi olid beebi silmade-kõrvade-misiganes puhastamiseks mõeldud.

Hügieeniline huulepulk – mul olid huuled nagu meeletult kuivad peale sünnitust ja hügieenikas oli suur abimees.

Kätekreem ja teised kreemitestrid – ma ei kasutanud neid puhtalt viitsimatusest. Nahk oli väga kuiv ja kare nendel päevadel, kui haiglas olin, aga ma lihtsalt ei viitsinud end kreemitada. Ilmselt mõnele tragimale inimesele kuluksid need nendeks päevadeks ära.

Nibukreemi tester – kuna imetamine oli esimestel päevadel ikka räigelt valus ja nibud olid katki ning verised, siis see kreem leevendas seda traumat, mis mu nibud läbi elasid.

Müslibatoon, pähklite ja rosinate segu, glükoosikommid – ideaalsed snäkid naisele, kes on just sünnitanud! Mul oli räige magusaisu ja just glükoosikommid olid need, mis seda isu leevendasid. Pähklite ja rosinate segu oli samuti hea näksida, sest tundsin, et mingit toekamat toitu ei suuda ma süüa.

Tühjad totsikud – ma täitsin nad küll kodus šampooni ja dušigeeliga ära, aga ei jõudnudki kasutada. Käisin nende kahe päeva jooksul kaks korda haiglas pesemas, aga kuna vannituba oli koridori peal ja beebit ilmselgelt pesema kaasa ei võtnud, mõtlesin, et loputan end lihtsalt veega üle ning ei hakka aega veetma dušigeeli ja šampooni määrimisega ning loputamisega. Mu eesmärk oli beebi juurde võimalikult kiiresti tagasi jõuda.

Lisan siia juurde ja pildimaterali, kuhu kleepisin rohelised linnukesed asjade juurde, mida kasutasin.

See kott, mis kõik tavaari ära mahutas, oli tegelikult mugavalt väike ja kerge kaasa haarata. Sünnituspaki saad soetada siit: link! 

Kodult Kodule veebipoes on hetkel käimas ka kampaania, kus kõik sünnituspaki ostjad saavad kingituseks beebikleebised “Minu esimene…”(tavahind 8,40€). Kampaania kestab kuni 30.10.2017. 

 

1 thought on “Sünnituspakk – mida ma sealt päriselt kasutasin?”

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga