***

Viimane…

Täna tahaks jälle halada. Aga mitte nagu tavaline hala vaid selline heldimushala. On sellist sõna üldse olemas v? 😅

Täna on ju 30.08. Mida see tähendab?

Jah, Joosep on 11-kuune ja on tema viimane mini sünnipäev!

Mul on siin vaikselt tekkinud selle aja suhtes oma vandenõuteooriaid ja sean juba kahtluse alla, kas tunnis on ikka 60 minutit ja päevas 24h jne jne. See on ebareaalne, kuidas aeg ikka lendab – samas päevad on megapikad, ööd veel pikemad, aga kuud ja aastad…. kuidas lendavad!

Ma alles viienda beebiga taipasin kusjuures, et aeg läheb megakiirelt ja nautima peab igat hetke. Beebihetkeid just – ja ma saan rahus südamega öelda, et ma nautisin ka. Igat beebiringutust. Seda vastsündinu naha lõhna – uskumatu, aga see lõhn just meenus mulle. Seda imepehmet beebinahka, mida ninaga kõditasin. Neid “sada nägu” sekundis hetki. Neid rinnal tudumisi. Neid vaikseid käuksatusi.

Joosep oli ka ühtlasi viiest lapsest esimene, kellest esimese eluaasta jooksul iga kuu olen filminud pisikesi klipikesi ja kui ta nüüd septembri lõpus aastaseks saab, panen väikese video kokku. See saab raudselt nunnu olema!

Tal on ka hästi armas beebiraamat, mille valmistas Ameli ja mida ma täita ei ole veel jõudnud, aga mul on kõik tähtsamad asjad kirja pandud ja hakkan seda raamatut järgmine kuu vaikselt täitma. Enne, kui Joosepil 1. eluaasta täitub. Pean fotosid ka välja printima/laskma ilmutada selle raamatu jaoks.

Ühest küljest on nii tore vaadata, kui suureks poisiks Joosep kasvanud on, aga teisest on selline tunne, et pls… aeg, peatu! Alles ta ju sündis? Alles ma ju ärkasin keisrioperatsioonist ja taipasin, et nüüd on mul 5 last? Ja sellest on pea aasta möödas!

Lase või uus laps teha! Ha! See oli nali. Praegu veel. 😅

Aga jah, kes siin maha magas, siis panin ju ka kirja, mida lapsele esimeseks sünnipäevaks kinkida.

Mina tellisingi Joosepile lükkesanga ja raamiga Lamborghini ning pallimere.

Ega see esimene sünnipäev enam kaugel ei ole ja küll ma siia siia uuesti halama tulen, kuidas ta alles oli beebi (ta on siiani mu beebi!) ja kuidas ikka aeg lendab. 😅🥺

3 thoughts on “Viimane…”

  1. Meil saab laps 8 kuuseks Laupäeval,esimene laps . Samas tundub aeg nii kiirelt läinud aga samas on üsna raske see beebsu aeg olnud alates sünnist siis tundub see aeg ka nagu terve igavik. Praegu ka tulevad kaks hammast korraga siis ,mõtled küll et igapäev selle nutu saatel nagu ei saagi otsa. Samas kui ta on nii rõõmus ja hea tujuline siis naudid ja ei taha et see päev otsa saakski . Aga eks see lapsevanema eluke nii olegi.

  2. Mul tütrel oma tütar, elab oma elu, sellest aastast läks poeg õppima kutsekasse kaugele kodust,ühikas elab.
    Mul kolme toaline korter, niii nii tühi, alles oli saginat täis korter,siis mõtled küll, alles nad olid väiksed, alles mängisid siin.
    Kõnnin ühest toast teise heldimusega, vaatad pilte ja silma ilmub pisar….
    Kuhu küll ajal kiire?

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga